• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

20.08.2023

12:56

Slavko Stević bez finala u skoku uvis na Svetskom prvenstvu

Tanjug/AP

Ostali sportovi

Slavko Stević bez finala u skoku uvis na Svetskom prvenstvu

Podeli vest

Predstavnika Srbije drugog dana na Svetskom atletskom prvenstvu u Budimpešti Slavko Stević nije uspeo da ostvari željeni rezultat - da se plasira u finale

U kvalifikacijama skoka uvis Slavko Stević  nije uspeo da preskoči visinu od 2.25 i tu je bio kraj.

Stević je na visinama 2.14 i 2.18 bio siguran, preskočio ih je iz prvog pokušaja. Na trećoj visini od 2.20 m prvi put je rušio, pa je iz drugog bio uspešan. Potom na 2.25 u sva tri pokušaja nije uspeo da ne dotakne lestvicu pa je ostao bez šanse da skače na preostale dve visine i da se nađe u finalu.

Za finale je bilo potrebno da se preskoči 2,30 metara ili da bude među 12 najboljih, a Stević je Svetsko prvenstvo završio na deobi desetog mesta u svojoj kvalifikacionoj grupu. 

Srbija do kraja dana čeka i nastup Ivane Vulete u finalu skoka udalj.

Osim naše najbolje atletičarke Ivane Vulete, Srbiju je predstavljala i talentovana Milica Gardašević, koja, nažalost nije izborila plasman u finale.

Armin Sinančević je završio kao deveti u bacanju kugle, dok su nažalost takmičenje ranije zavrpili Asmir Kolašinac i Elzan  Bibić u disciplini 1.500 metara. Za tri dana će Marija Vučenović i Adrijana Vilagoš nastupati u bacanju koplja. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Zelena agenda - kako radi u praksi?
Društvo

Zelena agenda - kako radi u praksi?

Sve češće slušamo o borbi protiv klimatskih promena i potrebi da se pridržavamo zelene agende. Brojne države i kompanije ulažu značajne napore da odgovore ovim izazovima. Ali, šta to konkretno znači u praksi?

17.03.2026

10:36

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set