Rešena misterija! Micić otkrio da li planira na Olimpijske igre! (VIDEO)
Podeli vest
Srpski košarkaš Vasilije Micić (30), po svemu sudeći, igraće za Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu!
Iskusni plejmejker Šarlot Hornetsa na poslednjoj konferenciji za medije tog kluba po okončanju ligaškog dela NBA lige potvrdio je da će biti na raspolaganju selektoru Srbije Svetislavu Pešiću za najvažniji sportski događaj u 2024. godini.
Košarkaši Partizana kreću u odbranu jadranskog trona! Izabranici Željka Obradovića večeras (18.30, Arena 1 premijum) dočekuju Igokeu na startu četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige i veliki su favoriti da povedu sa 1:0.
Imamo dugoročne planove sa Feđom Dudićem, on je srećan i zadovoljan u Kragujevcu, poručio je Slavko Perović, sportski direktor Radničkog 1923 za Informer, nakon što su mediji u regionu plasirali priču da Hajduk iz Splita želi da dovede mladog trenera.
17.04.2024
09:43
Nekadašnji košarkaš Mege i Crvene zvezde prošlog leta nije bio deo ekipe "orlova" na Svetskom prvenstvu u Manili, a kako sada stvari stoje, za Olimpijske igre u Parizu biće deo tima, što bi značajno povećalo šanse Srbije na tom turniru.
- Sezona u NBA je završena i sada ću se posvetiti svom napretku i Olimpijskim igrama krajem jula i početkom avgusta. Koristiće mi da kroz takmičenje ne izađem iz forme. Pre i posle toga ću raditi na svojoj igri - poručuje Micić.
Imali smo sastanak odmah posle Efesa, ali nije bilo povišenih tonova i pretnji, već su trener i igrači dobili punu podršku svih nas iz uprave, kaže za Informer Željko Drčelić, predsednik Upravnog odbora Crvene zvezde.
- Osnovna razlika američke i evropske košarke je da je trajanje sezone drugačije. Prošle sezone završio sam u junu i uglavnom se nakon toga kreće u pripreme sa nacionalnim timom. To mi nije donelo priliku da radim na individualnom napretku. To je osnovna razlika između Evropljana i NBA igrača, dodatno vreme tokom leta. Što se tiče ove sezone, bio bih još srećniji da smo uspeli da se domognemo plej-ofa - iskren je Vasa.
Dodaje i da je ove sezone bio među iskusnijim novajlijama u NBA.
- Kao da sam odigrao dve različite sezone u jednoj. Kratko je trajalo, ali bilo je dinamično. Ovo je potpuno novo iskustvo za mene. I Oklahoma i Šarlot su se trudili da mi pruže pomoć kao starijem rukiju, kakav je NBA. Šansa u Šarlotu mi je pomogla da vidim kako funkcionišu stvari na terenu i da shvatim na kom sam nivou kao igrač - rekao je između ostalog Micić.
Uoči takmičenja u Barseloni, Stefanos Cicipas je rekao da je Rafael Nadal uvek favorit na šljaci, bez obzira na to u kakvoj je formi, ali Španac kaže da Grk nije u pravu.
Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida boriće se večeras na "Itihadu" (21.00 Arena premijum 1) za plasman u polufinale Lige šampiona, a istorijat međusobnih susreta nagoveštava da ćemo gledati pravi golgeterski obračun!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Partizana kreću u odbranu jadranskog trona! Izabranici Željka Obradovića večeras (18.30, Arena 1 premijum) dočekuju Igokeu na startu četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige i veliki su favoriti da povedu sa 1:0.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Tokom obraćanja novinarima nakon sastanka s generalnim sekretarom NATO, predsedniku Srbije pitanje je postavio i dopisnik N1 iz Brisela, Nikola Radišić.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocenila je večeras da je njen sastanak u Briselu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem bio konstruktivan, navodeći da su razgovarali o konkretnim koracima na putu Srbije ka EU i primeni Plana rasta za Zapadni Balkan.
U vojnim i civilnim zdravstvenim ustanovama u Republici Srbiji trenutno je zbrinuto 30 pacijenata koji su teško povređeni u požaru u Kočanima, u Republici Severnoj Makedoniji.
Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.
Novi, veoma efikasan proces za izvođenje ove konverzije mogao bi olakšati razvoj terapija za oštećenja kičmene moždine ili bolesti poput amiotrofične lateralne skleroze.
Oko 18.30 časova na magistralnom putu Zrenjanin Melenci dogodila s eteška saobraćajna nesreća u kojoj su tri osobe smrtno stradale, a četiri osobe su teško povređene i odvezene u Urgentni centar.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su B. M. (1985), odgovorno lice Privrednog društva „Marex Co“ doo Beograd, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara u obavljanju privredne delatnosti u saizvršilaštvu.
Više javno tužilaštvo u Leskovcu okončalo je istragu ubistva sedamnaestogodišnjeg Andrije I. kojeg je 27. novembra prošle godine u Vlajkovoj ulici u ovom gradu, nasmrt pretukao njegov drug Nemanja Azirović (18).
Za azil u Sjedinjenim Američkim Državama zainteresovano je oko 70.000 državljana Južne Afrike, nakon ponude Vašingtona da će primiti pripadnike zajednice belaca Afrikanersa, zbog toga što su navodno diskriminisani, saopštila je Južnoafrička trgovinska komora u SAD (Saccusa).
Američki savezni sudija naložio je Ministarstvu za efikasnost vlade (DOGE), na čijem je čelu Elon Mask, da obustavi rasformiranje Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID).
Republikanski poslanici u Minnesoti podneli su predlog zakona kojim bi se izmenio državni zakon i ‘Sindrom poremećaja zbog Trampa’ (TDS) zvanično klasifikovao kao mentalni poremećaj.
Vlasti Amsterdama morale su proteklih nekoliko nedelja da odbiju ukrajinske izbeglice zbog nedostatka prostora u prihvatnim centrima, što se dogodilo prvi put, prenose danas holandski mediji.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju korisnike pametnih telefona na tri vrste aplikacija koje, iako naizgled bezopasne, mogu prikupljati lične podatke bez znanja korisnika.
Nošenje crvenog konca oko zgloba ruke je običaj koji se javlja u različitim kulturama i religijama, a mnogi nisu upoznati sa pravim značenjem ovog običaja.
Redovno kretanje ključno je za zdravlje i sreću psa, ali koliko često treba šetati ljubimca zavisi od njegovih specifičnih potreba, rase, veličine i zdravstvenog stanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar