20.08.2023

13:00

Srbija ubedljiva protiv nemoćne Kine!

Košarka

Košarkaši Srbije nalaze se u Šenženu, gde su ubedljivom pobedom završili prvi kontrolni meč sa selekcijom Kine (87:64) uoči Kupa solidarnosti pred Mundobasket na Filipinima. Najefikasniji na utakmici bio je Bogdan Bogdanović sa ubačenih 17 poena, a sledili su ga Petrušev sa 13 i Marinković sa 11.

Kina će Srbiji biti i rival u grupi "B", tako da je ova utakmica bila odlična uvertira za njihov duel šest dana kasnije na Svetskom prvenstvu.

Protivnik Srbije dosta dobro poznaje igru "orlova" pošto ih sa klupe predvodi nekadašnji naš selektor, Aleksandar Đorđević, ali nije pomoglo protiv ubedljive igre Pešićevih izabranika.

Posle ovog duela, izabranicima Svetislava Pešića preostaje meč sa selekcijom Brazila sutra od 18 časova.

KINA - SRBIJA 64:87 (12:23,16:20, 22:22, 13:22)

Dvorana: Gimnazija Baoan Distrikt (Šenžen).

SRBIJA: Bogdanović, S. Jović, N. Jović, Gudurić, Milutinov, Ristić, Simanić, Radanov, Dobrić, Avramović, Marinković, Davidovac, Petrušev; Selektor: Svetislav Pešić.

KINA: Dživei, Ženlin, Minghui, Džao, Šuaipeng, Junlong, Đinkui, Peng, Minghuan, Rui, Runvang, Šuo, Želin, Jongđi, Ki, Anderson; Selektor: Aleksandar Đorđević.

KRAJ UTAKMICE

40.minut - Promašenim šutem Ognjena Dobrića za tri poena završen je susret. Srbija ubedljiva tokom čitave utakmice.

39. minut - Drugom svojom trojkom Nikola Jović vodi Srbiju do prvih +20

38. minut - Vanja Marinković pogađa na dva i po minuta do kraja susreta, Srbija mirno privodi utakmicu kraju.

35. minut - Petrušev polovičan sa linije za slobodna bacanja, drugi je najefikasniji u timu Srbije sa 11 poena.

33. minut - Trojka Nikole Jovića za komfornih +15, Aleksandar Đorđević zove tajm-aut.

32. minut - Mirna ruka Bogdanovića za dva poena i za njegov 17 koš

31. minut - Kinezi sa brza četiri poena dobro otvaraju poslednjih deset minuta.

TREĆA ČETVRTINA

Marko Gudurić

30. minut - Odličan pas Jovića za lake poene Gudurića na samom završetku treće četvrtine.

29. minut - Fauliran Bogdanović pri šutu za tri poena. Kapiten Srbije siguran sva tri puta i sa 15 poena je najefikasniji na meču.

28. minut - Prvi minuti za Dušana Ristića koji je zamenio Milutinova. Pešić za sada nije koristio samo Dejana Davidovca i Aleksu Radanova.

28. minut - Prvi poeni za Džua, nekadašnjeg košarkaša Hjuston Roketsa. Ubačen jedan poen sa linije za slobodna bacanja.

27. minut - Bogdanović prvi dolazi do dvocifrenog učinka sa linije za slobodna bacanja. Ima 10 poena.

26. minut - Prvi poeni Stefana Jovića nakon odigranog "pik en rola" sa Milutinovim.

Stefan Jović

25. minut - Napokon pogodatak iz igre. Dobrić je bio precizan na dodavanje Bogdanovića i tako primorao Đorđevića da pozove tajm-aut.

25 minut - Pokušava Pešić da "prodrma" ekipu izmenama, bez poena smo iz igre u drugom poluvremenu.

24.minut - Džu pogađa za tri i dovodi svoju reprezentaciju na samo osam poena zaostatka. Pešić reaguje tajm-autom.

22. minut - Prvi poeni za Srbiju u nastavku trojkom Avramovića.

21. minut - Drugo poluvreme poenima otvaraju Kinezi, nakon dva neiskorišćena napada Srbije.

POLUVREME

Nikola Milutinov

20. minut - Prvo poluvreme završeno ubedljivom prednošću našeg tima koji u potpunosti kontroliše tok ove utakmice. Bogdanović najefikasniji sa devet poena.

19. minut - Pogađaju oba tima šuteve za tri. Igra se "koš za koš".

15. minut - Efikasan period utakmice. Na trojku Kine odgovorio je Bogdanović pogotkom van linije 6,75.  Šesti poen za Bogdana.

14. minut - Odličan prodor Bogdanovića i pogotak uz faul. Siguran je kapiten i sa linije slobodnih bacanja.

14. minut - Nakon pogotka Hua iz odličnog prodora, Svetislav Pešić traži minut odmora. ( 29:19)

12. minut - Dobra odbrana i prvi poeni iz kontre za Ognjena Dobrića. Kinezi odmah uzvraćaju pogotkom Adersona uz faul Simanića.

11. minut - Prve poene u nastavku utakmice zabeležio je Hu pogotkom za tri poena

PRVA ČETVRTINA

Bogdan Bogdanović

10. minut - Prva četvrtina završena u korist naše ekipe - Petrušev najefikasniji sa pet poena

8. minut- Pogodio je trojku Džao, samo da bi Boriša Simanić odmah uzvratio istom merom (20:12)

7. minut - Prvi poeni za Kinu iz igre. Pogodio je Džang, a Marinković odmah uzvratio.

6. minut - Poeni Srbije posle nekoliko neiskorišćenih napada. Jović za dva.

6. minut- Pogotkom Avramovića Srbija odlazi na +11, Đorđević reaguje tajm-autom. (11:0)

3. minut - Sjajnom odbranom "orlovi" su opet imali priliku za lake poene iz kontre. Pogodio je Marinković uz faul i potvrdio slobodnim bacanjem (7-0).

2.minut - Posle promašene trojke Kineza, Aleksa Avramović proigrava Milutinova za lako zakucavanje

2.minut - Prvi napad Srbije završen promašajem Jovića za tri poena

1. minut - Srbija izlazi na teren sa prvom petorkom Aleksa Avramović, Marko Gudurić, Nikola Milutinov, Nikola Jović i Bogdan Bogdanović.

13:22 - Igrači upravo izlaze na teren, sledi intoniranje himne pa sudijski podbačaj.

UŽIVO: 13:00 - Pripreme košarkaša pred duel sa Kinom...

Srbija će ostati razjedinjena dokle god ne definiše šta je njen nacionalni interes! Vučićeva politika vratila je nacionalno dostojanstvo i zato izaziva jake otpore!

Despot Stefan Lazarević govorio je da će ljubav sve pobediti. U emisiji "Info veče" govorilo se o nečemu sasvim suprotnom, o mržnji. Mi u našoj zemlji mnogo gradimo, ali smo zanemarili najvažniji hram, a to je čovek. Mržnjom su se bavili umni ljudi kao što su Niče i Dučić, kao i sveti otac Justin Popović koji je rekao da je mržnja smrt duše. Na ovu temu govorili su ministar unutrašnje i spoljne politike Tomislav Momirović i prof. dr Dragoslav Slojević sa Fakulteta organizacionih nauka.

30.06.2024

22:24

Cela Evropa strahuje od migranata ekstremista! Srbija među poslednjima na listi ugroženosti od terorizma!

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Branko Nadoveza sa Instituta za noviju istoriju i stručnjak za bezbednost Gordana Mišev.

30.06.2024

20:42

Islamska zajednica strogo osudila čin vehabije! Tamo gde je verujući čovek, nema terorizma! (VIDEO)

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Veljko Jovanović, član SNS-a, Radiša Roksić, biviši načelnik BIA, a uživo u program javio se i Rašed Ef Plojević zamenik predsednika Ešihata Islamske zajednice u Srbiji.