Radi za siću, a tvorac je najvećeg čuda na EP! Piksi, zar te nije sramota!?
Podeli vest
Fudbalska reprezentacija Gruzije napravila je ogromno iznenađenje na EP, pošto je pobedom nad Portugalom (2:0) izborila plasman u osminu finala! Najzaslužniji za fantastičan uspeh je selektor Vili Sanjol, koji ima najmanju platu od svih selektora na ovogodišnjem turniru u Nemačkoj!
Okončana je grupna faza na Evropskom šampionatu i sada čekamo ono najinteresantnije - eliminacione mečeve! Kao što je slučaj na svakom velikom takmičenju i EURO 2024 doneo nam je nekoliko iznenađenja. Kada govorimo o pozitivnim, tu se svakako izdvaja reprezentacija Gruzije. Debitant na evropskim šampionatima načinio je ogromno iznenađenje pošto je kao trećeplasirani tim grupe F uspeo da izbori plasman u nokaut fazu zahvaljujući trijumfu nad moćnim Portugalom u poslednjem kolu.
Rade Bogdanović, bivši fudbaler i stručni konsultant, poručio je da država ulaže mnogo novca u fudbal i da nikada nije bilo lepše nego danas biti u Srbiji fudbaler.
Naši reprezentativci nisu bili raspoloženi za priču po dolasku iz Nemačke.
27.06.2024
01:04
Sa klupe ih predvodi nekadašnji reprezentativac Francuske Vili Sanjol, koji radi za najmanju platu od svih 24 selektora na ovogodišnjoj smotri najboljih timova na Starom kontinentu. On na godišnjem nivou inkasira 200.000 evra od Fudbalskog saveza Gruzije, što je mizerno u odnosu na one najplaćenije među koje spada i selektor "orlova". Novim ugovorom koji je potpisan neposredno pred početak EP, Dragan Stojković Piksi ima garantovanu godišnju platu od 1.400.000 evra, dakle čak sedam puta više od Sanjola!
Lowest-Paid Manager:
On the other end of the spectrum, Georgia's Willy Sagnol is the lowest-paid manager, earning £168,000 annually. Despite his lower salary, Sagnol has been crucial in Georgia's qualification for the tournament. pic.twitter.com/DksyhgywYm
— LARRY UPDATE ⚽🏀🥊 (@larry_graphics_) June 25, 2024
Gledajući samo prihode, Stojković je na 12. mestu najplaćenijih selektora, a odmah ispred njega je Zlatko Dalić koji od hrvatskog Saveza godišnje inkasira 1.500.000 evropskih novčanica. Ostaje žal što i reprezentacija Srbije nije među 12 najboljih timova ili makar učesnik osmine finala.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Veći deo igračke karijere Vili Sanjol proveo je u Bajernu za koji je nastupao punih devet godina. Bio je vicešampion sveta sa Francuskom na Mundijalu u Nemačkoj 2006. godine. Selektor Gruzije postao je u februaru 2021. godine i tri godine kasnije odveo ih je na EURO, pobedom nad Grčkom u baražu.
Foto: EPA Images
Ubedljivo najplaćeniji je selektor Engleske Geret Sautgejt sa godišnjom zaradom od 5.800.000 evra, dok je drugi na listi Julijan Nagelsman sa milion evra manje na godišnjem nivou. Interesantno, trojica od četvorice najslabije plaćenih selektora uspeli su da odvedu svoje reprezentacije u eliminacionu fazu. Pored Sanjola, na tom spisku su i Rumun Edvard Jordanesku (240.000 evra), kao i Slovenac Matjaž Kek (300.000).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Savan
pre 1 godinu
Milina je gledati futbal koji igraju Gruzijci na EP.Utakmica protiv Portugala jje za futbalske sladokusce
Za platu Piksiju najmanje je kriv Piksi.O čemu su razmišljali u FSS kad su potpisivali ugovor
Srpske vlasti treba da otvore istragu oko Stojkovicevog novcanog ugovora, ko je toliki iznos odobrio i na osnovu cega ,jeli to bila koruptivna i precutna sema rukovodstva FSS u kojem su svi dobro napunili vrece ?
Rade Bogdanović, bivši fudbaler i stručni konsultant, poručio je da država ulaže mnogo novca u fudbal i da nikada nije bilo lepše nego danas biti u Srbiji fudbaler.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Cene nafte porasle su na 112 dolara po barelu nakon što su iranski mediji izvestili o vazdušnom napadu koji je pogodio postrojenje na najvećem svetskom nalazištu prirodnog gasa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom, sa kojim je sagledao sve mogućnosti zajedničkog prevazilaženja krize na različitim poljima energetike.
Na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića danas je Vlada Srbije donela zaključak kojim se usvaja mera isplate jednokratne novčane pomoći u iznosu od 300.000 dinara licima koja se nalaze u prištinskim zatvorima i sudskim pritvorima.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević govorio je na Televiziji Studio B o važnosti predstojećih izbora kao i sramotnoj kampanji blokadera.
Aleksandar Jovanović Ćuta, predsednik Ekološkog ustanka opleo je po blokaderima i priznao da na predstojećim izborima ne mogu da pobede predsednika Srbije Aleksandar Vučića.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Jedan 33-godišnji muškarac uspeo je da preživi čak 48 sati bez pluća, zahvaljujući inovativnom sistemu veštačkih pluća, pre nego što je primio transplantaciju oba plućna krila.
Tri osobe su uhapšene u nastavku akcije "Armagedon", a u saradnji Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave za tehniku i Tužilaštva za visokotehnološki kriminal.
U seriji saobraćajnih nesreća u Srbiji život su izgubili mladi, a glavni uzrok je želja za uzbuđenjem, tvrdi za Informer.rs predsednik Strukovnog udruženja sektora bezbednosti Dejan Milutinović.
Dečak ubica Kosta K. u razgovoru sa timom lekara koji su, prema nalogu suda, obavili njegovo veštačenje, rekao je ne može da se seti pravog razloga zašto je počinio masakr.
Cene nafte porasle su na 112 dolara po barelu nakon što su iranski mediji izvestili o vazdušnom napadu koji je pogodio postrojenje na najvećem svetskom nalazištu prirodnog gasa.
Na pravcu ka Zaporožju ostalo je vrlo malo ozbiljno utvrđenih položaja Oružanih snaga Ukrajine (OSU), zbog čega bi ruska vojska već do kraja godine mogla da izbije na prilaze velikom regionalnom centru, izjavio je ruski vojni reporter Marat Hajrulin.
Rat u Iranu dovodi velike ekonomije poput Kine u složen položaj. Ona je zauzela oprezan stav, izbegava direktno mešanje i nastoji da se predstavi kao neutralan akter, dok njegove javne poruke ostaju uzdržane usled rasta tenzija u regionu.
Nekada najglamuroznija noć u Holivudu postala je sinonim za predvidljivost i dosadu. Nakon još jedne ceremonije koja je razočarala milione, postavlja se pitanje: Da li je prestižna zlatna statua izgubila bitku sa vremenom?
Osim kvalitetne kozmetike i prirodni sastojci mogu biti dragoceni saveznici u nezi kože. Pripremite maske koje hrane kožu i vraćaju joj sjaj od namirnica koje imate u kući.
Dragan Lazić, brat pevača Darka Lazića, tragično je izgubio život u 33. godini u saobraćajnoj nesreći, a sad mu je prijatelj Dejan Nikolić posvetio tetovažu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar