31.03.2023

20:03 >> 21:58

SNOVI SU UGAŠENI, ALI ZVEZDA JE POKAZALA SILU! Crveno-beli RUTINSKI DO TRIJUMFA U FRANCUSKOJ, IPAK POBEDA VIŠE NEMA ZNAČAJ!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Asvel rezultatom 76:60 na gostujućem terenu u meču 32. kola Evrolige.

Odlično je Zvezda igrala danas, zasluženo su došli do pobede, ipak crveno-beli nemaju više šansi za plasman u Top 8.

Bio Asvel bolji u prve dve četvrtine, imala je Zvezda svoje momente međutim Asvel je na kraju obe četvrtine imao rezultatsku prednost.

Prvu četvrtinu je odlično otvorio Ben Bentil, ipak igrači Asvela su imali rezultatski plus (19:17).

Došla je Zvezda do vođstva u drugoj četvrtini, ipak ponovo je pred kraj Asvel stigao do preokreta (42:37).

Ipak, u drugom poluvremenu, Zvezda je preuzela situaiciju u svoje ruke,a  najviše se isticao Ognjen Dobrić, tako da su crveno-beli u poslednju četvrtinu ušli sa +5 (42:37).

Asvel nije imao nikakvu šansu u poslednjoj četvrtini, francuski tim je postigao samo sedam poena, što je Zvezda sjajno iskoristila i stgila do trijumfa rezultatom 76:60.

Najefikasniji u crveno-belom timu bio je Ognjen Dobrić sa 18 poena, dok je Fakundo Kampaco postigao 11.

U gubitničkom taboru najviše se istakao Nando De Kolo koji je ubacio 17 poena.

Iako  je ovo treća Zvezdina pobeda u nizu, snovi o Top 8 Evrolige su ugašeni posle današnjih pobeda Žalgirisa i Baskonije.

Sada Crvena zvezda može da se potpuno skoncetriše na završinicu ABA lige.

Asvel-Crvena zvezda 60:76 (19:17, 23:20,11:19, 7:20)

Asvel:  Matjus, Neua, Bost, Kahudi, Diot, De Kolo, Lovrenj, Tijus, Risašer, Lajti, Pons, Fal, Oboshan,

Crvena zvezda: Holand, Vildoza, Lazarević, Kampaco, Lazić, Mitrović, Martin, Dobrić,Ivanović,  Nedović, Markovič,Kuzmić, Bentil

40. minut - Nova tgrojka Dobrića (60:76)

39, minut - Novi poeni za Zvezdu

37. minut-  Nova trojka Ognjena Dobrića  (55:70)

35. minut - Fenomenalan Ognjen Dobrić večeras, novi poeni za njega (54:67)

34. minut - Filip Petrušev precizan za tri poena (53:65)

33. minut - Dva poena Petruševa (53:62)

32. minut - Dva poena Dobrića (53:60)

31. minut - Ubacuje Kampaco dva slobodna bacanja (53:58)

Kraj treće četvrtine

30. minut - Precizan Filip Petrušev (53:56)

29. minut - Dva poena Filipa Petruševa (51:54)

27. minut - Trojka Bosta (51:52)

26. minut - Bost  sa slobodnih bacanja donosi izjednačenje (48:48), ali Kuzmić donosi novo vođstvo Zvezdi (48:50), a onda precizan i Kampaco (48:52)

25. minut - Bost precizan za dva poena, s druge strane pogađa Kuzmić (46:48)

24. minut - Novi poeni Bena Bentila za vođstvo Crvene zvezde (44:46). Dobrić pogađa dva slobodna bacanja (44:48)

23. minut - Pogađa trojku Stefan Markovi (44:44)

22. minut - Poeni Ognjena Dobrića (42:41),  s druge strane precizan Rišaser (44:41)

21. minut - Dva poena Fakunda Kampaca (42:39)

POLUVREME

20. minut - Dva poena Luke Vildoze (42:37)

19. minut - Polovičan Luka Vildoza sa slobodnih bacanja  (41:33), a zatim poeni Luke Mitrovića (41:35)

18. minut - Precizan Kahudi za dva poena (41:32), zatražio je tajm-aut Duško Ivanović

17. minut - Nando De Kolo ubacuje oba slobodna bacanja (35:30).Prvi poeni na meču Fakunda Kampaca (36:32), a zatim trojka Rišasera (39:32)

16. minut - Precizan Fal (33:30)

15. minut - Trojka Ognjena Dobrića (28:30). Nando De Kolo ubaciju oba slobodna bacanja (30:30)

14. minut - Fantastično zakucavanje Peruševa (27:27). olovičan Metjuz sa slobodnih bacanja (28:27)

13. minut - Trojka Bosta (25:23), zatim pogađa Luka MItrović za izjednačenje (25:25)

12. minut - Pogađa i Holand trojku (19:23), a onda poeni za Asvel (21:23) preko Obosoana koji uz to iznudio i faul, nakon toga stigao je i poen sa slobodnog bacanja (22:23)

11. minut - Pogađa trojku Luka VIldoza (19:20)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Pravi Asvel seriju od 8:0, ipak prekida je Luka VIldoza sa slobodnih bacanja (19:17)

9. minut - Precizan Pons za izjednačenje (15:15), a zatim poeni Tajusa za vođstvo Asvela (17:15)

8. minut - De Kolo Precizan sa slobodnih bacanja (13:15)

7. minut - Dva poena Hasana Martina uz faul Hasana Martina (11:14), zatim je pogodio i slobodno bacanje (11:15)

6. minut - Bio je precizan Kahudi sa slobodnih bacanja (11:12)

5. minut - Sjajna partija Bena Bentila koji, pogađa trojku i upisuje osmi poen na meču (9:10). Upisao se i Ognjen Dobrić u listu strelaca (9:12)

4.minut - Odlično se snašao Nandno De Kolo i pogodio za dva poena (6:5),  a zatim s druge strane precizan Bentil, a potom novi poeni De Koloa (8:7)

3. minut - Precizan za dva poena Luka Vildoza (4:5)

2. minut - Nije precizan za tri poena bio Luka Vildoza, ali onda pogađa trojku Ben Bentil (4:3)

1. minut - Kahudi otvara meč poenima,  a zatim je precizan bio i De Kolo (4:0)