• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

09.06.2022

09:55

NOVI SKANDAL U BOSNI! Igokea pehar i medalje dobija poštom!

Starsportphoto

Košarka

NOVI SKANDAL U BOSNI! Igokea pehar i medalje dobija poštom!

Košarkaškom šampionu Bosne i Hercegovine Igokei iz Aleksandrovca osvojeni trofej i medalje biće dodeljeni poštom

Za sve je, prema rečima tim menadžera Igokee Siniše Kovačevića, "kriv" generalni sekretar Košarkaškog saveza BiH Amer Čolan.

Funkcioner KS BiH navodno je očekivao da Široki Brijeg osvoji titulu pred svojim navijačima kolo pre kraja takmičenja. Široki Brijeg je u deveto i pretposlednje kolo ušao sa skorom 7-1, dok je Igokea imala skor 6-2 i trijumfovala sa 72:60.

Tako je novi šampion odlučen u poslednjem kolu u kom je Igokea slavila protiv Slobode sa 80:53, dok je Široki Brijeg poražen od Sparsa u Sarajevu sa 91:88.

- Pre poslednjeg kola u Širokom Brijegu generalni sekretar KS BiH je insistirao da se pehar i medalje donesu u Široki Brijeg. Većina clanova Upravnog odbora je tada rekla da je najbolje da se pehar i medalje podele nakon poslednjeg kola. Međutim, on je samoinicijativno doneo trofeje i stavio ih kod zapisničkog stola iako nije imao saglasnost Upravnog odbora. Nakon toga, pred poslednje kolo se više nije oglašavao povodom ovog pitanja. Iz Saveza su juče ujutru zvali i tražili adresu kako bi poslali pehar i medalje poštom. To je prava i cela istina - izjavio je danas generalni sekretar KK Igokea Siniša Kovačević.

On je dodao da je klub iz Aleksandrovca kontaktirao Upravni odbor KS BiH i zahtevao da mu se trofej dodeli u prvoj narednoj utakmici u novoj sezoni.

- Sramota je da moji igrači nisu dobili trofej i medalje nakon utakmice protiv Slobode. To pokazuje odnos pojedinih ljudi u saveza prema Igokei, poštovanje ovog, ali i ostalih timova u ligi. Da ne dobiju priznanje koje su zaslužili. Znamo svi šta se desilo prošle sezone, a ove se nisu udostojili da nagrade igrače za ovih 10 meseci - istakao je Kovačević.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Pukla bomba u Austriji! Sećate li se kako nam je Đilasov pajtos punio glavu o slobodi medija: Šta ćemo sad, gospodine Šider?!
Politika

Pukla bomba u Austriji! Sećate li se kako nam je Đilasov pajtos punio glavu o slobodi medija: Šta ćemo sad, gospodine Šider?!

Andreas Šider, mentor blokadera i opozicije, koji je ne jednom Srbiji solio pamet o medijskim slobodama, kao da je u zemlju propao nakon što je kao bomba odjeknula vest u Austriji da je njegov partijski šef, vicekancelar, ministar za medije i lider Socijaldemokratske partije Austrije (SPO) Andreas Babler predvodnik najvećeg napada na medijske slobode u toj zemlji zbog čega je ugašeno 1.000 radnih mesta.

06.06.2026

12:45

TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…

05.06.2026

12:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set