NBA liga krunisala je najdominantnijeg košarkaša današnjice Nikolu Jokića (29), koji je jutros rano po našem vremenu treći put u karijeri dobio MVP priznanje!
Sam Nikola je nakon ove vesti poručio da mu je draži onaj šampionski prsten iz prošle godine nego MVP nagrada, ali bez ikakve sumnje je itekako ponosan na sebe i ovo dostignuće. Momak iz Sombora, koji je u NBA zakoračio 2015. godine, već je ušao među besmrtnike ove igre i tako postao četvrti košarkaš sa tri MVP priznanja. Osim nekadašnjeg igrača Mege, tri puta najkorisniji igrači bili su Medžik Džonson, Mozes Meloun i Leri Bird.
Međutim, svima je jasno da su ispred Jokića još godine i godine vrhunske košarke. Zašto da ne, možda i još neko MVP priznanje. Po ovom parametru, najuspešniji košarkaš u istoriji NBA lige je čuveni Karim Abdul-Džabar sa šest MVP titula, a iza njega su Bil Rasel i po mnogima najbolji košarkaš svih vremena, Majkl Džordan (pet titula za najkorisnijeg igrača).
Između Jokića i Džordana nalaze se Vild Čemberlen i Lebron Džejms sa četiri MVP titule, i tu se dolazi do one dileme koliko će još Nikola vladati NBA ligom? Treba biti pošten i reći da je prošle godine brutalno pokraden kada je u pitanju ova nagrada i da je apsolutno zaslužio da je osvoji ispred Džoela Embida, kome je na kraju uručena. Jokić je, ipak, NBA ligi i celom svetu dokazao da su se žestoko ogrešili o njega, pa je maltene sam na svojim leđima odveo Denver do prve titule u istoriji kluba.
Da je, nekim slučajem, prošle godine dobio tu nagradu koju je apsolutno zaslužio, već sada bi mogao da bude vrlo ozbiljan kandidat za najuspešnijeg igrača u istoriji košarke kada su u pitanju MVP priznanja.
Naravno, već sada ga mnogi vide kao jednog od najvećih ikad, a u našoj anketi možete da iznesete svoje mišljenje - da li Nikola Jokić može da obori rekord Karima Abdul-Džabara od šest MVP priznanja i tako postane najbolji košarkaš koji je hodao Zemljom?
Košarkaši Partizana pred sobom sutra imaju utakmicu sezone! Izabranici Željka Obradovića u petak (19.00, Arena 1 premijum) dočekuju u Beogradskoj areni Budućnost u majstorici plej-ofa ABA lige.
Nikola Milojević, sin Dejana Milojevića, koji je prominuo početkom godine od posledica srčanog udara, čestitao je Nikoli Jokiću koji je treći put u karijeri postao MVP NBA lige.
Nikola Jokić je treći put u poslednje četiri godine dobio MVP nagradu, pa su stigle čestitke od predsednika KSS Predraga Danilovića i selektora Srbije Svetislava Pešića.
Odlučujuću utakmicu za plasman u finale ABA lige Partizan - Budućnost sutra u Beogradu sudiće slovenački arbitri Saša Pukl i Damir Javor, kao i njihov kolega iz Hrvatske Tomislav Hordov, objavljeno je na sajtu regionalnog takmičenja!
Partizan je brod bez kapetana koji plovi u propast i verujte da je pred gašenjem, ove ljude koji sede u foteljama puškama ne možeš isterati! Oni gledaju samo kako da naprave dilove sa menadžerima, a sa druge strane, nemaju ni tim, ni trenera, ni upravu, grmi za Informer nekadašnji predsednik crno-belih Dragan Đurić (70)!
Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su Bajern sa 2:1 (0:0) u revanš meču polufinala Lige šampiona i za pehar u ovom takmičenju će se boriti protiv Borusije Dortmund 1. juna u Londonu. Madriđani su golovima Hoselua (34) u finišu napravili fantastičan preokret, ali trijumf je ostao u senci dešavanja iz duboke sudijske nadoknade, kada je po mišljenju mnogih velikan iz Nemačke žestoko oštećen, o čemu svedoči i reakcija defanzivca domaćih Antonija Ridigera (31)!
Pred početak mastersa u Rimu, poslednjoj proveri na šljaci pred Rolan Garos, Novak Đoković je na konferenciji za medije pričao o najvećem rivalu, o Rafaelu Nadalu.
Nikola Jokić (29) noćas je po treći put u karijeri dobio MVP priznanje i zvanično je ponovo najbolji košarkaš sveta, a da je on samo jedan običan momak, potvrđuju reči Žofrija Lovernja (32), njegovog bivšeg saigrača i nekadašnjeg kapitena košarkaša Partizana!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Partizana pred sobom sutra imaju utakmicu sezone! Izabranici Željka Obradovića u petak (19.00, Arena 1 premijum) dočekuju u Beogradskoj areni Budućnost u majstorici plej-ofa ABA lige.
Donald Tramp je u Peking otišao sa namerom da Kinu uvuče u američki pritisak na Iran, ali se iz tog puta vratio sa porukom koja u Vašingtonu zvuči mnogo neprijatnije nego što Bela kuća želi da prizna — Peking više ne želi da bude pomoćni igrač američke politike na Bliskom istoku.
U antisrpskoj emisiji "Utisak nedelje" sinoć su blokaderi brutalno ponižavali opoziciju tako da je voditeljka pomenute emisije Olja Bećković morala da ih brani.
Svedoci smo da šačica zgubidana mesecima maltretira narod, a njihovo ponašanje je zrelo za psihijatrijsko lečenje. Međutim, zabrinjavajuće je što blokaderima ni psihijatrija ne može pomoći.
U emisiji koju vodi blokaderski novinar Aleksandar Dikić, gostovala je okorela opozicionarka Biljana Stojković i izjavila da, kada je reč o Kosovu i Metohiji, Ustav Srbije treba menjati.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić podelila je na svom profilu na društvenoj mreži "Iks" izjave blokadera koji ponavljaju sve ono što govori Aljbin Kurti, najveći mrzitelj Srba.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Vlada Srbije donela je odluku o privremenom smanjenju iznosa akciza na naftne derivate koja će važiti do kraja maja, objavljeno je u Službenom glasniku.
U nemačkim supermarketima sve je češća pojava praznih polica sa tofu proizvodima, pa tako naglo rastuća potražnja i problemi u proizvodnji stvaraju ozbiljne poremećaje na tržištu.
Granica konzumiranja elektronskih cigareta i vejpova se spušta – čak i deca od 11 godina konzumiraju ovakve cigarete. Posledice su višestruke, po pluća, ali i centralni nervni sistem.
Građevinski radnik Branko D, koji već 25 godina živi i radi u Beču, ostao je bez posla i bez gotovo 13.000 evra zarađenog novca nakon nesreće na gradilištu i otkaza koji je usledio uprkos njegovoj povredi.
Dragan Vasiljević, direktor policije, izjavio je danas da su se u potragu za telom Aleksandra Nešovića ubijenog 12. maja na Senjaku, uključili i pripadnici Vojske Srbije i Srpske žandarmerije na teritoriji Jarkovačkog jezera kod Inđije.
U ranim jutarnjim časovima došlo je do pucnjave u Kiseljaku, gradu u Bosni i Hercegovini, a sumnja se da je muškarac M.P. (54) ubio taštu i upucao svoju suprugu.
U Belorusiji su počele zajedničke vojne vežbe sa Rusijom posvećene borbenoj upotrebi nestrateškog nuklearnog oružja, saopštilo je Ministarstvo odbrane Belorusije.
Nebo iznad izraelskog grada Bejt Šemeša u subotu uveče odjednom je planulo. Prvo jak bljesak, zatim vatrena kugla i detonacija koja je stanovnike ovog grada kod Jerusalima odmah podsetila na najgore dane rata sa Iranom.
Reditelj Džozef Gordon-Levit režira novi triler za Netfliks pod nazivom "2034" u kojem je veštačka inteligencija u središtu priče. Glavna uloga pripala je glumici Rejčel Mekadams koja boravi u Beogradu zbog snimanja ovog filma.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Ovaj jednostavan domaći sos pravi se brzo, a kombinacija kremastih i blago kiselkastih ukusa čini ga savršenim dodatkom uz burgere, sendviče ili pomfrit.
Ulazak Sunca u Blizanci donosi haotičnu i brzu energiju, sve se ubrzava, ljudi više pričaju nego što slušaju, a odluke se donose u sekundi. Evo šta svaki znak može da očekuje, ukratko, ali bez zavaravanja, ništa neće biti dosadno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar