• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: D. V.

03.01.2025

20:12

Novi presek u trci za MVP! Jokić i dalje vodi, ali mu za vratom diše zvezda Oklahome

profimedia

NBA

Novi presek u trci za MVP! Jokić i dalje vodi, ali mu za vratom diše zvezda Oklahome

Podeli vest

Iako je nova godina počela, promene u trci za MVP titulu u NBA ligi nije bilo, pa srpski košarkaš Nikola Jokić i dalje vodi.

NBA liga je tradicionalno i ovog petka, prvog u novoj godini, objavila presek stanja za prestižno priznanje, a Jokić ponovo predvodi listu. Centar Denvera prema statistici prosečno beležio 30,7 poena, uz 13 skokova i 10 asistencija, čime vodi ekipu iz Kolorada ka plej-ofu.

Ipak, Jokić će u nastavku sezone imati ozbiljnu konkurenciju da odbrani MVP titulu osvojenu prošle godine, jer mu ozbiljno preti plejmejker Oklahome Šaj Gildžus-Aleksander. Kanađnin je u ovom delu sezone u ozbiljnom naletu, što govori i činjenica da je u odnosu na prošlu nedelju skočio na drugo mesto, prestigavši zvezdu Milvokija Janisa Adetokumba. 

Naime, Gildžus-Aleksander je u decembru imao prosek od 31,2 poena, 5,5 skokova i 6,1 asistenciju  po utakmici. Oklahoma je predvođena Šajom od decembra do sada ostvarila 14 pobeda i samo dva poraza. Došlo je do promena i u prvih pet, pa je Džejson Tejtum (Boston) skočio na četvrto mesto, centar San Antonija Viktor Vembanjama je peti, dok je zvezda Dalasa Luka Dončić pala na šestu poziciju. 

Sedmo mesto je zauzeo košarkaš Njujork Niksa Karl-Entoni Tauns, slede Donovan Mičel iz Klivlenda i Entoni Dejvis (Los Anđeles Lejkersi), dok se u prvih deset prvi put našao i mladi turski košarkaš Alperen Šengun iz Hjustona. 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)
Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)

Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.

06.12.2025

17:22

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set