09:31

(KRAJ): Srbiji ide bronza, Nemci savladani!

AP/Photo

Olimpijske igre

Košarkaši Srbije igraju meč za bronzanu medalju Olimpijskih igara protiv selekcije Nemačke. Ekipa Gordona Herberta je prošlog leta savladala "orlove" u finalu Svetskog prvenstva u Manili 83:77, zbog čega ovaj susret ima dodatnu težinu za naše momke.

Nesumnjivo najbolji susret na turniru odigrali su izabranici Svetislava Pešića protiv moćnih Sjedinjenih Američkih Država, pa je nada svih navijača da je poraz u poslednjim minutima još više "naoštrio" vicešampione sveta da se revanširaju "pancerima".

Nemci su na sličan način stigli do borbe za bronzu. Veći deo meča sa Francuskom su vodili, a onda je usledila neverovatna serija domaćina i potpuni preokret.

NEMAČKA - SRBIJA 83:93 (21:30, 17:16, 25:26, 20:21)

Dvorana: Bersi arena

Grad: Pariz

Sudije: Metju Kalio (Kanada), Johan Roso (Francuska), Džoni Batista (Portoriko)

NEMAČKA: Bonga, Da Silva, Lo, Gifaj, Vajler Beb, Vojtman, F. Vagner, M. Vagner, Tajs, Šruder, Timan, Obst.

Trener: Gordon Herbert

SRBIJA: Plavšić, Jokić, Jović, Bogdanović, Dobrić, Marinković, Gudurić, Davidovac, Milutinov, Petrušev, Micić, Avramović.

Trener: Svetislav Pešić

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Nema više vremena! Deset je razlike, manje od minuta je do kraja... Srbija je stigla do bronzane medalje i revanširala se Nemcima!

39. minut - Ispucavaju se oba tima van linije za tri poena. Nekoliko promašaja sa obe strane, ali to odgovara "orlovima".

38. minut - Pogodio je Šruder trojku iz dotrčavanja - 81:93.

Nastavlja da proigrava Jokić! Sjajna asistencija za Marinkovića i trojka iz ugla - 76:92.

37. minut - Tripl-dabl! Nikola Jokić je stigao do desete asistencije uz koju ima 19 poena i 11 skokova.

36. minut - Srbija na turbo pogon! Prvo je Bogdanović pogodio iz ugla za tri, a onda je povukao kontru i proigrao Marinkovića u kontri - 74:87.

35. minut - Dobro se snalazi stariji Vagner protiv Jokića i pogađa o tablu - 74:82.

34. minut - Vratio je Vagner, ali je Jokić video Avramovića iza neprijateljskih linija - 70:82.

33. minut - Jokiiiić! Ne služi ga šut za tri na turniru, ali je sada pogodio - 70:80.

32. minut - Bogdanović pogađa za tri, a razliku umanjuje prodorom Moric Vagner - 67:77.

31. minut - Odbranili smo se od prvog napada Nemaca i odlično iskoristili napad. Nikola Jokić postiže svoj 14. poen - 65:74.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Sjajno se snašao Vagner i pogodio. Srbija nije uspela da pogodi uz zvuk sirene - 63:72.

Počeli su Nemci da igraju odbranu na ivici faula. Jasno im je da vreme ne radi za njih, ali ih je ta agresija koštala tri slobodna bacanja. Fauliran je Micić na šutu iz daljine.

29. minut - Loš napad Srbije, ali je Micić uspeo da izmisli poene iz velike daljine - 59:70.

28. minut - Urodio je plodom presing Nemaca na naše bekove. Izgubio je loptu Micić, a Bonga je to kaznio još jednim pogotkom za tri - 56:67.

27. minut - Još jedna trojka! Moric Vagner ovoga puta uspeva da poentira iz daljine, nije zadovoljan Pešić - 51:64.

Posle dužeg vremena stižu Nemci do koša. Pogodio je za tri novi igrač Partizana Isak Bonga - 48:64.

26. minut - Avramovićevu seriju je prekinuo Dobrić pogođenom trojkom, ali neće mu Čačanin mnogo zameriti. Tajmaut Nemačka - 45:64.

Bravo, Aleksaaa! Energični plejmejker pogađa trojku, krade loptu i pogađa zicer u kontri. Ovo je bilo potrebno - 45:59.

25. minut - Odlično je Vagner iskoristio prednost u brzini u odnosu na Jokića i pogodio - 45:54.

24. minut - Kaznio je sporu rotaciju srpske odbrane Obst pogotkom za tri - 43:54.

23. minut - Stiže do poena u nastavku i Jokić. Odlično je matirao Tajsa iz igre 1 na 1 - 40:52.

22. minut - Sjajna sekvenca Petruševa. Precizno je izveo slobodna bacanja, a onda blokadom sprečio poene za Nemačku - 38:50.

21. minut - Dobar napad nakon tajmauta. Jokić u stilu Sabonisa, iza leđa proigrava Petruševa - 38:48.

DRUGA ČETVRTINA:

Imali smo mnogo sreće. Nemci su imali tri napada, ali nisu uspevali da poentiraju. Jokić je probao uz zvuk sirene za tri, ali je i on promašio. Poluvreme - 38:46. Najbolji u redovima Srbije su Micić sa 12, dok je Jokić ubacio 10 poena i upisao pet skokova i šest asistencija. Kod Nemaca najraspoloženiji je Franc Vagner sa devet koševa.

20. minut - Nažalost, odgovor stiže preko Andreasa Obsta van linije 6,75 metara - 38:46.

19. minut - Ovo je trebalo! Loš napad, morao je Marinković uz zvuk sirene, ali je pogodio za tri - 35:46.

18. minut - Dugo traje druga četvrtina. Mnogo faulova poprilično je usporilo igru. Oba tima poentiraju isključivo preko slobodnih bacanja - 35:43.

17. minut - Srljaju "orlovi" iz greške u grešku. Posle izgubljene lopte Avramović pravi grešku u koracima. Dugo smo bez koša iz igre.

16. minut - Zakasnio je Milutinov u rotaciji. Morao je faulom da zaustavi Timana. Izlazi iz igre centar Olimpijakosa.

15. minut - Probao je Tajs da sačuva Jokića, ali je samo uspeo da napravi faul. Siguran je centar Srbije sa slobodnih bacanja - 29:41.

Maestralno igra Micić sa poludistance. Sjajan naskok i poeni za dva za plejmejkera Šarlot Hornetsa - 28:39.

14. minut - Igra Srbija zonsku odbranu i to kažnjava Timan pogotkom za tri - 26:37.

13. minut - NBA konekcija! Micić za Jokića i faul Tajsa za dva slobodna bacanja - 23:37.

Bogdanović je dobio blokadu, ali je uspeo da pokupi loptu i vrati je u koš uz faul - 23:34.

12. minut - Probao je Vagner za tri preko ruke i nije pogodio. Sjajno koristi blok Milutinova Micić i pogađa za dva poena - 23:32.

11. minut - Gudurić je izgubio loptu, a Moric Vagner uspeva da iznudi dva slobodna bacanja i upiše prve poene u nastavku - 23:30.

PRVA ČETVRTINA:

Potencijalno loše vesti za Srbiju. Izgleda da Bogdanović oseća bolove u šuterskoj ruci, pa je zatražio masažu i tretman uz bolne grimase na licu.

10. minut - Poeni za Petruševa. Sjajno igra krilo Olimpijakosa - 21:28. Nemci nisu iskoristili poslednji napad. Moric Vagner je promašio iz dobre pozicije.

9. minut - Sjajno šutiraju trojke Nemci. Pogodio je i Da Silva - 21:26.

Micić precizan i za tri poena. Nemci pogađaju preko starijeg Vagnera pod košem - 18:24.

8. minut - Maestralan prodor Micića i poeni iz ukrštenog dvokoraka. Sa druge strane Šruder pogađa za tri. Nikako da se odlepimo - 16:21.

7. minut - Faul u napadu je dosuđen Šruderu, što se nije dopalo Herbertu. Zbog rasprave sa sudijama dobio je selektor Nemaca tehničku, a Micić je pogodio bacanje - 13:19.

6. minut - Pogodio je Petrušev još jednom, ali je odgovorio Šruder trojkom preko ruke Jokića - 13:18.

5. minut - Maestralno Jokić urušava odbranu Nemaca i proigrava Avramovića. Novi član moskovskog CSKA pogađa sa mnogo osećaja - 10:15.

4. minut - Petrušeeev! Kakav prodor uz čeonu aut liniju i zakucavanje uz kontakt Vojtmana. Uzvraćaju Nemci preko Franca Vagnera - 10:13.

3. minut - Pokušava Herbert da zbuni Jokića sa samo jednim čuvarom. Nemoćan je Tajs u tim duelima, pa je lako poentirao centar Nagetsa - 3:9.

Probio je Avramović i upisao se među strelce. Plejmejker rodom iz Čačka bio je jedan od najboljih protiv SAD, dobro otvara i današnji meč - 3:7.

2. minut - Odlično je Jokić proigrao Petruševa, a krilo Olimpijakosa poentiralo preko nižeg čuvara - 3:5.

Istom merom uzvraća najbolji šuter Nemačke, Andreas Obst - 3:3.

1. minut - Prvi napad pripao je Srbiji. Odmah akcija Jokića i Bogdanovića i trojka za našeg kapitena - 0:3.

PRE MEČA:

10.00 - Svetislav Pešić se opredelio za Jokića, Avramovića, Bogdanovića, Petruševa i Dobrića u prvih pet, dok za Nemce startuju Šruder, Tajs, Franc Vagner, Vojtman i Andreas Obst.

10.53 - Prema informacijama sa terena, dvorana "Bersi" nije ispunjena kao do sada. Nešto je slabija poseta danas. Očigledno su sjajni navijači Srbije emotivno ispražnjeni nakon dramatične završnice sa Amerikancima.

10.51 - Nikola Jović nije bio na raspolaganju Svetislavu Pešiću na mečevima sa Australijom i SAD zbog zdravstvenih problema, pa je pitanje koliko je spreman za današnji susret.

10.42 - Oba rivala šutiraju gotovo identično izvan linije za tri poena. Nemci su u dosadašnjem delu turnira na 34,7 odsto, dok je Srbija na 34.

10.30 - Centarska linija "pancera" je u tom finalu u potpunosti isključila iz igre odličnog Nikolu Milutinova. Ovoga puta, očekuje ih mnogo teži zadatak, pošto moraju to isto da učine sa trostrukim MVP-jem NBA lige. Takođe, u odnosu na ekipu u Manili, "orlovi" su jači za Vasilija Micića.

Micić protiv Amerike

10.15 - Možda najvažniji duel odigraće se na bekovskim pozicijama, a vodiće ga kapiteni Bogdan Bogdanović i Denis Šruder.

Šruder i Bogdanović u duelu na Filipinima

10.05 - Što se tiče duela za bronzu, blagi favorit je Srbija sa koeficijentom 1.85, dok se trijumf Nemaca vrednuje sa 2.50.

10.00 - Finale između domaće Francuske i Sjedinjenih Američkih Država na programu je večeras od 21.30. Svetske kladionice malu šansu daju protiv "drim tima" sa kvotom na pobedu "trikolora" od čak 12.

9.48 - Nemci se oslanjaju na trojac Vagner, Tajs i Šruder. Krilo Orlanda predvodi sa prosekom od 18,6 poena, plejmejker Toronta sa 7,8 asistencija, dok centar Nju Orleansa hvata osam skokova po meču.

Tajs i Šruder

9.40 - Prilikom finala Svetskog prvenstva na Filipinima, Srbija nije u svojim redovima imala najboljeg igrača planete Nikolu Jokića. Centar Denvera dominira na Igrama u Parizu i predvodi "orlove" sa 17 poena, 10,4 skoka i 8,2 asistencije.