Fudbal zavijen u crno! Umro jedan od najvećih golmana na ovim prostorima
Podeli vest
Legendarni rumunski golman Helmut Dukadam preminuo je danas u 65. godini, javljaju rumunski mediji!
Helmut Dukadam bio je jedan od najvećih golmana na ovim prostorima, a ostaće upamćen po tome što je u finalu Kupa evropskih šampiona 1986. godine Steaui doneo titulu prvaka Evrope i to tako što je Barseloni u finalu odbranio čak četiri penala!
Pored toga što trener fudbalera Partizana Savo Milošević (51) nije želeo da prihvati smanjenje plate veće od deset posto, u javnost su isplivale nove informacije vezane za njegovu iznenadnu ostavku. Navodno je iskusni stručnjak zbog odluka o sastavu ekipe ušao u sukob sa Predragom Mijatovićem (55), članom Privremenog organa zaduženog za sportski sektor.
Trener fudbalera Partizana danas je iznenada podneo ostavku, a poznati su i razlozi zbog kojih je došlo do mimoilaženja sa članovima Privremenog organa. Reč je o visini zarade, pošto je Savo Milošević (51) bio spreman da mu se plata smanji za deset posto, a nova uprava je zahtevala više.
02.12.2024
12:39
Breaking: Steaua legend Helmut Duckadam died today, aged 65. Devastating news. He was a great man. pic.twitter.com/kjacy8n50j
Trener fudbalera Partizana Savo Milošević (51) neočekivano je otišao sa klupe crno-belih, pošto nije uspeo da se dogovori sa članovima Privremenog organa crno-belih oko smanjenja plate.
Fudbal, sport koji često donosi radost i spaja ljude, ovoga puta bio je povod za tragediju u Gvineji, u gradu N’Zerokore gde je procenjeno da je poginulo više od 100 ljudi.
Rumunski mediji opraštaju se od jedne od najvećih fudbalskih legendi koju ta država ima.
"Ovo je vest koja potresa. Preminula je legenda rumunskog fudbala, Helmut Dukadam, poznat i kao Heroj iz Sevilje iz 1986. godine, koji je ušao u Ginisovu knjigu rekorda. Bivši veliki rumunski golman, Helmut Dukadam, preminuo je u ponedeljak u 65. godini života", pišu rumunski mediji.
Helmut Dukadam okončao je karijeru nedugo posle čuvenog finala Kupa evropskih šampiona protiv Barselone, pošto je otkriveno da boluje od retkog poremećaja krvotoka.
Prema pisanju rumunskih medija, on je prva ličnost iz te zemlje u Ginisovoj knjizi rekorda, pošto je jedini uspeo da odbrani četiri jedanaesterca u toj pomenutoj penal seriji protiv Barselone.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pored toga što trener fudbalera Partizana Savo Milošević (51) nije želeo da prihvati smanjenje plate veće od deset posto, u javnost su isplivale nove informacije vezane za njegovu iznenadnu ostavku. Navodno je iskusni stručnjak zbog odluka o sastavu ekipe ušao u sukob sa Predragom Mijatovićem (55), članom Privremenog organa zaduženog za sportski sektor.
Ruski predsednik Vladimir Putin planira da iranskom rukovodstvu prenese zabrinutost arapskih lidera zbog napada Teherana na naftnu i energetsku infrastrukturu u regionu, saopštio je Kremlj.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je rekonstruisani Nacionalni dispečerski centar Elektromreže Srbije (EMS) u Beogradu, nakon čega se obratio medijima.
Propali košarkaš i blokader sa dna kace, Vladimir Štimac, na najskandalozniji način se ostrvio na policajce naše zemlje, nazvavši ih bagrom i kriminalcima.
Tajkunska voditeljka sa antisrpske televizije N1, Danica Vućenić, očigledno je rešila da zarati sa novim vlasnicima "Junajted medije", u čijem se sastavu nalazi i njena medijska kuća, pokazavši da ne može da prežali tajkuna Dragana Šolaka, iako je ovu kompaniju prodao za 1,507 milijardi evra i novac strpao u džep.
Blokader iz Bogatića koji se predstavlja kao poljoprivrednik i koji već danima učestvuje u blokadama puteva širom Srbije maltretirajući narod koji želi normalno da funkcionoše, izveo je zastrašujući performans ispred policijske stanice u tom mestu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novu fotografiju na svom zvaničnom profilu na Instagramu, koja je u trenu "zapalila" mreže i izazvala salve reakcija.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević reagovao je na objavu blokaderke Ljiljane Bralović na Fejsbuku u kojoj je sramna karikatura na kojoj Zlatko Kokanović ubija predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Pevačica Nadežda Biljić specijalno za Jovana Radulovića Jodžira, na Exatlon žurci, otpevala je pesmu "Živi svoj život sine" i "naterala" mu suze na oči.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević naručio je pesmu "Luda po tebe" za Elicu Erski, simpatičnu Bugarku i nekadašnju osvajačicu olimpijske bronzane medalje.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Vaskršnji post uveliko je počeo, a osim pravila od uzdržavanja od hrane, on podrazumeva i čišćenje duha od grešnih misli i dela, što može predstavljati pravo iskušenje koje se prevazilazi pomoću molitve.
Škotska kraft pivara BrewDog pokreće stečajni postupak za svoju pivaru u Berlinu, kao i za tri preostala bara u Berlinu i Hamburgu, a ova odluka direktno utiče na oko 100 zaposlenih u Nemačkoj.
Avion Er Srbije kojim će iz Šarm el Šeika u Beograd biti vraćeno 67 srpskih državljana evakuisanih iz Izraela, stigao je u to egipatsko letivalište oko 21 čas po lokalnom vremenu, odnosno 20 časova po srpskom vremenu.
Prodaja polovnih automobila u Srbiji dobila je novog favorita - "seat leona" koji beleži nagli rast potražnje zbog štedljivosti i niskih troškova održavanja. Cena ovog četvorotočkaša kreće se od 4.000 do 5.000 evra.
Muškarac A.K. koji je izazvao tešku nesreću u Sjenici kretao se velikom brzinom. Tom prilikom je naleteo na rizlu koja ga je "odbacila" na trotoar gde je ubio majku, ćerku.
Policija u Subotici uhapsila je turskog državljanina T.I. (36) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Nekadašnji načelnik UBPOK, Boro Banjac kaže za Informer da se likvidacije u kriminalnim krugovima izvode po sličnom modelu, a među njima je i ubistvo vođe "Crvenih đavola" iz Kragujevca - Novaka K. (35), koji je ubijen pred ženom i decom.
Francuska raspoređuje snage na Bliski istok kako bi se suprotstavila iranskim dronovima, saopštio je predsednik Emanuel Makron u televizijskom obraćanju naciji danas.
Iran je direktno zapretio evropskim državama ratom, stavljajući na nišan američke baze u Rumuniji i Bugarskoj, kao i teritorije Ukrajine i Moldavije, koje su sada u dometu iranskog raketnog arsenala.
Tanker za transport tečnog prirodnog gasa "Arktik Metagaz", koji plovi pod ruskom zastavom, zahvaćen je požarom u Sredozemnom moru, dok sudbina članova posade za sada nije poznata.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" istoričar Božidar Zečević otkrio je kako je ruski diplomata grof Bestužev pomogao srpskim oficirima da pređu u Rusiju i imao ključnu ulogu u tome da Crna Gora dobije značajnu finansijsku pomoć iz Sankt Peterburga.
Emisija "Specijal o Katarini Velikoj" istražuje ulogu Srba u širenju ruskog carstva, od vojne granice na Balkanu do naseljavanja Nove Rusije, a gost Olivere Miletović, istoričar Božidar Zečević, otkriva kako su Srbi oblikovali prve ruske kolonije u 18. veku.
Filmovi poput "Žena mačka" (2004), "Čudesna žena" (2017) i "Crni Panter: Vakanda zauvek" (2022) samo su neki od filmova u kojima su žene prikazane kao neustrašive superjunakinje.
Igrani film "Žetva", inspirisan istinitim događajima opisanim u romanu "Srpsko srce Johanovo" Veselina Dželetovića, u koprodukciji Bandur film-a i TS Media, imaće svoju svečanu premijeru 17. marta u MTS dvorani u Beogradu, nakon čega će krenuti u domaću i međunarodnu bioskopsku distribuciju.
Osmi studijski album sestara Gobović pod nazivom "Trag večnosti", objavljen u izdanju PGP RTS, predstavlja snažan umetnički projekat posvećen srpskim velikanima i heroinama koji su svojim delima, hrabrošću i duhovnom snagom ostavili neizbrisiv trag u srpskoj istoriji.
Koliko puta vam se desilo da iz rerne izvadite bled, suv i bezličan krompir koji nije hrskav? Ključ se krije u jednom jednostavnom dodatku koji već imate u kuhinji.
Neočekivana pojava krvi iz nosa, usta, stolice ili urina u mnogim slučajevima ima bezazlen uzrok, ali stručnjaci upozoravaju da ponekad može biti i znak ozbiljne bolesti, uključujući maligne tumore.
Pevačica "Zvezde Granda" Sara Nikolić doživela je transformaciju tokom takmičenja, a sada je njena mentorka Ana Bekuta otkrila koliko je smršala za to vreme.
Snimak na kom pevačica Aleksandra Radović perfidno podseća koleginicu Cecu Ražnatović na njen boravak iza rešetaka ovih dana viralan je na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar