Crnogorci se oglasili, grme na sudije posle meča sa Partizanom! Oni su odlučili meč!
Podeli vest
Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost u gostima sa 89:83 u 25. kolu ABA lige, a pet dana kasnije oglasili su se iz crnogorskog kluba saopštenjem u kojem sudije krive za njihov poraz.
Bili su bolji crno-beli u triler završinici, a iz redova Podgoričana sada grme na sudije i osporavaju pobedu srpskog kluba. Bio je to duel koji je odredio direktno ko će biti drugi na tabeli ABA lige pred plej-of, pa je jasno koliko je rivalu "parnog valjka" teško pao poraz.
Reprezentativac Južne Koreje, Jung-Džun Goh (22), ne krije da je zadovoljan u Humskoj, ali i poručuje da fanovi mogu da očekuju mnogo bolje partije od njega.
05.04.2024
14:16
Naime, kako se navodi na zvaničnom sajtu kluba, iz Budućnosti su ogorčeni na sudije koje su, prema njihovim rečima, odlučile meč protiv Partizana i naglašavaju da su hladne glave sve analizirali.
Novaku Đokoviću je "nacrtan" put do trofeja na mastersu u Monte Karlu, koji počinje u nedelju.
06.04.2024
07:34
Foto: abaliga.com
"Kao što je košarkaški klub Budućnost i pre derbi utakmice 25. kola protiv KK Partizan Mozzart bet nagoveštavao, sudijski kriterijum nije bio isti za obe ekipe. Naime, pet dana nakon utakmice, hladne glave smo analizirali sudijske odluke i došli do zaključka da su sudije direktno uticale na igru i odredile konačan ishod meča", započeli su saopštenje iz podgoričkog kluba.
"U prilogu Vam dostavljamo sedam najočiglednijih sudijskih grešaka od 23 koje smo mi uvideli:
1. Igrač Partizana Kaboklo ulazi u prostor reketa na 11 sekundi do isteka napada i prima loptu u istom prostoru na 6 sekundi do isteka napada. Nije svirano 3 sekunde (sudija ispod koša - Tomislav Hordov).
2. Igrač Partizana Kaboklo ulazi u reket na 8 sekundi do isteka napada gde isti prostor ne napušta do kraja napada. Nakon šuta koji je upućen na 4 sekunde do isteka napada hvata ofanzivni skok (sudija ispod koša - Milan Nedović, spoljni sudija - Matej Boltauzer).
3. Igrač Partizana Naneli boravi u reketu u periodu od 15 do 10 sekundi do isteka napada (sudija ispod koša - Tomislav Hordov, vanjski sudija - Matej Boltauzer).
4. Prekršaj u fazi šuta, prekršaj za slobodna bacanja i potencijalni nesportski prekršaj. Igrač Budućnosti Ferel je vodio loptu levom rukom kada ga je daleko od lopte povlačeći desnu ruku faulirao igrač Partizana Koprivica. Sviran faul na zemlji i izvođenje lopte sa čeone linije (sudije koji su svirali - Nedović i Hordov).
5. Čista situacija "goaltending" (silazna putanja) - nepravilno diranje koša i mrežice u fazi šuta od strane dva igrača Partizana: Smailagić – Koprivica (sudija Boltauzer).
6. Čista situacija faul u napadu. Igrač Partizana Doužer ispruženom rukom sklanja igrača Budućnosti Ferela. Dosuđena druga lična za Ferela na 4.20 od početka meča (sudija ispod koša - Hordov).
7. Faul u napadu igrača Partizana Panter. Pravio je prostor pomagajući se neprirodnim položajem desne ruke kojom je odgurnuo igrača Budućnosti Ferela. Nije dosuđeno ništa u ovoj situaciji (sudija - Boltauzer)", smatraju u crnogorskom klubu.
Ni tu se nisu zaustavili, već su se osvrnuli i na slobodna bacanja.
"Želimo da podelimo još jedan podatak oko slobodnih bacanja. Naime, Budućnost je šutnula dva slobodna bacanja u prvih 20 minuta utakmice. U trećoj četvrtini smo imali tri bacanja, dok do 36. minuta domaćin je imao ukupno pet slobodnih bacanja! Na kraju utakmice domaćin je izveo 12 slobodnih bacanja, dok su gosti imali 24 slobodna bacanja", zaključuje se u saopštenju kluba iz prestonice Crne Gore.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki predsednik Donald Tramp upozorio je da bi Sjedinjene Države mogle da napuste NATO ukoliko saveznici ne podrže američko preuzimanje Grenlanda, tvrdeći da je to pitanje od ključnog značaja za nacionalnu bezbednost SAD.
Voditelj Informera Nenad Matejić i zamenik glavnog urednika Dejan Vukelić ušli su u verbalni rat oko toga da li bi Srbija trebalo da ima dva pisma ili samo jedno.
Deo blokadera koji je najavio da će razgovarati sa ustaškim evroposlanikom Toninom Piculom bukvalno ima serviranu temu o kojoj bi mogao da diskutuje sa predstavnicima EU sledeće nedelje kada delegacija bude u Srbiji.
Voditelj Informera Nenad Matejić i zamenik glavnog urednika Dejan Vukelić ušli su u verbalni rat oko toga da li bi Srbija trebalo da ima dva pisma ili samo jedno.
Nataša Kandić, osvedočena mrziteljka svega srpskog u delirijumu je zbog odluke dela blokadera da razgovaraju sa delegacijom Evropske unije koju predvodi ustaša Tonino Picula.
Oliver Ivanović, lider Srba sa Kosova koje je ubijen pre osam godina, nije imamo nikalo lepo mišljenje o Aleksandru Ivanoviću, svom bratancu i tom delu familije.
Najviše glasova u Informerovoj anketi za favorita Exatlona osvojili su Jovan Radulović Jodžir među muškim takmičarima i Elica Erski među ženskim takmičarima.
Jedini takmičar Exatlona Srbija koji nije ostvario nijednu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja je Dušica Topić. Važno je spomenuti da je ona imala velikih zdravstvenih problema zbog kojih je nastupila samo četiri puta.
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas 10. epizoda Exatlona i borba za život nakon koje će biti poznato koja takmičarka pakuje kofere.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve učesnike u saobraćaju da dosledno poštuju saobraćajne propise, koriste propisanu zimsku opremu, prilagode brzinu kretanja stanju kolovoza i vremenskim uslovima i održavaju bezbedno odstojanje.
Veštačka inteligencij, na osnovu samo jedne noći provedene u laboratoriji za spavanje, može da proceni rizik za više od 130 bolesti - od Parkinsonove bolesti do raka dojke.
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Živko Bakić Žića (42) ubijen je danas na Avali, u blizini kuće u vikend naselju Trešnja gde je živeo, a Informer je sada na mestu zločina.
Sumnja se da je Živka Bakića, čije je telo pronađeno danas oko 15 časova u okolini Sopota, ubio profesionalni ubica, koji je pratio njegovo kretanje i pažljivo isplanirao ovo ubistvo.
Velika Britanija podiže starosnu granicu za poziv bivšeg vojnog osoblja u rezervu na 65 godina, u okviru pojačavanja vojne spremnosti zbog rastućih bezbednosnih izazova u Evropi.
Hrvatski vojni avion „rafal“ morao je u četvrtak popodne prinudno da sleti u vojnu bazu na zagrebačkom Plesu zbog tehničkog kvara koji se pojavio odmah nakon poletanja.
Rene Nikol Gud (37) pogođena je najmanje tri, a moguće i četiri metka kada ju je agent Američke službe za imigraciju i carine (ICE) upucao dok je sedela u automobilu u Mineapolisu 7. januara.
Američki fond Nobl Kapital podneo je tužbu pred sudom protiv Rusije, zahtevajući 225,8 milijardi dolara, zbog navodnih neizmirenih carskih dugova, kako je navedeno u tužbi kompanije.
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Četbot Grok, koji pripada kompaniji Ilona Maska, sada je ograničio mogućnost kreiranja i uređivanja slika samo na korisnike koji imaju plaćenu pretplatu na društvenu mrežu X.
Postoji nasledni poremećaj koji dugo može ostati neprimećen, a istovremeno predstavlja tihi uzrok iznenadnih smrti kod naizgled zdravih mladih ljudi, hipertrofična kardiomiopatija (HCM).
Dermatolozi Kori L. Hartman i Ksenija Kobets objašnjavaju da šal funkcioniše slično jastučnici: skuplja sebume, šminku, znoj, prašinu i zagađenje iz okoline, a svaki put kada ga stavite oko lica, vraća sve to nazad na kožu.
Bivša rijaliti učesnica Ana Ćurčić podelila je neprijatne prizore iz svog doma, nakon što joj je u kupatilu otpao bojler, ostavljajući prostoriju u potpunom haosu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar