Majstorica! Drama za infarkt! Partizan slomio Zvezdu, igraće se peti meč za titulu!
Podeli vest
Odbojkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 3:2 (25:23, 27:25, 22:25, 22:25, 15:13) u dramatičnom četvrtom meču finala plej-ofa izjednačili u seriji na 2:2 i izborili majstoricu na terenu večitog rivala.
Utakmica "još nije bila ni počela", a Partizan je već imao prednost od pet poena razlike. Crveno-beli su pokušavali da smanje "minus", ali jednostavno nije išlo. U trenucima kada je rival sa druge strane mreže dominirao, Mrdak je bio prava napast po ekipu Ivice Jevtića. Rešenja nije bilo.
Odbojkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 3:2 u setovima (25:23, 27:25,22:25,22:25, 15:13) u četvrtom meču finala domaćeg šampionata, tako da će "majstorica" odlučiti konačnog pobednika.
Crno-beli nakon preokreta savladali večitog rivala.
20.04.2024
21:38
Ipak, u samoj završnici Zvezda je napravila preokret, nekako se činilo da su gosti imali i psihološku prednost, ali ekipa Bojana Janića ipak je uspela da završi set i povede 1:0.
Zvezda je na počeku drugog seta preuzela Partizanov recept iz prve deonice. Start drugog seta pripao je crveno-belima koji su naučili lekciju iz uvodnog seta i odlučili su da ništa ne prepuste slučaju. Stigli su Jevtićevi momci i do plus 7.
Kao indigom preslikan drugi set, kao i tok prvog. Sada su crno-beli krenuli da tope razliku i stigli do izjednačenja u završnici. Kada su svi mislili da je rešen ovaj deo igre, crno-beli su krenuli u povratak, išli mic u mic, poen po poen i stigli su do izjednačenja u finišu, koji je bio dramatičan.
Crvena zvezda nije iskoristila dve meč lopte, ali je zato Partizan iskoristio prvu i duplirao vođstvo u setovima.
Dva seta prednosti, rezulaltatska i psihološka prednost na strani Partizana, ali...Crveno-beli su ipak smogli snage da dobiju treći set i ostanu u igri. Na vreme su crveno-beli stigli do plus 5, ali u odnosu na prethodni set ovaj su uspeli da dobiju.
Za razliku od prethodna tri, u četvrtom setu nije bilo značajnije razlike ni za jednu od ekipa. Smenjivalo se vođstvo, rezultatska klackalica je vagala, sve do kraja seta, kada je Zvezda napravila plus tri i na kraju sačuvala prednost i izborila peti set.
Već je odbojkšima bilo jasno da peti i poslednji set odlučuje nastavak serije - Ili će Zvezda uzeti titulu ili ćemo gledati majstoricu!
Započeo je Partizan odlično peti set sa poenima Luke Tadića, nizali su se poeni ali su ih rivali ubrzo sustigli. U jednom trenutku bilo je 9:16, a već u sledećem 13:12 i drama na terenu. Ipak, nisu se dali crno-beli i uspeli su da osvoje još dva poena na svoj servis i tako ostvarili zadati cilj.
Mnogo preokreta i sve što odbojkaški spektakl može da pruži videli smo u ovom večitom derbiju. Crno-beli su na kraju izborili majstoricu, a meč za trofej igraće se na Banjici u petak.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Odbojkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 3:2 u setovima (25:23, 27:25,22:25,22:25, 15:13) u četvrtom meču finala domaćeg šampionata, tako da će "majstorica" odlučiti konačnog pobednika.
Situacija u području Kupjanska naglo se pogoršala do kraja dana 24. decembra, kada su jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izvele snažan napad na istočni deo grada i zauzele teritoriju nekadašnjeg mlečno-konzervnog kombinata, objavio je vojni analitičar Jurij Podoljaka.
Marinika Tepić, potpredsednica Stranke slobode i pravde, gostovala je na tajkunskoj televiziji N1, gde je slobodno govorila protiv aktuelne vlasti, zaboravljajući da pomene sramni primer njenog saradnika Dragana Đilasa.
Srpska opozicija i njeni vajni liderčići ne vide ništa sporno u jezivim pretnjama koje je na račun saradnika predsednika Srbije Aleksandra Vučića uputio blokaderski novinar Aleksandar Dikić.
