• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

25.11.2021

13:30

Klubovima čak 1,2 milijarde dinara, a evo ko će sve dobiti novac! Udovičić saopštio sjajne vesti

TANJUG

Ostali sportovi

Klubovima čak 1,2 milijarde dinara, a evo ko će sve dobiti novac! Udovičić saopštio sjajne vesti

Podeli vest

Vlada Republike Srbije usvojila je Program finansijske podrške sportskim organizacijama u otežanim ekonomskim uslovima usled pandemije virusa COVID-19, koji ove godine podrazumeva podršku za sportske klubove u iznosu od 1,2 milijarde dinara

- I ove godine država podržava sistem sporta, ulažući znatna sredstva za neometano funkcionisanje za više od 300 sportskih klubova iz cele Srbije. Novčana sredstva biće uplaćena klubovima iz prve i druge lige, u muškoj i ženskoj konkurenciji u kolektivnim sportovima, a podršku će dobiti i individualni sportovi. Ova godina bila je rekordna po broju osvojenih medalja srpskih sportista na Olimpijskim igrama i zapaženih rezultata naših paraolimpijaca u Tokiju, što je umnogome rezultat direktnih i nikad većih ulaganja u celokupni sistem sporta prethodne godine. Država je taj potez povukla u pravom trenutku, što je omogućilo da se naši olimpijci i paraolimpijci pripremaju u odličnim uslovima, ali i da ostali sportisti budu fokusirani samo na trening, neopterećeni poteškoćama u funkcionisanju koje je nametnula pandemija. I sada radimo isto, ulažući u sport, ulažemo u aktuelne šampione, one koji će tek postati šampioni i sve sportske radnike koji odgovorno i svakodnevno obavljaju svoj posao i doprinose da budemo prepoznati kao zemlja sporta - izjavio je ministar Udovičić.

Kako je objasnio programom podrške obuhvaćeni su i paraolimpijski sportovi, čime samo nastavljamo kontinuitet razvijanja paraolimpizma u našoj zemlji. Paralelno ulažemo i u sportsku infrastrukturu, stvarajući tako sve bolje uslove za treniranje širom Srbije.

- Vlada Republike Srbije prepoznaje značaj sporta i rekordnim ulaganjima u dalji razvoj srpskog sistema sporta doprinosi stvaranju uslova za ostvarivanje punog takmičarskog potencijala naših sportista i osvajanja sve više medalja za našu zemlju.

Novčana sredstva biće dodeljena za dalji razvoj košarke, odbojke, vaterpola, rukometa, karatea, džudoa, rvanja, taekvondoa, boksa, tenisa, stonog tenisa, veslanja, kajaka, plivanja i streljaštva, kao i paraolimpijskog sporta.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Masovna pucnjava u hostelu, 11 mrtvih!
Planeta

Masovna pucnjava u hostelu, 11 mrtvih!

Najmanje deset osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.

06.12.2025

11:00

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set