Ambasador Izraela u Srbiji Jahel Vilan zahvalio se našoj zemlji, jer su košarkaši Makabija utakmice u Evroligi igrali u srpskoj prestonici.
Organizacija međunarodnih mečeva u Izraelu trenutno nije moguća zbog vojnog sukoba koji besni u ovoj bliskoistočnoj državi i zbog toga je Makabi bio domaćin u prestonici Srbije. Borili su se Izraelci sa Panatinaikosom za fajnal-for Evrolige, ali nisu uspeli. Grci su slavili posle pet odigranih mečeva.
Ambasador Izraela u Srbiji Jahel Vilan zahvalio se našoj zemlji na gostoprimstvu.
"Iako se sezona Makabija nije završila kako smo se nadali, hvala Makabiju što je izabrao Beograd za svoju kuću u Evroligi u ovoj veoma teškoj sezoni. Hvala srpskim vlastima jer su to omogućile", poručio je ambasador Izraela Jahel Vilan.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Jahel Vilan
Though, @MaccabiTLVBC ‘s “Belgrade season” ended not in the way we all have hoped for, it’s best time to say HVALA to Maccabi for choosing Belgrade as their @EuroLeague home for this very tough season and to send a huge thanks to all Serbian authorities who made it… pic.twitter.com/28K5wgx4pb
— amb Yahel Vilan (@AmbassadorVilan) May 8, 2024
Atinski klub je na svom terenu u majstorici savladao Makabi sa 81:72 u petom odlučujućem meču i sa 3-2 seriji prošao među četiri najbolje ekipe. "Zeleni" su prvi put posle 12 godina izborili fajnal-for, gde su se pridružili aktuelnom šampionu Real Madridu, koji je ranije obezbedio mesto u Berlinu.
Nakon što je osvanuo snimak u kojem se vidi košarkaš Panatinaikosa Matijas Lesor (28) u fizičkom sukobu sa prolaznikom, "grobari" udruženo apeluju da se Francuz deportuje iz Atine!
Košarkaški klub Fenerbahče kažnjen je novčanom sumom od 30.000 evra zbog bacanja predmeta sa tribina i upada navijača na parket tokom utakmice protiv Monaka, saopštila je Evroliga.
Nažalost, neko će u krugu sa Crvenom zvezdom, Partizanom, Valensijom, Albom i Virtusom morati da otpadne jer Pariz ulazi, rekao je direktor Evrolige Paulijus Motijeunas.
Košarkaš Hjuston Roketsa Dilon Bruks (28) bio je prisutan na utakmici između Olimpijakosa i Barselone u Pireju, pa je tom prilikom priznao da redovno prati ovdašnju igru pod obručima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon što je osvanuo snimak u kojem se vidi košarkaš Panatinaikosa Matijas Lesor (28) u fizičkom sukobu sa prolaznikom, "grobari" udruženo apeluju da se Francuz deportuje iz Atine!
Predsednik SAD Donald Tramp otvorio je jedan od najvažnijih američkih rudarskih poslova u Centralnoj Aziji: sporazum sa Kazahstanom o razvoju ogromnih nalazišta volframa, metala koji je ključan za vojnu industriju, rakete, avione, čelik, elektroniku i poluprovodnike.
Pukovnik Vladimir Kononikov, komandant 154. posebne mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine, pronađen je mrtav u Zaporoškoj oblasti, a okolnosti njegove smrti ispituju policija i vojna komanda.
Juče je u Kraljevu održan blokaderski skup koji je jedva okupio nešto više od 3.000 zgubidana. Ono što nas posebno zabrinjava jeste snimak koji kruži po društvenim mrežama, na kome se vidi stariji čovek koji je zloupotrebljen od strane blokaderske "elite".
Nakon završenog blokaderskog protesta u Kraljevu pod sloganom "Sve se vidi na Vidovdan", policija je u Ulici Jovana Deroka zaustavila automobil novosadskih registarskih oznaka, u kojem se nalazilo više osoba, među kojima je bio blokader Petar Đurić, jedan od lidera pokreta "Ćale, ovo je za tebe".
Da se sve zaista vidi na Vidovdan, dokaz je i propali blokaderski skup koji je održan u Kraljevu. Građani su još jednom pokazali da nisu za blokadersku politiku pod palicom rektora Vladana Đokića, koji se takođe pojavio na pomenutom skupu.
Blokaderi predvođeni Petrom Đurićem, pijani i drogirani, zaustavljeni su od strane policije u Kraljevu posle blokaderskog skupa, a u nastavku teksta pogledajte kako je izgledalo privođenje opozicionog lidera.
U Srbiji će danas biti sunčano i veoma toplo, uz slab i umeren istočni i jugoistočni vetar. Najniže temperature kretaće se od 16 do 25, a najviše od 36 do 39 stepeni Celzijusa.
Skandal veka dogodio se na svadbi u Čačku, kada je kum jasno u mikrofon izgovorio ime devojke, za koju tvrdi da je bila u aferi sa mladoženjom nakon veridbe.
Prizor sa plaže u grčkom letovalištu Pefkohori izazvao je buru na društvenim mrežama, a ljudi su po automatizmu zaključili da su za isti krivi turisti iz Srbije.
Manastir Sveti Roman nalazi se u selu Đunis, nedaleko od Aleksinca, jedno je od najvažnijih svetilišta u Srbiji, a hodočasnici koji tamo odlaze veruju da se na tom mestu ispunjavaju želje.
Tradicionalno okupljanje vlasnika i ljubitelja "fića" u Velikom parku u Kragujevcu bila je vožnja kroz istoriju i lepa sećanja poznanika i starih prijatelja koji su se našli ponovo na istom mestu.
Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić upozorava da sa dolaskom lepog vremena na putevima je sve više motociklista, ali raste i broj teških saobraćajnih nesreća u kojima oni stradaju. Brzina, loša procena i neadekvatna zaštitna oprema često prave razliku između života i smrti. Poslednja u nizu nesreća desila se juče, kada je motociklista preminuo nakon sudara kod Čačka.
Veliki požar na otvorenom prostoru izbio je juče u kasnim večernjim satima, tačnije u 22:29 sati, na području između Komiže i Pothumlja na otoku Visu. Zbog požara su brzo mobilisane sve raspoložive vatrogasne jedinice ostrva.
Kotorska policija uhapsila je B.Š. (19) kod kojeg je pronašla kokain i marihuanu, saopštili su iz Uprave policije Crne Gore i dodali da se sumnja da je droga bila namijenjena prodaji.
U mestu Klopče, kod Zenice, oko 22.10 sati na magistralnom putu M-17, dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovali putnički automobil i pešak.
Američka vojna industrija došla je do granice koju više ne može da sakrije: SAD nemaju dovoljno raketa za dug rat visokog intenziteta, a ono što proizvode preskupo je, sporo i teško za nadoknadu.
Pukovnik Vladimir Kononikov, komandant 154. posebne mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine, pronađen je mrtav u Zaporoškoj oblasti, a okolnosti njegove smrti ispituju policija i vojna komanda.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko ne paniči zbog oštrih poruka koje stižu iz Kijeva i da Minsk, uprkos pretnjama i pritiscima, ostaje spreman da podrži mirno rešenje sukoba u Ukrajini.
Ruska vazduhoplovna industrija predstavila je novu, duboko modernizovanu verziju svog prepoznatljivog aviona. Novi ruski laki jurišnik Jak-130M uspešno je poleteo i izveo svoj debitantski let, označavajući novu eru za ovu letelicu.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Majka Teodore Džehverović, Gordana Džehverović, komentarisala je aktuelna dešavanja u Eliti 9, te se dotakla odnosa Aneli Ahmić i Asmina Durdžića koji se prethodnih meseci svađaju i iznose prljav veš.
Makedonska pevačica Kaliopi Bukle oglasila se povodom smrti Vladimira Vlade Janevskog, jednog od najpoznatijih makedonskih pop pevača. On je umro u Skoplju u 65. godini posle kraće bolesti, a pevačica se oprostila emotivnim rečima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.