Branko Stamenković zloupotrebio je svoju funkciju predsednika Visokog saveta tužilaštva na današnjoj sednici držeći monolog i iznoseći lične i privatne podatke članova tog organa koji nisu prisutni na današnjoj sednici.
Spinalna mišićna atrofija (SMA) danas se u Srbiji otkriva već po rođenju, a od uvođenja obaveznog neonatalnog skrininga u septembru 2023. godine testirano je 136.899 beba, a kod 20 je potvrđena dijagnoza SMA.
Vernici crkava koje vreme računaju po gregorijanskom kalendaru danas proslavljaju najradosniji hrišćanski praznik Božić, rođenje Isusa Hrista, a papa Lav XIV će predvoditi božićnu dnevnu misu u Vatikanskoj bazilici u 10 časova što se nije desilo od 1994.
Ministarka Milica Đurđević Stamenkovski rekla je da je rok gotov za prijave udruženja za učešće u radnoj grupi za izradu nacrta tzv. zakona roditelj-negovatelj
Blokader Srđan Popović uhapšen je kao osumnjičeni za pljačku zlatare u Novom Pazaru, a nekadašnji načelnik BIA sada objašnjava šta je specifično za ovu filmsku akciju.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije sinoć su u Zemunu, oko 2 časa posle ponoći, zaustavili vozača koji je vozio 240 kilometara na sat, bez dozvole i sa sakrivenim tablicama.
Ruski predsednik Vladimir Putin upozorio je još 2008. godine tadašnjeg američkog predsednika Džordža Buša Mlađeg da bi namera Vašingtona da primi Ukrajinu u NATO dovela do dugotrajnog sukoba između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, pokazuju deklasifikovani dokumenti američke vlade koje je objavio Nacionalni bezbednosni arhiv pri Univerzitetu Džordž Vašington u Vašingtonu, prenosi TASS.
Američko-ukrajinski mirovni plan, predstavljen kao pokušaj da se otvori put ka okončanju rata, u Moskvi se doživljava kao potpuno nerealan i unapred osuđen na propast, piše Njujork tajms, pozivajući se na izvore bliske pregovorima i procene zapadnih analitičara.
Ministarstvo spoljnih poslova Saudijske Arabije pozvalo je jemenski Južni prelazni savet (PTS) da se hitno povuče iz provincija Hadramut i Mahra, koje su njegove snage zauzele početkom meseca, ocenjujući te poteze kao „neopravdanu eskalaciju“ koja dodatno destabilizuje ratom razorenu zemlju.
Predsednik Rusije Vladimir Putin pohvalio je u novogodišnjoj čestitki upućenoj lideru Demokratske Narodne Republike Koreje Kim Džong Unu heroizam severnokorejskih vojnika koji su, kako je naveo, učestvovali u oslobađanju Kurske oblasti, ističući i čvrsto savezništvo Moskve i Pjongjanga, prenela je Centralna telegrafska agencija Koreje (CTAK).
Severnokorejski lider Kim Džong Un nadgledao je probno ispaljivanje rakete zemlja-vazduh dugog dometa na poligonu u blizini Istočnog mora, objavila je državna agencija KCNA.
Za mnoge ljude, unošenje jelke i njeno ukrašavanje je radosna rutina. Međutim, vlasnici mačaka često gledaju na ovaj proces sa dozom straha, a uz par trikova možete da rešite ovaj problem.
Kada se približava poslednja noć u godini, svaka žena želi da zablista i ostavi neizbrisiv utisak. U tom trenutku, ništa ne govori više od hrabrosti, elegancije i samopouzdanja od crvene haljine.
Glamur, elegancija i stil ponovo dolaze u centar pažnje - Miss Srbije otvara nominacije za Damu od stila, prestižnu titulu koja će biti dodeljena na spektakularnom finalu izbora 8. februara 2026. godine.
Džeklin A. Vernareli, doktorka nauka, naglašava da je ženama nakon tridesete posebno važna kombinacija kalcijuma i vitamina D, jer upravo oni najviše doprinose očuvanju gustine kostiju i smanjenju rizika od osteoporoze.
Nekadašnja rijaliti učesnica i starleta Stanija Dobrojević objavila je kako joj je dosta toga da Aneli Ahmić blati njeno ime, a ona je ta koja ju je branila od Asmina u svoja četiri zida.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar