Bomba u srpskom fudbalu! Saznajemo: Aleksandar Kolarov selektor mlade reprezentacije Srbije!
Podeli vest
Tektonske promene u mlađim reprezentativnim kategorijama! Kako ekskluzivno saznaje Informer, proslavljeni srpski fudbaler i nekadašnji kapiten našeg nacionalnog tima, Aleksandar Kolarov (38), biće imenovan za novog selektora mlade reprezentacije Srbije (U21)!
Čuveni levi bek, koji je karijeru završio pre dve godine nakon isteka ugovora sa milanskim Interom, postaće kormilar "orlića" u oktobru kada budu okončane kvalifikacije za naredno Evropsko prvenstvo u Slovačkoj. Naš tim izgubio je gotovo sve šanse da izbori plasman na naredni veliki šampionat, pa će, po završetku kvalifikacija, doći do promena na klupi.
Fudbalska reprezentacija Srbije desetkovana čeka mečeve sa Španijom (5. septembar) i Danskom (8.septembar ) na startu Lige nacija, a navijači su podeljeni jer u timu nema najboljih igrača.
Nekadašnji šef struke crno-belih u razgovoru za Informer pričao o lošem stanju u Humskoj i načinu na koji bi klub trebao ubuduće da funkcioniše.
31.08.2024
07:00
Sadašnji selektor Ljubinko Drulović, kako stvari stoje, vodiće Srbiju još na mečevima protiv Azerbejdžana i dvaput protiv Ukrajine, a onda će sredinom oktobra doći do prekida saradnje.
Umesto njega, na klupu "orlića", prema pouzdanim saznanjima Informera, stiže legendarni Aleksandar Kolarov, čovek koji je kroz karijeru igrao za velikane poput Lacija, Mančester sitija, Rome i Intera.
Prema izveštajima specijalizovanog sajta "Transfermarkt" koji je rangirao svih 36 učesnika Lige šampiona po tržišnoj vrednosti, srpski šampion Crvena zvezda zauzima 33. mesto sa vrednošću od 67,90 miliona evra!
31. avgusta 2002. godine u transferu teškom 45.000.000 evra Ronaldo je iz Intera prešao u Real Madrid.
31.08.2024
06:20
Foto: profimedia
Aleksandar Kolarov
Čovek koji je za Srbiju nastupio na čak 94 utakmice, a bio je i kapiten na Mundijalu u Rusiji 2018. godine, dobiće zadatak da predvodi generaciju Srbije rođenu 2004. godine i mlađe. Zadatak će mu biti da uspostavi sistem i da formira ekipu, koja će na vrhuncu forme biti 2027. godine, kada je planirano da Srbija bude domaćin Evropskog prvenstva.
To znači da bi Kolarov imao šansu da radi sa klincima bez utakmica u kvalifikacijama i bez pritiska.
- Kolarov će biti selektor U21 reprezentacije. Preuzeće ekipu u oktobru, po završetku kvalifikacija, koje su sa sadašnjim selektorima bile izuzetno neuspešne. Aleksandar praktično neće imati kvalifikacije, jer se očekuje da Srbija organizuje EP 2027. godine. Imaće, dakle, dve i po godine da radi sa ekipom i da je formira po svom ukusu, a deca će imati priliku sa sarađuju sa čovekom koji je deceniju i po igrao na najvišem nivou evropskog fudbala - objašnjava izvor upućen u čitav slučaj.
Kolarov će se na ovaj način vratiti u reprezentativni fudbal nakon četiri godine. Čuveni levonogi "bombarder" neslavno je završio svoj boravak u reprezentaciji, nakon one bolne eliminacije od Škotske u baražu za odlazak na EP. Spominjalo se u prethodnim godinama da bi mogao na neku od funkcija u rukovodstvu, a sada će preuzeti brigu o mladoj reprezentaciji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbalska reprezentacija Srbije desetkovana čeka mečeve sa Španijom (5. septembar) i Danskom (8.septembar ) na startu Lige nacija, a navijači su podeljeni jer u timu nema najboljih igrača.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) snimila je Nebojšu Bojovića, intimnog prijatelja blokaderskog rektora Vladana Đokića, u jednom poznatnom beogradskom klubu.
Izvršilac pokušaja atentata na general-potpukovnika Vladimira Aleksejeva je Ljubomir Korba, državljanin Rusije, saopštio je Centar za odnose s javnošću Federalne službe bezbednosti.
Huligani iz radikalnih navijačkih grupa iz Novog Pazara, uoči utakmice Crvena zvezda-Novi Pazar u Beogradu, skandirali su "Mrzim Beograd" i ime Nasera Orića.
Američki magazin Militari voč objavio je kako je 250. raketna brigada za protivvazduhoplovna dejstva Vojske Srbije (VJ) rasporedila moćne PVO sisteme srednjeg dometa FK-3 (HQ-22) za intenzivnu operativnu obuku, koji su bili usmereni na odbranu od simuliranih napada dronovima i precizno navođenim raketama.
Ana Brnabić, predsednica Narodne skupštine Srbije, reagovala je na svom Iks nalogu povodom pisanja opozicionih medija da je u Novi Sad dovedena grupa ljudi kako bi tapšala predsedniku Vučiću.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović pozdravio je sve okupljene na Sajmu zavičaja u Novom Sadu u ime Vlade Republike Srbije i poslao izuzetno snažnu poruku sa tog događaja.
Jovan Radulović Jodžir potvrdio je da će napraviti tetovažu posvećenu Radojici Laziću, a na telu će mu nacrtan biti maslačak koji se raspršuje sa natpisom "Radojice, dođi sebi".
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Ministarstvo unutrašnjih poslova, Služba za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Uprave za tehniku upozorava građane Srbije na novu prevaru putem "WhatsApp" alplikacije.
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u Bulevaru despota Stefana, na delu od zone raskrsnice sa Cetinjskom do zone raskrsnice sa Braće Jugovića, danas će doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Rok za prijavu nelegalnih objekata po osnovu Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima "Svoj na svome" ističe večeras u ponoć.
Ospežna policijska akcija sprovodi se u okolini Rume, nakon što su se u tom mestu otmičari Daniela Kajmakoskog, nakon udesa pobegli, a pevača ostavilo u olupini.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Nišu na predlog VJT odredio je pritvor do 30 dana Nišliji Dušku G. (55) zbog teškog ubistva Nišlijke Aleksandre Š. (43), koju je 6. februara u Ulici Babičkih odreda usmrtio hicima iz pištolja.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak automobila "volvo" koji beži policiji. Kako se kasnije ispostavilo, to je bio automobil u koje su se nalazili otmičari pevača Daniela Kajmakoskog.
U Severnoj Makedoniji juče je zaplenjeno 21 tona marihuane od kompanije bliske Socijaldemokratskom savezu Makedonije i bivšem premijeru te zemlje Zoranu Zaevu, javljaju makedonski mediji
Evropske vlasti svesno uveravaju javnost da postoji ozbiljna ruska pretnja kako bi opravdale preusmeravanje novca iz sistema socijalne zaštite u vojnu industriju i pokušaj tehnološkog sustizanja globalnih konkurenata, izjavio je profesor Univerziteta u Masačusetsu Ričard Volf.
Iznenadna pobeda Demokratske stranke SAD na vanrednim izborima za upražnjeno mesto u teksaškom Senatu izazvala je ozbiljnu uzbunu među republikancima na Kapitol Hilu.
Vlasti Severne Koreje ranije su činile ozbiljne propuste u razvoju sela, otvoreno je priznao lider zemlje Kim Džong Un, poručivši da je period praznih obećanja završen i da država mora da pređe na konkretne i vidljive rezultate u poljoprivredi i ruralnom razvoju.
U Portugaliji se održavaju predsednički izbori, u kojem se socijalista Antonio Žoze Seguro suočava s desničarem Andreom Venturom, i, prema anketama, u velikoj je prednosti.
Kako je svakog dana termin od 20 sati na Prvom programu RTS-a rezervisan za domaći serijski program, publika će od večeras, 8. februara, moći da gleda novu reprizu kultne domaće serije "Selo gori, a baba se češlja", stoji u programskoj šemi.
Deca holivudskih i svetskih zvezda odavno više nisu samo "sinovi i ćerke poznatih" već modne i filmske zvezde nove generacije. Savršen miks DNK, stila i ličnosti omogućio im je da danas osvajaju piste, ekrane i društvene mreže.
Mediji bruje o Nedelji srpskog filma u Kini, a u centru pažnje našla se megazvezda kineske kinematografije Džang Songven, koji je imenovan za kulturnog ambasadora manifestacije i sa oduševljenjem govorio o Srbiji, Batu Živojinoviću i prijateljstvu dva naroda.
Glumica Anđela Jovanović Dudaš kaže da joj dan počinje u ranu zoru, često već u pet ujutru, dok večeri završava ranije nego ikad. U iskrenom razgovoru bez filtera govori o tome kako su brak i majčinstvo promenili njen ritam, navike i pogled na život, ali i zašto joj takav tempo danas više prija nego glamur i kasni izlasci.
Na današnji dan se navršava 100 godina od rođenja Radmile Savićević, jedne od najprepoznatljivijih i najvoljenijih glumica jugoslovenskog i srpskog filma, televizije i pozorišta.
Da li ste se ikada pitali da li ste rođeni u pogrešnom veku? Astrologija otkriva da svaki horoskopski znak ima svoju epohu u kojoj bi se osećao kao kod kuće.
Snimak kuhinje iz 1949. godine, poznate kao Miracle Kitchen, izazvao je veliku pažnju na mrežama, jer je mnoge oduševio dizajnom koji je delovao "pametnije" od današnjih kuhinja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar