• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: J. R.

09.07.2024

15:11

Dragović surovo iskren! Nejmar me je uništio, a najbolji na EURO je...

epaimages

Fudbal

Dragović surovo iskren! Nejmar me je uništio, a najbolji na EURO je...

Nejmar me je svojevremeno uništio u dresu Brazila, a za mene je Kodi Gakpo najbolji igrač na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, kaže Aleksandar Dragović (33), doskorašnji kapiten Crvene zvezde.

Uoči polufinalnih mečeva kontinentalne smotre u kojima se sastaju Francuska i Španija (večeras od 21.00, Arena premijum 1, RTS 1), odnosno Engleska i Holandija sutra u istom terminu, Aleksandar Dragović je za austrijski Hojte sumirao utiske i otkrio ko je na njega ostavio najjači utisak.

"Iskreno, za mene je Gakpo do sada najbolji napadač na Evropskom prvenstvu. Nepredvidiv je, brz, opasan pred golom. Umoran je od Klopovog presinga prilikom kojeg lopta mora da se vrati u posed za samo pet sekundi. Najveće zvezde među napadačima polufinalista nisu bile ubedljive, jer Kejn nije uhvatio ritam, Mbape nosi masku... Znam kako je igrati sa maskom, imao sam priliku da to iskusim dva puta i bila je katastrofa, a napadačima je još teže. Gledate dole, a morate da idete u dribling i direktne duele", poručio je iskusni defanzivac.

 

Foto: profimedia

 

 

Francuzi i Španci su prema njegovom mišljenju zaslužili da igraju meč za trofej, a posebno je istakao mladog igrača "crvene furije", Lamina Jamala (16).

"Polufinale između Francuske i Španije je za mene finale, a Jamal je pokazao da mu pripada budućnost. On je neverovatno dobar za 16-godišnjaka, podseća me na Mesija. Jamalov partner u napadu Vilijams takođe poseduje brzinu i tehniku, a u tandemu me podsećaju na Robena i Riberija. Ove godine sam sa Crvenom zvezdom igrao protiv Sitija i Erlinga Holanda u Ligi šampiona i jasno je da svaki vrhunski napadač ima drugačije oružje. Kod Holanda su to utrčavanja u dubinu i leva noga. Ako deset puta dođe do lopte, daće devet golova. Ipak, Holand nije bio moj najteži protivnik,  to je bio Nejmar. Uništio me je u dresu Brazila u Beču. U prva tri metra pali turbo, uz svoju sjajnu tehniku. a ima talenat kao Ronaldinjo. Povrede su ga omele. Bilo je teško i protiv Ibrahimovića. Ako je okrenut leđima, lopta vam je veoma daleko. Nisam mogao da predvidim njegove poteze - stvarno brutalno", iskren je ljubimac "delija".

 

Foto: profimedia

 

 

 

 

Foto: Tanjug/AP

 

 

 

Fokus nekadašnjeg reprezentativca Austrije pred odlučujuće bitke je na defanzivi.

"Ovo Evropsko prvenstvo odlučiće odbrana! Od polufinalista, Francuska me je najviše impresionirala. Saliba, Upamekano i ispred njih Kante, koji juri u petoj brzini. To je žila kucavica Francuza. Najbolji centralni bekovi Evropskog prvenstva već su na odmoru. Za mene je najbolji učinak na turniru imao Demiral u pobedi Turske 2:1 protiv Austrije. Da nije unovčio deset miliona od Saudijaca, bio bi problem u Realu. Pepe je impresionirao sa 41 godinom. Dokazao je da godine ne prave razliku u duelima na ovom nivou", zaključio je Aleksandar Dragović.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…

05.06.2026

12:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set