• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

17.09.2023

13:44

Samo ovako Đoković može da ostane prvi na ATP listi do kraja sezone

AP PHOTO

Novak Đoković

Samo ovako Đoković može da ostane prvi na ATP listi do kraja sezone

Podeli vest

Novak Đoković je posle osvajanja Ju-Es open opet prvi na ATP listi sa 3.260 bodova više od drugoplasiranog Karlosa Alkaraza, a godinu bi mogao da završi na tronu, mada mu to nije prioritet.

Nole će u ponedeljak početi 392. nedelju na prvoj poziciji, a  do kraja godine brani 2.850 bodova koje je stekao prošle godine u isto vreme.  Osvojio je turnir iz 250 serije u Tel Avivu, zatim 500 u Astani, a potom je igrao finale mastersa u Parizu i osvojio 600 bodova, a 1500 na Završnom mastrsu Torinu. 

Odbrana poena će biti primaran zadatak ako želi da ostane na tronu, mada to Đokoviću uopšte nije prioritet do kraja godine, kako je rekao posle Njujorka.

- Nije mi to cilj u poslednjih nekoliko godina, otkad sam srušio sve rekorde za najduži niz na prvom mestu. Nije mi cilj da sam stalno na toj poziciji, ali ako dođe kao posledica rezultata i stavim sebe u dobru poziciju, zašto da ne? Sada mi predstoji Dejvis kup, pa ću videti šta ću igrati ili ne. Dosta poena branim, a sa druge strane Karlos nema tu mnogo da brani. Videćemo, ali verujte mi, ovo mi je najbitnije, završio sam ove godine šta sam hteo, ako završim kao prvi, biće bonus. Cilj mi je najveći da idemo na titulu sa reprezentacijom i onda sam sezonu završio - kazao je nedavno Nole.

Ne zanima Đokovića da ostane na prvoj poziciji. Sada su mu prioritet grend slem titule, ima ih 24, a već na omiljenom slemom Australijan openu, može da poboljša skor. Takođe, želi novi trofej Dejvis kupa sa Srbijom. Sa saigračima je u Valensiji izborio četvrtfinale koje se u novembru igra u Malagi. 

Foto: Tanjug

 

 

Malo je verovatno da će igrati u Astanu, a verovatno neće ići ni u Kinu, kako je napomenuo trener Goran Ivanišević. Trebelo bi da ga vidimo na mastersima u Parizu i Torinu. 

S druge strane, Karlos Alkaraz brani mali broj bodova do kraja godine, pa je moguće da do kraja sezone vidimo smenu na prvo mestu. Španac je proišle sezone posle Ju-Es opena igrao samo u Astani, Bazelu i Parizu.  U Astani je ispao odmah nakon prvog meča, u Bazelu je stigao do polufinala i osvojio 180 bodova, dok je predao Holgeru Runeu u četvrtfinalu Bersija.Za odbranu ima samo 360 bodova do kraja godine pa bi tokom  narednih meseci mogao da se vrati u vrh.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Sa toliko eksploziva mogli su da naprave katastrofu: Stručnjak deminer otkriva sve o "paklenom planu za Kanjižu"
Hronika

Sa toliko eksploziva mogli su da naprave katastrofu: Stručnjak deminer otkriva sve o "paklenom planu za Kanjižu"

Srbiju je juče probudila vest da je u blizini gasovoda na teritoriji Kanjiže pronađen eksploziv ogromne razorne moći. Kasnije su ovu vest potvrdili i predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i šef Vojno bezbedonosne agencije (VBA) Đuro Jovanić, a nekadašnji deminer Vojske Srbije Branislav Kapetanović za Informer.rs objašnjava da je sprečena velika katastrofa.

06.04.2026

20:00

Blokiran Novi Sad: Potera u toku
Hronika

Blokiran Novi Sad: Potera u toku

Jedan muškarac je u Novom Sadu, prema nezvaničnim saznanjima, pištoljem pretio jednom vozaču, nakon čega mu je, navodno, ukrao automobil, a potom tim vozilom počeo da beži od policije.

06.04.2026

18:10

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set