TRENER MONAKA PRED GOSTOVANJE PARTIZANU PORUČUJE! SAŠA OBRADOVIĆ: Željko je najveći trener u Evropi
Podeli vest
Košarkaši Partizana u četvrtak uveče dočekuju Monako u Evroligi, a u beogradsku "Arenu" stiže jako dobro poznato lice, Saša Obradović
Čast je igrati protiv Željka Obradovića (62), najvećeg evropskog trenera, ali pokušaćemo da pobedimo Partizan, koji je u sjajnoj formi, poručuje za Informer trener košarkaša Monaka Saša Obradović (53).
Evroliga je kaznila Crvenu zvezdu zabranom registrovanja novih igrača do 28. februara 2023. godine, a ekspresno se oglasio klub sa Malog Kalemegdana! Da li je odluka definitivna, saznaćemo uskoro, ali ukoliko stanje ostane isto, crveno-beli će biti lišeni najvećeg pojačanja u istoriji kluba, Fakunda Kampaca
04.01.2023
14:53
Foto: Starsportphoto
Trener Monaka Saša Obradović
Crno-beli u četvrtak (21.00, Sport klub 1) u okviru 17. kola Evrolige dočekuju francuski Monako, koji sa velikim uspehom vodi legenda srpske košarke Saša Obradović. Čuveni reprezentativac i bivši igrač i trener Crvene zvezde smatra da je favorit Partizan, pre svega jer na klupi ima najtrofejnijeg stručnjaka u istoriji evropske košarke.
Zanimljivo, Željko je Saši bio trener tokom devedesetih u reprezentaciji Jugoslavije, a zajedno su osvojili jednu svetsku i jednu evropsku titulu.
- Velika je čast igrati protiv najboljeg. Neki treneri dođu jednom u situaciji da osvoje titulu, a on je čovek osvojio tolike trofeje i opet mu je malo. Nedodirljiv je i teško da će neko u skorije vreme uspeti da ga nadmaši. Drago mi je da imam priliku da treniram u eri u kojoj je on i da imam priliku da igramo međusobno. Njegova mogućnost adaptacije na košarku u odnosu na period kada sam ja igrao i sada je neverovatna - poručuje Saša Obradović.
Foto: Beta
Trener Partizana Željko Obradović
Odlični strateg dodaje i da je Partizan u usponu forme, ali da će njegova ekipa pokušati sve da mu se suprotstavi.
- Teško je pripremati utakmicu protiv Partizana, pogotovo što i mi imamo određenih problema. Ne igra nam važan igrač Džordan Lojd. U ovom trenutku prednost bih dao Partizanu, jer ima jak domaći teren i igrače koji pogađaju sve živo. Videćemo kako će se naša ekipa snaći, pogotovo u toj atmosferi. Mi moramo da budemo koncentrisani i ako se ukaže prilika da slavimo, pokušaćemo da je iskoristimo - dodaje Obradović.
"Večiti" mogu u plej-of
Saša Obradović veruje da će njegov bivši klub Crvena zvezda, ali i gradski rival Partizan, uspeti da se plasiraju u četvrtfinale Evrolige, odnosno, da se na kraju ligaškog dela nađu među osam najboljih ekipa u takmičenju.
- Jako verujem da će i jedna i druga ekipa imati šanse za plej-of. U odnosu na ono što je bilo na početku sezone i u jednom delu, mislim da se stvari menjaju nabolje. Pogotovo u Crvenoj zvezdi, gde se s pravom može očekivati vrlo visok plasman - ističe Obradović.
Stručnjak koji je u sezoni 2020/21. predvodio i Crvenu zvezdu, a poznat je kao legenda i veliki navijač tog kluba, kaže da se ne plaši potencijalnog vatrenog dočeka koji bi mogli da mu prirede "grobari".
- Prvo i osnovno, ja sam iz Srbije i predstavljam svoju zemlju u Monaku na najbolji mogući način. Ne treba da odlazimo previše u prošlost i da pričamo ko je koliko uradio za zemlju. Naravno da razumem da neko ko je platio kartu ima pravo da izrazi svoje mišljenje. Što bi se reklo, i j sam deo čitavog šoua, tako da razumem sve - naglašava Obradović.
Monako pod njegovim vođstvom trenutno je na vrhu tabele u Evroligi sa skorom od 11 pobeda i pet poraza. I sam ističe da je takmičenje vrlo izjednačeno.
- Trenutno stanje na tabeli lako može da se promeni u roku od dva ili tri kola. Verujem i da hoće i da će biti neizvesnosti do kraja. Što će, naravno, takmičenje učiniti još zanimljivijim - zaključuje Saša Obradović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evroliga je kaznila Crvenu zvezdu zabranom registrovanja novih igrača do 28. februara 2023. godine, a ekspresno se oglasio klub sa Malog Kalemegdana! Da li je odluka definitivna, saznaćemo uskoro, ali ukoliko stanje ostane isto, crveno-beli će biti lišeni najvećeg pojačanja u istoriji kluba, Fakunda Kampaca
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Izjava političara Vladan Đokić za tajkunski "Radar" da je skrnavljenje Rektorata neprihvatljivo, izazvala je burne reakcije građana, jer kroz Đokićevu izjavu vidimo očigledan primer političkog licemerja.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Targetiranje ministarke Jelene Žarić Kovačević, kao i vređanje i ponižavanje na vulgaran način putem društvenih mreža od strane neformalne grupe "Kvir zbor Beograda" prevazišlo je svaku granicu zdravog razuma.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Javno komunalno preduzeće "Parking servis" u Nišu tokom vaskršnjih praznika, od 10. do 13. aprila, neće kontrolisati ni naplaćivati parkiranje u zoniranim delovima grada.
Sveštenik Darko Perić (41), paroh u Pilici kod Zvornika 60 odsto jetre donirao je kolegi i prijatelju, svešteniku Bogdanu Stjepanoviću koji se suočio sa ozbiljnim zdravstvenim problemima koji su zahtevali hitnu transplantaciju.
U Višem sudu u Beogradu nastavljeno je suđenje okrivljenim vlasnicima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu u kom je u januaru prošle godine buknuo jeziv požar i odneo živote.
Carinski službenici su na aerodromu Nikola Tesla, u saradnji sa policijom, sprečili jednog putnika da bez prijavljivanja u zemlju unese dva violončela, za koje se sumnja da su stara više od 150 godina.
Maskirani razbojnik oteo je jutros iz jedne pekare u strogom centru Kikinde kutiju sa dobrovoljnim prilozima, koji su bili namenjenim ugroženim srpskim porodicama na Kosovu i Metohiji.
Devojčica koja je pre godinu dana pronađena u teškom stanju na Paliluli, s ozbiljnim telesnim povredama, za koje se sumnja da su joj ih naneli majka Dejana S. i očuh Adam K. i dalje oporavlja od mnogobrojnih povreda koje je zadobila.
Za telo, koje je u oktobru 2023. godine, pronađeno zabetonirano u bunaru u selu Švrljige, kod Kosjerića, utvrđen je indetitet, ali nije utvrđeno kako je dospelo u Švrljige i način na koji je nastupila smrt.
Svaki peti mladi Nemac razmišlja o napuštanju zemlje, a 40% kaže da želi da se preseli u inostranstvo na duži rok. Zabrinutost zbog ekonomske sigurnosti je ključni pokretač rastućeg trenda, pokazuje nedavna studija, prenosi Dojče vele.
Rat na Bliskom istoku, 41. dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Trenutno je u toku pauza u trilateralnim mirovnim pregovorima za rešavanje sukoba u Ukrajini, Sjedinjene Američke Države su sada zauzete, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Usamljenost je postala globalna pojava, a tehnologija koja nas je decenijama razdvajala, sada pokušava da nas spoji na neočekivan način, preko aplikacija za traženje prijatelja.
Ovaj kolač spaja nežnost klasičnog biskvita sa šargarepom i bogatstvo kremastog trilećea, stvarajući neodoljivu i svežu poslasticu koja će biti hit na svakom stolu.
Pevačica Kaja Ostojić je otkrila da je želela da obradi pesmu "Samoodbrana" koju u originalu izvodi Romana Panić, ali da koleginica nije želela ni da čuje za to.
Nekadašnji rijaliti učesnik Kristijan Golubović objavio je fotografiju sa voditeljkom Kristinom Spalević, koja ga je nedavno prijavila policiji i napustila stan u kom su živeli sa sinovima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar