01.09.2023

08:00

Šteta! Srbija poražena u teškoj završnici

Košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Italije rezultatom 78:76 u prvom meču drugog dela grupne faze Mundobasketa

Srbija-Italija 76:78 (19:23,23:17,20:19,14:19)

Dvorana: Araneta koloseum

Sudije: Antonio Konde, Luis Kastiljo, Martin Vulić

Srbija: Petrušev, N.Jović, Bogdanovi, Marinković, Dobrić, Ristić, Gudurić, Jović, Davidovac, Avramović, Milutinov

Italija: Spisu, Tonut, Meli, Fontekio, Riči, Spanjolo, Polonara, Diuf, Severini,Proćida, Pajola,Datome

40. minut -  Marko Gudurić za tri poena, zatim poeni Fontekio (74:78). Bogdanović pogađa oba slobodna vacanja

39. minut - Serija pormašaja sa obe strane. Davidovac je promašio oba slobodna bacanja

38. minut - Sudija je procenio da je lopta bila u padu prema obruču kada je naš igrač intervenisao, tako da su poeni za Italiju

37. minut - Ognjen Dobrižć pogađa slobodna bacanja, ali opet precizan Fontekio (69:74). Fauliran je Bogdanović koji je pogodio oba slobodna bacanja (71:74)

36. minut - Polovičan Milutinov sa slobodnih bacanja, ali onda novi poeni Fontekija (65:69). Pešić je nakon toga zatražio tajm-aut, a zatim je Bogdanović pogodio dva slobodna bacanja. Trojka Severinija (67:72)

35. minut -   Italija sa dve vezane akcije doilazi do prednosti (64:67)

34. minut - Novi promašaj Bogdanovića za tri poena

33. minut - Sjajno polaganje Dobrića za dva poena , a s druge strane precizan Pajola (64:63)

32. minut - Pokušao je Bogdan Bogdanović za tri poena (62:61)

31. minut - Pogađa  Datome ponovo (62:61)

Kraj treće četvrtine

30. minut - Zakucao je Datome (63:53), a zatim pogađa trojku u Naletu (62:56). Pred sam kraj Datome pogađa ponovo za tri poena (62:59)

29. minut . Nikola Jović je bio precizan slobodnih bacanja (62:51)

28. minut - Pogađa Fontekio preko Petruševa (60:51)

27. minut - Fontekio preko Bogdanovića je pogodio za tri poena (60:47).  Novi poeni Fontekija (60:49)

26. minut - Fauliran je Nikola Milutinov, a zatim je pogodio dva slobodna bacanja (57:44). Trojka Nikole Jovića.

25. minut -  Polovičan Bogdan sa slobodnih bacanja (55:42). S druge strane Fotnekio smanjuje prednost Srbije (55:44)

24. minut - Stefan Jović je asistirao Milutnovu koji je pogodio uz faul, a onda je pogodio i slobodno bacanje, nakon toga pogodio je Ognjen Dobrić (52:42). Nikola Milutinov dodatno povećava prednost sa slobodnih bacanja (54:42)

23. minut - Fontekio pogodio dva slobodna bacanja (45:42), a zatim poeni Stefana Jovića s druge strane (47:42)

22. minut - Odlično se snašao Milutinov i postigao dva poena (45:40)

21. minut - Dobrić polovičan sa slobodnih bacanja (43:40)

POLUVREME

20. minut - Odličan porodor Stefana Jovića za dva poena (37:40). Pogodio je Milutinov oba slobodna bacanja (39:40). Bogdan Bogdanović uz zvuk sirene pogađa za vođstvo sirene (42:40)

19. minut - Milutinov smanjuje prednost Italije (35:38), ali onda precizan Fontekio (35:40)

18. minut - Zakucao je Fontekio (33:38)

17. minut - Pogodio je Bogdanović za ddva poena (33:35). Meli pogađa samo jedno slobodno bacanje (33:36)

16. minut - Fontekio pogodio trojku za novo vođstvo Italije (31:32), nakon toga Pajola  pogađa za tri poena

15.  minut - Aleksa Avramović postiže nove poene (31:26). Simone Fontekio polovičan sa slobodnih bacanja (31:27). Fontekio pogađa oba slobodna bacanja (31:29)

14. minut - Vanja Marinković  postiže trojku (29:26). Fontekio polovičan sa slobodnih bacanja (29:26)

13. minut - Konačno vođstvo Srbije, pogodio je Aleksa Avramović (26:25)

12. minut - Trojka Dejana Davidovca (21:25). Odlična asistnecija Davidovca za Avramovića (23:25)

11. minut - Avramović pravi faul na Pajolom. Pogodio je Pajola oba slobodna bacanja (19:25)

Kraj prve četvrtine

10. minut - Ognjen Dobrić pogađa oba slobodna bacanja. Gudurić je nakon jednog duela dobio udarac u koleno i morao je da npusti teren. Nakon toga ponovo se Dobrić našao na liniji penala i pogodio oba bacanja (19:23)

9. minut - Spisu pogađa trojku (15:23).

8. minut - Nova trojka Fontekija i to uz faul,  Svetislav Pešić je odmah zatražio tajm-aut, a onda je Fontekio pogodio i slobodno bacanje (10:20). Pogodio je Bogdan Bogdanović oba slobodna bacanja (12:20). Marko Gudurić pogađa za tri poena (15:20)

7. minut - Nova trojka Italije,a zatim Dobrić pogađa a tri poena uz faul, a zatim je pogodio i slobodno bacanje (10:13). Nakon toga Meli je pogodio trojku (10:16).

6. miinut - Pogađa trojku Spisu, a zatim dva poena Milutinova (6:13)

5. minut  - Ahile Polonara je precizan bio za dva poena (2:7). Bogdan Bogdanović za sada najraspoloženiji igrač  Srbije pogodio je ponovo za dva poena (4:7)

4. minut - Ognjen Dobrić je ukrao loptu i poentirao, ali sudije su svirale faul u napadu. Sjajna akcija Italije je završila efektnim zakucavnjem Fontekija, s druge strane Stefan Jović je promašio za tri poena (2:5)

3. minut - Dolazi Italija do nove prednosti (2:3)

2. minut - Stefan Jović je naprvio faul nad Melijem koji je nakon toga bio polovičan sa slobodnih bacanja  Nakon  toga Bogdanović postiže prve poene za Srbiju (2:1)

1. minut - Probao je Bogdan Bogdanović s trojkom na startu, ali bez uspeha. S druge strane Polonara nije bio precizan.

09.30 - Jovana iz Subotice i Milica iz Beograda došli su da bodre Srbiju u Manili

09.20 Navijači Srbije sjajno raspoloženi

08.50 -  Dres Boriše Simanića će biti na klupi Srbije

08.35 - Skupili se Srbi iz celog sveta kako bi podržali "orlovi".

08.30 -  Nije još mnogo karata ostalo za susret Srbije i Italije, uglavnom su na raspolaganju one najjeftinije.

08.20 - Stigla podrška iz Grčke i Kipra

08.10 - Srpski navijači spremni za duel

08.05 - Hrvatski sudija deli pravdu Srbiji i Italiji

Glavni arbitar biće Antonio Konde iz Španije, kojem će pomagati Luis Kastiljo iz iste zemlje. Treći sudija biće Martin Vulić iz Hrvatske.