Slaviša Jokanović prvi kandidat da nasledi Piksija na klupi Srbije!
Podeli vest
Proslavljeni srpski fudbalski stručnjak Slaviša Jokanović (55) glavni je kandidat da nasledi Dragana Stojkovića (59) na mestu selektora fudbalske reprezentacije Srbije, saznaje Informer!
Rade Bogdanović, bivši fudbaler i stručni konsultant, poručio je da država ulaže mnogo novca u fudbal i da nikada nije bilo lepše nego danas biti u Srbiji fudbaler.
Utakmicama u grupi F između Turske i Češke, kao i Portugala i Gruzije, završena je grupna faza Evropskog prvenstva u Nemačkoj.
27.06.2024
07:00
Naša fudbalska reprezentacija doživela je fijasko na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, pošto je eliminisana u grupnoj fazi nakon remija sa Danskom (0:0). Srbija je završila takmičenje iza Engleske, Danske i Slovenije sa samo dva osvojena boda, a kao najveći krivac okarakterisan je Stojković zbog skandaloznog vođenja ekipe.
Naši reprezentativci nisu bili raspoloženi za priču po dolasku iz Nemačke.
27.06.2024
01:04
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Spakovao kofere: Dragan Stojković
Prema rečima našeg sagovornika upućenog u čitav slučaj, Jokanović je u ovom momentu najlogičnije rešenje i uskoro će početi zvanični pregovori.
- Čelnici Saveza krenuće svim silama da ubede Jokanovića da preuzme Srbiju nakon odlaska Stojkovića. Čeka se samo zvanična potvrda da je Piksi bivši, a nema nikakve sumnje da je popularni Jokan najbolje moguće rešenje. Ni fudbaleri nemaju ništa protiv njega, štaviše, voleli bi da ih on trenira. Smatraju da bi znanjem i autoritetom podigao ovu ekipu, koja zaslužuje mnogo bolju struku u odnosu na onu koja ju je vodila dosad - objašnjava izvor upućen u čitav slučaj.
Foto: profimedia
Prvi pik: Slaviša Jokanović
Kako saznajemo, u opticaju su bili i Veljko Paunović i Marko Nikolić. Ipak, njih dvojica su nedavno potpisali ugovore sa klubovima, pa nisu realne mete. Ono što je zanimljivo je da je Savez kod njih dvojice opipavao puls i pre početka Evropskog prvenstva, pa je jasno da Stojkovićeva pozicija nije bila sigurna ni početkom juna.
- Fudbaleri, to treba istaći, najviše bi voleli Paunovića za selektora. U principu, ovu ekipu čine fudbaleri koji su sa Veljkom na čelu 2015. godine osvojili Mundijalito na Novom Zelandu. Ipak, on je 9. juna potpisao za meksički Tigres, pa je neizvodljivo da napušta klub odmah po potpisu. Reprezentativci ne bi imali ništa protiv Marka Nikolića, ali i on je potpisao jak ugovor sa moskovskim CSKA. Eventualnom saradnjom sa Jokanovićem takođe se svi raduju i smatraju da je pravi čovek za selektorski posao - zaključuje naš izvor.
Što se tiče ostalih kandidata, bez kluba je i Vladimir Ivić, koji je nedavno figurirao kao kandidat za trenera Partizana. Osim toga, "Sportski žurnal" navodi da se razmatra dovođenje stranca, pre svega Nemca ili Italijana, ali zasad nema konkretnih imena.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rade Bogdanović, bivši fudbaler i stručni konsultant, poručio je da država ulaže mnogo novca u fudbal i da nikada nije bilo lepše nego danas biti u Srbiji fudbaler.
Iran je, zahvaljujući privremenom ublažavanju američkih sankcija, mogao da zaradi oko 14 milijardi dolara od izvoza nafte, izjavio je novinar Aksiosa Barak Ravid.
Vladimir Štimac, propali košarkaš i blokader sa dna kace, koji sada po svaku cenu pokušava da se pljuvanjem sopstvene zemlje i predsednika Aleksandra Vučića domogne fotelje, na gnusan način je uvredio građane Srbije.
Biljana Lukić, mrziteljka svega srpskog i jedna od najostrašćenih blokaderskih ideološkinja, udarila je ovog puta na narod koji prisustvuje današnjem skupu SNS-a kako bi podržao politiku predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
U toku je Vaskršnji post, a mnogim vernicima se desi da slučajno pojedu komad mrsne hrane. Nakon toga, nailazi se na dilemu, šta je pravilno da urade ukoliko se slučajno omrse.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede donelo je Pravilnik o izmeni Pravilnika o načinu ostvarivanja prava na osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji, koji donosi olakšice za poljoprivrednike.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović ističe da su razgovori sa ministrom ekonomskog razvoja Ruske Federacije Maksimom Rešetnjikovom bili produktivni, te da očekuje finalizaciju razgovara o gasnom aranžmanu sa Rusijom.
Roditelji koji brinu o deci sa invaliditetom ili teškim zdravstvenim problemima dobiće mesečnu naknadu od 65.000 dinara, a za svaki mesec brige biće im priznat radni staž.
Napad na britansku bazu u Indijskom okeanu, koju koriste američke vazduhoplovne snage, pokazao je stvarni vojni potencijal Irana, izjavio je irski novinar Čej Bous, ocenjujući da je reč o značajnoj demonstraciji sile uprkos dugogodišnjim sankcijama.
Kuba je odbila zahtev ambasade Sjedinjenih Američkih Država za isporuku dizel goriva, nazvavši ga „besramnim“, usred teške energetske krize koja potresa ostrvo, prenosi Vašington post.
Obaveštajne službe Sjedinjenih Američkih Država, Izraela i drugih zemalja pokušavaju da utvrde da li novi vrhovni vođa Irana Modžtaba Hamnei zaista upravlja državom, objavio je Aksios pozivajući se na izvore iz bezbednosnih struktura.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Voleli ga ili ne, celulit je prirodna pojava za koju su nas ubedili da je nepoželjna, a mi vam donosimo pet manje poznatih činjenica o tome i kako ga se rešiti.
Parovi koji su se venčali u proteklih godinu dana 22. marta obeležavaju Mladence, a pošto padaju u vreme Vaskršnjeg posta, mi vam donosimo recept za posne mladenčiće koji se tope u ustima.
Bivša učesnica "Elite" Anđela Đuričić navodno je uvećala poprsje silikonskim implantima, tvrde njeni fanovi na TikToku nakon što je objavila novi snimak na ovoj društvenoj mreži.
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović otkrio jeda će istetovirati portret predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a sada je objavio i kako će to izgledati.
Pevačica Mia Borisavljević ne krije da joj je početak karijere pao i te kako teško i da je nakon objavljenog prvog albuma nastavila da peva po klubovima za 50 evra.
Pevač Marko Gačić razveo se od pevačice Goge Gačić, koju je prevario, a ona je sa njihovom decom ostala da živi u porodičnoj kući, zbog čega pevač žali.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar