Strahinja Pavlović je pokazao da mora da se popravi u defanzivi. Radili smo na tome, mislim da je napredovao, ali mora još da raste. Još uvek nije odigrao utakmicu bez greške, poručuje trener Milana Paulo Fonseka (51).
Fudbaleri Milana večeras dočekuju Klub Briž (18.45, Arena premijum 2), u meču 3. kola reformisane grupne faze Lige šampiona.
Biće to idealna prilika za srpskog reprezentativca Strahinju Pavlovića (23) da još jednom pokaže svoj puni potencijal na terenu i demantuje konstatacije portugalskog stratega Paula Fonseke, da još uvek mora da napreduje i da nije u potpunosti dorastao klubu velikog renomea, kakav je italijanski gigant.
Uoči večerašnjeg susreta na konferenciji za medije, Fonseka je poručio da bivši igrač Partizana napreduje iz utakmice u utakmicu, ali da još mora da radi i napreduje u odbrani.
- Ovo je neka nova realnost za njega, jer ovde igramo potpuno drugačije u odnosu na ono na šta je navikao u svom bivšem klubu. Mislim da je na prvim mečevima radio neke dobre stvari, ali je pokazao i da mora da se popravi u defanzivi. Radili smo na tome, mislim da je napredovao, jer protiv Udinezea je bio bolje izbalansiran - kaže Fonseka.
Foto: Reuters
Detalj sa meča FK Milan - FK Liverpul: Strahinja Pavlović
Prema rečima trenera, srpski štoper i dalje nije uspeo da pronađe pravi balans u igri, a ni na jednoj utakmici do sada nije bio bez greške.
- Pavlović je fizički igrač, on voli da učestvuje u igri. Nama je neophodno da bude bolje izbalansiran, a čini mi se da je u tom smislu u subotu odigrao bolje nego na drugim utakmicama. Međutim, mora još da raste. Još uvek nije odigrao utakmicu bez greške, iako je generalno odigrao dobro. Mnogo toga još mora da unapredi - poručuje Fonseka.
Podsetimo, Milan je u prva dva kola Lige šampiona izgubio od Liverpula (3:1) i Bajer Leverkuzena (1:0), a Pavlović je igrao samo na prvom meču.
Nekadašnji urugvajski fudbalski reprezentativac Dijego Forlan debitovaće narednog meseca u profesionalnom tenisu, pošto će igrati u dublu sa Argentincem Federikom Korijom na čelendžeru u Montevideu.
Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su debakl u 3. kolu Lige šampiona, pošto su u Monte Karlu poraženi od Monaka sa čak 5:1 (2:1)! Držali su se crveno-beli u prvom delu meča, ali su u nastavku doživeli pravi potop i dobili šamar od kojeg će im dugo brideti obrazi!
Omladinci Crvene zvezde podelili su bodove sa ekipom Monaka - 1:1 (1:1), u trećem kolu Lige šampiona za mlade. Gol za crveno-bele postigao je Uroš Sremčević.
Austrijski arbitar Julijan Vajnberger (39) biće glavni sudija na meču između TSC-a i Legije (četvrtak, 21.00), potvrdila je Evropska fudbalska unija (UEFA).
Bilo je izazovno ekipi Sava Miloševića na gostovanju u Novom Pazaru, u okviru 12. kola Super lige Srbije, gde su crno-beli golovima Stefana Kovača i Ibrahima Zubairua došli do nova tri boda i konačnog rezultata 3:4.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nekadašnji urugvajski fudbalski reprezentativac Dijego Forlan debitovaće narednog meseca u profesionalnom tenisu, pošto će igrati u dublu sa Argentincem Federikom Korijom na čelendžeru u Montevideu.
Predsednik Aleksandar Vučić oglasio se na društvenim mrežama i objavom poslao moćnu poruku celoj naciji, podsećajući šta u presudnim trenucima znači odgovorno, nepokolebljivo i hrabro vođenje države!
Ruski predsednik Vladimir Putin navodno je tokom razgovora sa direktorom CIA Džonom Retklifom odbio američke predloge za mirovno rešenje i mogućnost opšteg prekida vatre tokom 2026. godine, uz poruku da će Rusija na nove ukrajinske operacije odgovoriti „trostruko snažnije“.
Da takozvani "nezavisni" i "profesionalni" novinari u službi tajkunskih medija nemaju ni trunke stida, srama ni osnovnog kućnog vaspitanja, dokazao je novi skandalozan napad na našu proslavljenu šampionku i bivšu prvu teniserku sveta Jelenu Janković.
Protiv Dušana Blagojevića, profesora srpskog jezika i književnosti Gimnazije "Stojan Ljubić" u Lebanu, podneta je krivična prijava "zbog postojanja osnovane sumnje da je Blagojević izvršio niz teških krivičnih dela protiv polnih sloboda".
Ministarka privrede Adrijana Mesarović održala je lekciju poslanicima opozicije koji pokušavaju da kritikuju zaduživanje za infrastrukturne projekte, podsetivši ih na stotine miliona evra neobezbeđenih kredita i mračne afere iz vremena vlasti Demokratske stranke!
Predsednik SNS Miloš Vučević reagovao je na najnovije izjave lidera Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa, poručivši da je reč o čoveku koji se svestan sopstvenog debakla uveliko priprema za odlazak u političku penziju.
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
"Tojota korola e12" je automobil do 2.000 evra koji se gotovo ne kvari, jeftin je za održavanje i nestaje sa oglasnika pre nego što stignete da pozovete.
Priča Mileve Ignjatović iz Baščeluka kod Loznice pokazuje da ima raznih ljudi. Dok se jedni posle smrti roditelja otimaju za nasledstvo, drugi za to ne mare, važnije su im nematerijalne stvari.
Na teritoriji Srbije trenutno je aktivno 35 požara na otvorenom prostoru, a najteža situacija i dalje je u Deliblatskoj peščari, dok su požari aktivni i na Stolovima kod Kraljeva, u Lukovu kod Vranja i na planini Goč.
Prva pokretna apoteka počela je da donosi lekove do meštana udaljenih sela u Nišavskom okrugu. U ponedeljak je stigla u selo Vrtište, desetak kilometara od Niša, gde meštani mogu da kupe lekove, ali i da podignu terapiju koja im je propisana na recept.
Današnje suđenje M.M. i M.M.M. iz Niške Banje, roditeljima dečaka koji je 5. oktobra 2023.godine kao trinaestogodišnjak ubio svog školskog druga Andreja Simića odloženo je za 14. septembar.
Nakon ubistva Nikšićanina Jovana Mrvaljevića (29), pripadnika kriminalnog "škaljarskog klana", policija je na Jasenovom polju, petnaestak kilometara od mesta zločina na Kapinom polju, navodno pronašla zapaljeni automobil.
Viši sud u Novom Sadu potvrdio je optužnicu podnetu protiv A. S. (26) iz Beograda, vozača "bmw"-a koji se tereti za tešku saobraćajnu nesreću u novosadskoj Jevrejskoj ulici.
Kanada je uzvratila predsedniku SAD Donaldu Trampu i najavila carine od 15, 25 i 50 odsto na oko 700 američkih proizvoda vrednih približno 20 milijardi dolara, nakon propasti trgovinskih pregovora i novog udara Vašingtona na kanadski izvoz.
Ruska diverzantsko-izviđačka grupa navodno je uspela da prodre u pozadinu Oružanih snaga Ukrajine (OSU) u Družkovki i napadne položaj sa kojeg su delovali ukrajinski operatori bespilotnih letelica, a prema navodima ukrajinskih vojnika, ubijena su četvorica operatora.
Američka vojska izvela je smrtonosni udar na brzi gliser na Karibima za koji tvrdi da je korišćen za krijumčarenje droge, a u napadu su ubijena četvorica ljudi koje Južna komanda SAD označava kao narko-teroriste.
Sukob građana i pripadnika ukrajinskog Teritorijalnog centra za popunu (TCK) prerastao je u otvoreni obračun na ulicama Ternopolja, gde je oštećeno službeno vozilo, jedan vojnik završio u bolnici, a okupljeni su potom krenuli gradom uz povike „Sramota!“.
Međunarodni filmski festival u Nišu ove godine okupio je glumačku elitu i mnogobrojne ljubitelje sedme umetnosti, a pravu senzaciju na samom otvaranju izazvao je Žan Klod Van Dam.
Priprema ruskih kiselih krastavaca nije komplikovana, a njihov poseban ukus najviše zavisi od začina. Pored soli, šećera, sirćeta i semena slačice, mogu se dodati beli luk, korijander, lovorov list, paprika i listovi crne ribizle. Posebno lep miris i aromu daju semenke kopra ili sveža mirođija.
Influenserka Kajli Gardner ispričala je na TikToku, kroz seriju od četiri videa, kako je otkrila da je njen dečko vara. Njena priča privukla je ogromnu pažnju javnosti, a snimci su za kratko vreme sakupili gotovo 25,5 miliona pregleda.
Britanka Sofija Lips (28) je opsednuta veštačkim izgledom i velikim usnama. Iako su je plastični hirurzi upozorili da bi dodatno ubrizgavanje filera moglo biti opasno, ona je završila onlajn kurs i odlučila da sama sebi ubrizgava filere kod kuće.
Ako telefon upadne u more, najvažnije je da ne paničite i da odmah ne pokušavate da uključite. Iako je prirodno da proverite da li još radi, pritiskanje dugmadi i uključivanje ekrana može da pogorša situaciju.
Neke rase pasa teško podnose kada moraju da dele pažnju svog vlasnika. Pet rasa najčešće pokazuju ponašanje nalik ljubomori i kako reaguju kada osete da više nisu u centru pažnje.
Ekipa Informera uhvatila je brata pevačice Teodore Džehverović, Savu Džehverovića sa suprugom Adrianom Kadar u jednoj privatnoj klinici gde su obavljali analize zbog planiranja druge trudnoće.
Bivša rijaliti učesnica Mina Vrbaški napravila je skandal u programu uživo, te otkrila da joj je bivši Viktor Gagić spavao s udatom drugaricom njene mama.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.