Popularni "plavi golubovi" naredne sezone igraće u regionalnom takmičenju, pošto su u drugom finalnom meču ABA lige 2 savladali Vojvodinu sa 80:74.
Fenomenalna predstava viđena je u Hali sportova "Dudova šuma". Pune tribine, oko 4.000 gledalaca i veliki broj poznatih ličnosti ispratili su ovaj zanimljiv okršaj srpskih timova.
Prvi meč takođe je dobio Spartak, slavio je u Novom Sadu sa 74:73, pa je kao šlag na torti došla druga utakmica i veliko slavlje pred domaćim navijačima.
Ekipu koju sa klupe vodi Vlada Jovanović, nekadašnji kormilar Partizana, već u prvom poluvremenu stekla je prednost koju je samo održava do kraja.
Veliki doprinos trijumfu dali su dvojica bivših asova crno-belih, plejmejker Nemanja Gordić sa 11 poena i šest asistencija, kao i centar Vil Mozli, koji je pored devet koševa upisao i četiri skoka.
Foto: aba-liga.com
Vlada Jovanović
Zapaženu ulogu imao je i nekadašnji krilni centar Crvene zvezde, Marko Tejić, sa deset poena, dok je ubedljivo najefikasniji bio centar Filip Barna sa 21 poenom.
U taboru "lala" se istakao Kaningem sa 28 koševa, dok je jedini dvocifren bio još Uroš Banjac sa 14 poena i pet skokova.
Inače, meč je obeležio i manji incident, kada je proslavljeni košarkaš, a sada predsednik Vojvodine, Željko Rebrača, morao da napusti halu zbog žestokih prigovora na suđenje Saše Pukla, Milivoja Jovčića i Luke Korduma.
Kada je reč o poznatima, u publici su viđeni Duško Vujošević, Aca Petrović, Boriša Simanić, Zlatko Bolić, Mile Ilić, Milija Vojnović...
Sportski direktor Baskonije Feliks Fernandez objavio je da će se klub rastati sa srpskim reprezentativcem Vanjom Marinkovićem (27), koji se već neko vreme dovodi u vezu sa Partizanom.
Košarkaš Zenita iz Sankt Peterburga Toma Ertel (35) neće igrati za reprezentaciju Francuske na predstojećim Olimpijskim igrama, prenose tamošnji mediji!
Košarkaši Crvene zvezde sinoć su u "Pioniru" savladali Partizan sa 80:73 i poveli sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige, a da stvar bude još gora po crno-bele, ovo im je peti vezani poraz od najvećeg rivala u svega četiri i po meseca!
Košarkaši Partizana nalaze se pred maltene nemogućim izazovom! Crvena zvezda je sinoć u "Pioniru" savladala crno-bele sa 80:73 i povela sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige, a samo jedan tim je u istoriji ovog takmičenja uspeo da nadoknadi dva poraza u prva dva duela i da preokrene seriju u svoju korist.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sportski direktor Baskonije Feliks Fernandez objavio je da će se klub rastati sa srpskim reprezentativcem Vanjom Marinkovićem (27), koji se već neko vreme dovodi u vezu sa Partizanom.
Stravičan zločin protiv istine i ljudskosti odigrao se na društvenoj mreži Iks, gde je zbog najprljavije kampanje laži i linča tragično okončan život mladog policijskog službenika Vasilija Lalovića (33).
Sirene za vazdušnu opasnost oglasile su se širom Poljske u okviru velike nacionalne vežbe kojom vlasti proveravaju koliko brzo država može da upozori stanovništvo i pokrene sistem reagovanja u slučaju napada iz vazduha.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je policajac Vasilije Lalović izvršio samoubistvo nakon brutalnih lažnih optužbi i napada blokadera i opozicionih partija na njega i njegovu porodicu.
Nakon što je blokaderska NVO CRTA izašla u javnost sa famoznim istraživanjem po kom blokaderi imaju 10 odsto prednosti u odnosu na Srpsku naprednu stranku i predsednika Aleksandra Vučića, srpsku političku scenu zapljusnuo je talas priznanja da je to istraživanje lažno.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić brutalno je i bez milosti odgovorila na najnovije gluposti i nebuloze predstavnika lažne opozicione elite, poručivši im da je njihovo neznanje i pomračenje uma prešlo sve granice zdravog razuma.
