IDEM U PENZIJU POSLE OLIMPIJSKIH IGARA! Pijetlović za Informer: Godinama sam tu, osvojili smo silne medalje i došlo je vreme da odem!
Podeli vest
Nema šta da se krije, nakon Igara u Tokiju povući ću se iz reprezentacije. Godinama sam tu, osvojio sam silne medalje i vreme je da idem u penziju, kaže Duško Pijetlović
Oprostiću se od reprezentacije posle Olimpijskih igara u Tokiju, otkriva za Informer srpski vaterpolista Duško Pijetlović (34)! Naši vaterpolisti, čije je zvanično osiguranje "UNIQA", trenutno se takmiče na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, a Pijetlović kaže da će mu to biti pretposlednji turnir u nacionalnom timu.
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić rekao je da očekuje da će njegova ekipa igrati protiv Španije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva i da će biti spremna za taj duel
19.01.2020
10:23
Nisu svi odlučili
Olimpijske igre su nam prioritet, a posle toga ćemo videti šta ćemo dalje i u kom sastavu. Nije još vreme da govorimo o tome Andrija Prlainović
Imaju naslednike
Iskusni sidraš već skoro 15 godina nastupa za "delfine" i osvojio je jedno olimpijsko, dva svetska i četiri evropska zlata. Pijetlović se nada da će karijeru u reprezentaciji okončati sa još dve zlatne medalje.
- Ja ću se sigurno povući posle Olimpijskih igara u Tokiju. Nema šta da se krije, to je tako. Nadam se da ću to uraditi sa medaljom, i to zlatnom. Vreme je da se oprostim od reprezentacije. Godinama sam tu, osvojili smo silne medalje i došlo je vreme da odem u penziju - istakao je Pijetlović.
Reprezentacija Srbije je juče bila na prijemu kod našeg ambasadora Ivana Todorova u Budimpešti. Vaterpolisti su tom prilikom poklonili majicu sa potpisima Todorovu, a ovaj poklon mu je uručio kapiten Filip Filipović. Srpski ambasador je poželeo sreću "delfinima" na ovom takmičenju.
- Drago mi je što ste pristali da budete moji gosti. Želim vam da nastavite sa dobrim partijama kao i dosad. I da budete što bolji na prvenstvu Evrope - poručio je Todorov.
Većina naših reprezentativaca je na okupu od 2006. godine, pa je sasvim izvesno da će se još neki igrači povući posle Igara u Tokiju.
- Verovatno će posle Olimpijskih igara doći do smene generacija, ali o tome će odlučiti trener i oni koji su zaduženi za to. Verujem da će mladi koji dođu nastaviti našim putem. Ko će sve otići? O tome ne mogu ja da pričam. Mogu da kažem za sebe, a ostali neka se sami izjasne - tvrdio je Pijetlović.
Pretpostavlja se da o povlačenju razmišljaju i naši najbolji igrači i žive legende svetskog vaterpola Andrija Prlainović (32) i Filip Filipović (32). Prlainović, međutim, zasad ne želi da govori o tome.
- Olimpijske igre su nam prioritet, a posle toga ćemo videti šta ćemo dalje i u kom sastavu. Nije još vreme da govorimo o tome - izjavio je Prlainović.
Reprezentacija Srbije će se u četvrtfinalu Evropskog prvenstva sastati sa reprezentacijom Španije sutra (17.30, RTS 1) u "Duna areni". Prlainović smatra da su Španci veoma ozbiljni protivnici.
- Španci su stvarno sila. Igraju odlično i veoma su kvalitetan protivnik. Mnogo puta smo se sastali dosad, dobro se poznajemo i neće biti nikako lako. U četvrtfinalu nema lakih rivala, i ko god da nam je došao, bilo bi teško - zaključio je Prlainović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić rekao je da očekuje da će njegova ekipa igrati protiv Španije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva i da će biti spremna za taj duel
Pismo koje je papi Lavu XIV uputio srpski patrijarh Porfirije uoči početka primene kosovskog Zakona o strancima, ukazujući da će njegova primena, kakva je bila najavljivana, ugroziti opstanak srpskog naroda i pravoslavnih svetinja na Kosmetu, prema oceni srpskih istoričara, sagovornika Kosovo onlajna, logičan je potez imajući u vidu da Vatikan ne priznaje tzv. Kosovo i da je odigrao pozitivnu ulogu prilikom pokušaja "Kosova" da bude primljeno u Unesko.
Predrag Voštinić, blokader iz Lokalnog fronta prilikom gostovanja na opozicionom glasilu "N1" otvoreno je zapretio oružjem ukoliko njegovi saborci ne budu pobedili na izborima 29. marta.
Samo nekoliko dana nakon što je opozicija na sva zvona najavila formiranje koalicije EU5 koju čine Stranka slobode i pravde (Đilas), Srbija centar (Ponoš), Pokret slobodnih građana (Grbović), Zeleno-levi front (Lazović) i Narodni pokret Srbije (Aleksić), došlo je do raskola!
Pismo koje je papi Lavu XIV uputio srpski patrijarh Porfirije uoči početka primene kosovskog Zakona o strancima, ukazujući da će njegova primena, kakva je bila najavljivana, ugroziti opstanak srpskog naroda i pravoslavnih svetinja na Kosmetu, prema oceni srpskih istoričara, sagovornika Kosovo onlajna, logičan je potez imajući u vidu da Vatikan ne priznaje tzv. Kosovo i da je odigrao pozitivnu ulogu prilikom pokušaja "Kosova" da bude primljeno u Unesko.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Srpska pravoslavna crkva i vernici danas slave svetih sedam sveštenomučenika Hersonskih, a oni su Vasilije, Jefrem, Evgenije, Elpidije, Agatodor, Eterije i Kapiton.
Ministarstvo prosvete saopštilo je da isplata treće i četvrte mesečne rate stipendija za izuzetno nadarene učenike i studente počinje u petak, 20. marta.
U Galeriji Matice Srpske, u Novom Sadu, u čast "Kapetana Miše Anastasijevića" uručeno je priznanje - Lider društvene odgovornosti za 2025. godinu direktoru Privrednog društva "Srbijašume" Krstu Janjuševiću.
Brat bivšeg predsednika Crne Gore Mila Đukanovića, Aco Đukanović uhapšen je zbog posedovanja nedozvoljenog arsenala oružja, a kako za Informer tvrdi izvor blizak bezbednosnim crnogorskim službama (ime poznato redakciji), iza njegovog hapšenja stoji FBI.
Američki lovac F-35 izvršio je prinudno sletanje na vazduhoplovnu bazu SAD na Bliskom istoku nakon što je, prema navodima američkih medija, pogođen tokom misije iznad Irana.
Komandant američkih snaga za Latinsku Ameriku, šef Južne komande, rekao je tokom saslušanja u Senatu da SAD ne sprovode vežbe niti planiraju vojno zauzimanje ostrva.
Eskalacija napada na ključne naftne i gasne objekte na Bliskom istoku preti da pokrene novu fazu sukoba, sa ozbiljnim posledicama po globalno snabdevanje energijom i svetsku ekonomiju.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić posmatrao je Maju Marinković dok se tuširala, a situaciju o kojoj dva dana bruji "Bela kuća" prokomentarisao je i njegov otac.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar