IZBACIO ME IZ REPREZENTACIJE ZBOG ĆIRILICE, REKAO JE: "ŠTA ĆE NAM TAJ USTAŠA"! Hrvatski košarkaš optužio Dudu Ivkovića!
Podeli vest
Nekadašnji hrvatski košarkaš Franjo Arapović optužio je Dušana Dudu Ivkovića za izbacivanje iz reprezentacije Jugoslavije
Arapović se u razgovoru za "Večernji list" prisetio finala Olimpijskih igara u Seulu 1988. godine, kada je Jugoslavija ispustila +12 protiv SSSR-a, ali i zbog čega je vraćen iz Beograda i nije igrao na narednom EP.
- To finale izgubili smo zahvaljujući selektoru Dušanu Ivkoviću koji je na +12 pokazivao ruskom kolegi Gomeljskom da je zlato naše, posle nas je Sabonis razneo. S obzirom na to da sam imao iskustvo igranja protiv Sabonisa, kazao sam Ivkoviću da ćemo izgubiti ako me ne uvede u igru, no nije to učinio - rekao je Arapović i dodao:
Foto: AP/Photo
- Inače, čudim se kako sam uopšte išao u Seul jer sam na pripremama na Rogli pokrenuo debatu koja se zaoštrila. Bili su tada s nama onde i bokseri, a ja sam rekao da se jedini među njima zna ponašati Damir Škaro, i to zato što je iz Zagreba, na šta su Beograđani i ostali reagovali. Kada sam pak rekao da će za sledeće Olimpijske igre svaka republika SFRJ imati svoju valutu, sručilo se drvlje i kamenje po meni.
- Kad smo se vraćali s priprema iz Bora, noću smo stigli u jedan beogradski hotel u kom smo na recepciji dobili upitnik na ćirilici koji je trebalo da ispunimo, a ja sam tražio da mi ga daju na latinici ili na engleskom. Stojko me povukao za ruku da ćutim, no iz inata nisam poslušao ni njega ni Dražena.
Foto: AP/Photo
- Recepcionar me pitao za ime oca, ja sam mu rekao Jovo, a zove se Pavo. Zatim me pitao ime majke, rekao sam mu Jovanka, a mama mi je zapravo Ana. Nakon pet minuta bio je sastanak u mojoj sobi i Ivković me je poslao kući u Zagreb. Nazvao sam tada prijatelja, fudbalera (Zorana) Čavu Dimitrijevića koji me odvezao na aerodrom i tako sam završio reprezentativnu karijeru u bivšoj SFRJ.
Inače, Ivković je jednom prilikom u reprezentaciji kazao: "Šta će nam, bre, taj ustaša?" Očigledno su saznali da sam se i politički aktivirao. Bio sam na osnivačkoj skupštini HDZ-a u baraci na Jarunu - rekao je Arapović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Franjo! Pa, šta sad nije jasno? Sve si radio protivno pravilima u reprezentaciji. I sam kažeš da si učesnik osnivačke skupštine HDZ. Duda nije ni imao drugi izbor nego da te izbaci iz reprezentacije. Ti si provocirao. Zar ne?
Ti si gospodine Arapoviću ustaša i ne stidiš se toga, a smeta ti kad te neko nazove tim pravim imenom! Hteo si da igraš za reprezentaciju države protiv koje si! A šta ti ustvari želiš da kažeš sa ovom pričom!? Da si čovek ili nečovek! Jer definitivno, Duda je bio čovek koji je voleo i verovao u tu državu, radio nešto iskreno, bio čovek, a ti, ko si ti!? Dobro si igrao košarku, i pametno bi bilo da si ostao košarkaš, a ovo čovek ili nečovek, sam zaključi šta si! Ja imam svoje mišljenje, nepotrebne su ovakve priče!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poslao je juče iz Francuske moćne poruke koje su odjeknule u čitavom svetu, posebno one koje se tiču sramnih dvostrukih standarda međunarodne zajednice, pre svega Zapada, kada je u pitanju naša zemlja i Kosovo i Metohija (KiM).
Pripadnici Tajne službe najpre su tokom pucnjave na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće evakuisali potpredsednika Džej Dija Vensa, a tek posle izvesnog vremena vratili se po američkog predsednika Donalda Trampa, koji se tokom izlaska sapleo i pao.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, boraveći u Francuskoj, da neko kaže da "studenti" pobeđuju, ali da oni uzvraćaju - Srbija pobeđuje.
Svetski lideri osudili su incident u Vašingtonu, u kojem je muškarac tokom protekle noći otvorio vatru na kontrolnom punktu u hotelu "Hilton", gde se održavala svečana večera Udruženja dopisnika Bele kuće, kojoj je prisustvovao i američki predsednik Donald Tramp, navodeći da je to bio čin "političkog nasilja". Među onima koji su osudili pucnjavu je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
"Zdravstveno stanje generala Ratka Mladića je veoma loše i ako se nešto brzo ne preduzme, nisam siguran da će moći da izdrži", izjavio je danas njegov sin Darko Mladić.
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon objavio je da prihvata poziv na debatu sa generalnim sekretarom Evropske demokratske partije Sandrom Gocijem.
Huan Karlos Pino (56) napravio je svetsku senzaciju nakon što je svoju staru "Peglicu" modifikovao tako da umesto benzina troši običan ćumur – i to iz čiste muke.
Dečak (6), koji je sinoć nestao u Nišu, nakon gotovo tročasovne potrage u kojoj su osim policije, Žandarmerije i Gorske službe učestvovali i građani, pronađen je u jednom hostelu u Ulici Babičkog odreda gde i živi.
Gastroenterolog dr Vojislav Perišić upozorava da jedna od omiljenih navika Srba, crni luk uz roštilj, može potpuno da vam upropasti praznik, zbog brojnih tegoba koje potencijalno izaziva.
Policija u Novom Sadu zaplenila je 17 kilograma kokaina i uhapsila N. S. (41) i D. P. (31) iz Smedereva i L. S. (35) sa područja Beograda, zbog postojanja osnova sumnje da su učinili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Na putnom pravcu Novi Pazar – Ribariće, u prigradskom naselju Lukare, kod Kruševačkog mosta, dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovali motocikl i putnički automobil kragujevačkih registarskih oznaka.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila noćas u 1.30 časova na putu Raška - Kraljevo, život je izgubio dvadesetogodišnji mladić K. K., inače vatreni navijač FK Novi Pazar, od kojeg se poznata navijačka grupa sada oprostila.
Vrhovni sud Srbije odbio je izručenje bivšeg policajca Milana P. (41) iz Vrnjačke Banje Republici Italiji koja protiv njega vodi krivični postupak zbog ubistva Alda Karlija 2017. godine u mestu Opicina kod Trsta.
Za Sjedinjene Američke Države je ključno da brzo pronađu rešenje za situaciju oko Ormuskog moreuza, a zatim i da brzo smisle nešto za ukrajinsku krizu, izjavio je danas ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Lider stranke Tisa Peter Mađar, koji je osvojio većinu na parlamentarnim izborima i biće naredni premijer Mađarske, izjavio je danas da će u sredu otići u Brisel na neformalne razgovore sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen.
Veliki požar izbio je tokom noći u britanskoj vazduhoplovnoj bazi RAF Ferford u Glosterširu, pri čemu je teško oštećena zgrada bivše kantine, dok povređenih nije bilo, piše izraelski Džejfid.
Ruske snage iz sastava Afričkog korpusa počele su povlačenje iz vojne baze u Kidalu, na severu Malija, dok izvori sa linije fronta tvrde da je postignut dogovor o izlasku ruskih i malijskih jedinica iz opkoljenog kompleksa.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Koliko puta vam se desilo da dobijete napad gladi kasno uveče? Iako znate koliko je nezdravo, prvo čega se uhvatite uglavnom su grickalice, čipsevi, brza hrana.
Zadrugarka Sofija Janićijević danima je glavna tema u Eliti a sve zbog navodne veze sa starijim muškarcem Danetom, a kako se navodi sada on je bio spreman da joj ostavi nasledsvo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar