• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

05.09.2022

15:53

POLJACI SRUŠILI IZRAEL! Madar nije mogao sam!

Pedja Milosavljević

Košarka

POLJACI SRUŠILI IZRAEL! Madar nije mogao sam!

Podeli vest

Košarkaška reprezentacija Poljske savladala je Izrael u trećem kolu D grupe na šampionatu Evrope rezultatom 85:76 (23:26, 16:17, 29:23, 17:20)

Bio je ovo prvi poraz Izraela, nakon pobeda protiv Finske i Holandije,dok su Poljaci upisali drugu pobedu. Sloter je bio najefikasniji sa 24 poena, Balcerovski je dodao 17, a Mateuš Ponitka je upisao 11 poena.

Kod Izraelaca Jovel Zusman je zabeležio 18 poena, Jam Madar je imao jedan manje uz 2 skoka i 3 asistencije, Tamir Blat 10, a Avdija samo tri poena. Poljake u utorak u 14 časova očekuje duel sa autsajderom grupe Holandijom, a Izrael u 21 sat igra sa Srbijom.

Posle prvog dela meča Poljaci su imali šest poena prednost, pa su Izraelci mogli da budu i zadovoljni s obzirom na to da su bili u dvocifrenom minusu, dok su u pojedinim momentima igrali očajnu odbranu.

Poljaci su na startu meča serijom 9:0 pobegli na 21:12, dok su imali sedam poena više pred drugih 10 minuta igre.  Ali, Izrael je predvođen Avdijom uspeo da se vrati u život do kraja poluvremena. Serijom od 8:0 prišli su na 35:33. Poljaci su uspeli da odbiju nalet Izraelaca, a Ponitka i Grabač posle kontre donose svom timu 39:33 pred odlazak na predah.

Foto: Tanjug/AP

 

U nastavku su Poljaci opet stekli dvocifreno vođstvo (44:33). Izrael je pokušao da odgovori, ali je samo razbesneo Poljake.  Sa tri vezane trojke otišli su na 58:44 nakon serije od 9:0. Bez mnogo problema su držali vođstvo, pa su sa "+12" dočekali poslednjih 10 minuta igre.

Uspeli su Izraelci da konsoliduju redove i preko Avdije i Levija dođu na "-5" (73:68). Ipak, to je bilo malo, nismo videli dramatičan finiš. Poljaci su žestoko uzvratili udarac i serijom 10:0 otišli na 83:68 3,4 minuta do kraja meča i rešili pitanje pobednika. Na kraju su Izraelci ublažili poraz - 85:76.

 

EVROBASKET

GRUPA D, 3. kolo

Ponedeljak

Poljska - Izrael 85:76
Češka - Holandija 17.30
Srbija - Finska 21.00

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

 

Bonus video



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Na današnji dan je umro balkanski Hitler: Srbi su mu bili prva meta - a Vatikan mu pomogao da pobegne
Politika

Na današnji dan je umro balkanski Hitler: Srbi su mu bili prva meta - a Vatikan mu pomogao da pobegne

U mračnoj ulici Sančez u argentinskom gradiću Lomas del Palomar, nadomak Buenos Ajresa 10. aprila 1957. sreli su se Ante Pavelić i Blagoje Jovović. Dva metka završiće u telu Pavelića, a od posledica tog ranjavanja dve godine kasnije će umreti u Frankovoj Španiji. Kako je Blagoje Jovović, sa svojom grupom iz Argentine, uspeo da uradi nešto što nisu mogle ili htele ozbiljne bezbednosne službe i zašto je danas važan mit o Jovoviću?

28.12.2025

14:11 >> 14:16

Ni plajvaz nemaju, a hoće da vode državu: Blokaderi organizovali potpisivanje bez hemijski - građani ih isprozivali (VIDEO)
Politika

Ni plajvaz nemaju, a hoće da vode državu: Blokaderi organizovali potpisivanje bez hemijski - građani ih isprozivali (VIDEO)

Ni hemijski olovaka, ni jasne organizacije, ni ljudi. Tako izgleda današnja propala akcija prikupljanja potpisa za vanredne parlamentarne izbore koju su studenti blokaderi "organizovali". I tako su se "dobro" organizovali da ni hemijske za građane nisu obezbedili, ni obične niti brendirane, i taj sitni detalj simbol je potpune improvizacije i odsustva ozbiljnosti.

28.12.2025

14:15

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

Ovi parovi su zapalili domaće ekrane: Hemija koja se ne zaboravlja
Kultura

Ovi parovi su zapalili domaće ekrane: Hemija koja se ne zaboravlja

Neke ljubavi traju koliko i kadar, a neke ostanu zauvek urezane u kolektivno sećanje. Domaće serije i filmovi doneli su parove čija je hemija bila jača od scenarija i veze koje su publiku naterale da navija, pati, veruje i pamti. Ovo su parovi koji su obeležili naše ekrane i postali više od fikcije.

28.12.2025

13:13

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set