Novi skandalozan i šovinistički potez lažnih vlasti u Prištini podigao je ogromnu prašinu kada je vršilac dužnosti lažnog predsednika takozvanog Kosova, Aljbuljena Hadžiju, potpisala je ukaze o razrešenju dužnosti sedam tužilaca iz srpske zajednice.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Grad Rijeka uveo je pojačan svakodnevni nadzor kvaliteta mora na plažama Kantrida, nakon što su najnovija merenja pokazala povećano mikrobiološko opterećenje.
Na popularnoj plaži u Stavrosu u razmaku od svega jednog dana dogodila su se dva incidenta - najpre je obijen automobil iz kojeg je ukradeno oko 2.000 evra, a potom je sa gradskog parkinga u luci ukraden "folksvagen pasat" bugarskih registarskih oznaka.
Srpska pravoslavna crkva i vernici slave Svetog velikomučenika Prokopija, svetitelja čiji su život i mošti vekovima vezani za neobjašnjiva isceljenja, čuda i zaštitu dece.
Tok Dunava kroz zapadnu Bačku iznenađuje sve koji vide peščana ostrva na plovnom putu. Kod Bezdana je ovih dana na mernoj stanici izmeren istorijski minimum od - 68 centimeatara.
Zaplena više od 770 kilograma čistog kokaina u italijanskoj luci Vado Ligure, u regionu Ligurija, privukla je ogromnu pažnju tamošnjih medija. Pored činjenice da je reč o jednoj od najvećih zaplena u poslednje vreme, pažnju istražitelja privukao je nesvakidašnji detalj — na velikom broju paketa nalazile su se nalepnice sa zastavom Srbije.
Zdravstveni centar Vranje oglasio se povodom saobraćajne nezgode koja se dogodila tokom transporta pacijenta, a u kojoj je vozač saniteta zadobio teške telesne povrede.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, u saradnji sa Službom za kriminalističko-obaveštajni rad i PU u Požarevcu, uhapsili dve osobe kod kojih je pronađena veća količina droge.
U prigradskom novopazarskom naselju Pazarište, na starom putu Novi Pazar - Tutin, dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovali teretno vozilo i automobil marke "audi".
Bivši ukrajinski ministar odbrane Mihail Fedorov mogao bi da se priprema za obračun sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim i kandidaturu za najvišu državnu funkciju.
Ruski frontovski bombarderi Su-34 izveli su vazdušne udare FAB-500 i FAB-1500 bombama na više položaja ukrajinskih snaga na različitim delovima fronta.
Mađarski tužioci pretresli su prostorije u kojima se nalaze serveri opozicione stranke Fides bivšeg premijera Viktora Orbana, dok iz te partije tvrde da su istražitelji došli da preuzmu njihov celokupan sistem komunikacija i baze podataka.
Pojavio se snimak koji, prema tvrdnjama ruskih izvora, prikazuje napad ukrajinskih snaga na civile koji su se kretali autoputem "Novorosija", rutom koja je ranije predstavljana kao bezbedan kopneni koridor ka Krimu.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Mračno kupatilo i visoka vlaga nisu prepreka, već idealno okruženje za prave sobne biljke. Zaboravite na plastično cveće, uz samo pet pažljivo odabranih vrsta.
Mala deca unose mnogo živosti, buke i nepredvidivih situacija u svakodnevni život, pa nisu sve rase pasa podjednako spremne da se prilagode takvom okruženju. Zbog toga pet rasa nisu najbolji izbor za porodice sa malom decom.
Veliko finale "Elite 9" održano je 20. jula, a kao pobednica sa imanja u Šimanovcima i sa čekom od 100.000 evra izašla je rijaliti zvezda i starleta Stanija Dobrojević, koja je osvojila 36 odsto glasova publike. Drugo mesto pripalo je Aneli Ahmić, sa četiri procenta manje.
Nakon tragične pogibije mlade Anastasije, ćerke Nevene Hot, na društvenim mrežama oglasila se i njena tetka Vesna, koja je emotivnom i potresnom porukom raznežila i rasplakala mnoge.
Bivša rijaliti učesnica Nevena Hot nakon što je podelila datum i vreme za ćerkinu sahranu, objavila je i potresnu objavu u kojoj je navela da je kupila mezimici haljinu u kojoj će je sahraniti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.