• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: S. R.

17.02.2025

10:52

Bruka i sramota! Šurbatović tužio FSS, traži 120.000 evra!

Starsportphoto

Fudbal

Bruka i sramota! Šurbatović tužio FSS, traži 120.000 evra!

Nekadašnji generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Jovan Šurbatović tužio je krajem prošle nedelje FSS i zahteva da mu se, verovali ili ne, isplati cifra od 120.000 evra, ekskluzivno saznaje Informer.

Čelnike Fudbalskog saveza Srbije pre nekoliko dana zatekla je šokantna informacija, da Šurbatović zahteva isplatu od 120.000 evra zbog smene sa mesta generalnog sekretara u septembru. Iako je tada tvrdio da je sporazumno raskinuo ugovor, sada je očigledno promenio ploču, pa traži novac koji on smatra da je zaslužio.

Kako nezvanično saznaje Informer, Šurbatović je pre dve godine, kada je nekim čudom preživeo smenu, izmenio sopstveni ugovor i ubacio klauzulu da mu u slučaju otkaza pripadne pomenuti iznos. Sada se, po svoj prilici, naprasno setio da traži pomenuti novac.

Kao da zaboravlja da je upravo on direktno odgovoran za bruku pred Evropsko prvenstvo prošlog leta, kada je naš nacionalni tim u Nemačku otputovao hrvatskim avionom. On je, naravno, sve pokušao da zataška, ali je čitava afera brzo isplivala na površinu.

Foto: Aleksandar Jovanović Cile

Jovan Šurbatović

Tada je, pravdajući se da to nije njegova odgovornost, najavio povlačenje sa mesta generalnog sekretara, rečima da je to bila njegova navodna odluka još pre početka šampionata Evrope. Međutim, izgleda je sada sve to zaboravio, pa traži novac koji ni po kom osnovu nije zaslužio. Afera "hrvatski avion", samo jedno je u nizu nepočinstava koje je Šurbatović počinio kao čelnik FSS.

Jovan Šurbatović proteklih dana bio je u centru pažnje, pošto je primećen u Kragujevcu, na studentskim protestima iza kojih se krije opozicija. Šurbatović je to uradio pošto je izgubio svu moć odlučivanja u srpskom fudbalu.

Nekadašnji čelnik FSS nije prezao ni da napadne selektora Dragana Stojkovića Piksija, iako je samo nekoliko dana pre toga, sve najbolje govorio o njemu.

- Sam selektor je postavio kao cilj prolaz u drugu fazu na Evropskom prvenstvu. Nije ga ostvario po drugi put i ni trunke odgovornosti. Očekivao sam bar neku naznaku odgovornosti, bar malo samokritike. Uvek je neko drugi kriv. Sportska sreća, igrači, VAR i sudije. I treće i najvažnije, da li mislite da je bilo lako funkcionisati kao generalni sekretar kada imate trovlašće u Savezu? - govorio je Šurbatović prošlog leta.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

(UZNEMIRUJUĆE) Jezive tajne koje spajaju Belivuka i američke psihopate: Detalji istrage šokirali su ceo svet
Hronika

(UZNEMIRUJUĆE) Jezive tajne koje spajaju Belivuka i američke psihopate: Detalji istrage šokirali su ceo svet

Njihova imena decenijama izazivaju jezu, a slučajevi koje su ostavili iza sebe i danas predstavljaju predmet analiza kriminalista širom sveta. Dok je jedan godinama vodio dvostruki život predstavljajući se kao uzoran porodični čovek, drugi je iza zatvorenih vrata skrivao najmračnije tajne, dok se trećima pred Specijalnim sudom u Beogradu sudi za najteža krivična dela.

20.07.2026

21:56

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set