Odbojkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 3:2 (25:23, 27:25, 22:25, 22:25, 15:13) u dramatičnom četvrtom meču finala plej-ofa izjednačili u seriji na 2:2 i izborili majstoricu na terenu večitog rivala.
Utakmica "još nije bila ni počela", a Partizan je već imao prednost od pet poena razlike. Crveno-beli su pokušavali da smanje "minus", ali jednostavno nije išlo. U trenucima kada je rival sa druge strane mreže dominirao, Mrdak je bio prava napast po ekipu Ivice Jevtića. Rešenja nije bilo.
Ipak, u samoj završnici Zvezda je napravila preokret, nekako se činilo da su gosti imali i psihološku prednost, ali ekipa Bojana Janića ipak je uspela da završi set i povede 1:0.
Zvezda je na počeku drugog seta preuzela Partizanov recept iz prve deonice. Start drugog seta pripao je crveno-belima koji su naučili lekciju iz uvodnog seta i odlučili su da ništa ne prepuste slučaju. Stigli su Jevtićevi momci i do plus 7.
Foto: Starsportphoto
Kao indigom preslikan drugi set, kao i tok prvog. Sada su crno-beli krenuli da tope razliku i stigli do izjednačenja u završnici. Kada su svi mislili da je rešen ovaj deo igre, crno-beli su krenuli u povratak, išli mic u mic, poen po poen i stigli su do izjednačenja u finišu, koji je bio dramatičan.
Crvena zvezda nije iskoristila dve meč lopte, ali je zato Partizan iskoristio prvu i duplirao vođstvo u setovima.
Dva seta prednosti, rezulaltatska i psihološka prednost na strani Partizana, ali...Crveno-beli su ipak smogli snage da dobiju treći set i ostanu u igri. Na vreme su crveno-beli stigli do plus 5, ali u odnosu na prethodni set ovaj su uspeli da dobiju.
Za razliku od prethodna tri, u četvrtom setu nije bilo značajnije razlike ni za jednu od ekipa. Smenjivalo se vođstvo, rezultatska klackalica je vagala, sve do kraja seta, kada je Zvezda napravila plus tri i na kraju sačuvala prednost i izborila peti set.
Već je odbojkšima bilo jasno da peti i poslednji set odlučuje nastavak serije - Ili će Zvezda uzeti titulu ili ćemo gledati majstoricu!
Započeo je Partizan odlično peti set sa poenima Luke Tadića, nizali su se poeni ali su ih rivali ubrzo sustigli. U jednom trenutku bilo je 9:16, a već u sledećem 13:12 i drama na terenu. Ipak, nisu se dali crno-beli i uspeli su da osvoje još dva poena na svoj servis i tako ostvarili zadati cilj.
Mnogo preokreta i sve što odbojkaški spektakl može da pruži videli smo u ovom večitom derbiju. Crno-beli su na kraju izborili majstoricu, a meč za trofej igraće se na Banjici u petak.
Odbojkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 3:2 u setovima (25:23, 27:25,22:25,22:25, 15:13) u četvrtom meču finala domaćeg šampionata, tako da će "majstorica" odlučiti konačnog pobednika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Odbojkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 3:2 u setovima (25:23, 27:25,22:25,22:25, 15:13) u četvrtom meču finala domaćeg šampionata, tako da će "majstorica" odlučiti konačnog pobednika.
Rukovodilac Centra za međunarodnu saradnju i strateške komunikacije Uprave državnog obezbeđenja Ukrajine Valentina Savicka poginula je u ruskom raketnom udaru na izložbu dronova u Kijevskoj oblasti. U napadu je stradalo deset ljudi, dok je više od 100 ranjeno.
Rostov na Donu satima je odjekivao od snažnih detonacija tokom noćašnjeg vazdušnog napada, a stanovnici tvrde da su im se tresli prozori i čitavi stanovi.
Jasmina Paunović, tužiteljka u penziji i druga na blokaderskoj listi, zapretila je tužbama protiv predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić ali i Informera.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas na promociji najmlađih oficira Vojske Srbije da će Srbija ostati vojno neutralna i brinuti o sebi i o svojoj budućnosti i poručio mladim oficirima da su oni garant bezbednosti i sigurnosti građana Srbije.
Na Filološko-umetničkom fakultetu Univerziteta u Kragujevcu (FILUM) studentski parlament uputio je dekanu i članovima Dekanskog kolegijuma zvaničan zahtev za pokretanje disciplinskog postupka i najoštrije kažnjavanje Tatjane Grujić zbog skandaloznog i neprimerenog odnosa prema studentkinji tokom organizacije prijemnog ispita.
Blokaderski general Blagoje Grahovac, čovek koji je otvoreno stao na stranu uličarskih blokadera i pljuvao vojnu paradu u Beogradu – sada je otišao u ekstremno islamističko Sarajevo i usred podkasta, kod voditeljke udane za najvećeg srbomrsca, ispalio najstravičnije uvrede na račun Srbije, SPC i predsednika Aleksandra Vučića.
U Srbiji će u danas posle svežeg i pretežno vedrog jutra, u toku dana biti pretežno sunčano i malo toplije, navode u Republičkom hidrometeorološkom zavodu Srbije (RHMZ).
Možda je dolazak cara Etiopije Haile Selasija na Brione, u Titovu hacijendu, bio najvažnija vest za urednike Večernjih Novosti tog 25. jula 1954. godine, ali je sigurno da su čitaoci najpre ispratili nešto drugo u tom izdanju: na 13-tim Balkanskim igrama jugoslovenski sportisti osvojili su zlatne medalje u čak osam disciplina od ukupno 10.
Sedam međunarodnih nagrada i priznanja koje je učenička kompanija Moneta Works iz Tehničke škole "Mileva Marić Ajnštajn" iz Novog Sada osvojila na najvećem evropskom festivalu preduzetništva mladih Gen-E 2026 u Rigi predstavljaju mnogo više od uspeha jednog tima ili jedne škole.
Muž i žena iz Srbije nastradali su u lančanom sudaru u kojem su učestvovali automobil i dva šlepera u Bugarskoj. Policija ispituje uzrok nesreće, a prema nezvaničnim informacijama, pretpostavlja se da je srpski vozač zapsao za volanom.
Uzrok smrti troje mladih koji su nastradali u sredu rano ujutru u stravičnoj saobraćajnoj nesreći u novosadskom naselju Veliki rit jeste davljenje, saznaje se nezvanično.
Na magistralnom putu Nova Varoš - Prijepolje, iznad Gornje Bistrice, tokom protekle noći došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovala dva putnička automobila.
Javnost bruji o promociji pedofilije na društvenim mrežama kontroverznog jutjubera Marka Radmanovića, a sada na videlo izlaze još detalja. Naime, protiv Radmanovića uveliko se vodi postupak pred Osnovnim sudom u Sremskoj Mitrovici zbog sumnjivog događaja u koji je umešana dvanaestogodišnja devojčica.
Policija je rasvetlila je slučaj aktiviranja ručne bombe u porodičnoj kuću srpskog privrednika Z. M. (55) u Herceg Novom, a zbog sumnje da je izvršio krivično delo identifikovan je i biće procesuiran državljanin Srbije F. L. (21).
Ukrajinske bespilotne letelice (BPL) napale su skladište kompanije Vajldberis u Jekaterinburgu, a udar je pogodio automobile parkirane neposredno ispred logističkog centra.
Ukrajinske bespilotne letelice napale su skladište kompanije Vajldberis u Jekaterinburgu, a udar je pogodio automobile parkirane neposredno ispred logističkog centra.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Nestanak struje i nevreme mogu oštetiti elektronske uređaje i dovesti do gubitka važnih podataka. Nekoliko jednostavnih mera može pomoći da svoju opremu zaštitite od mogućih kvarova.
Novo istraživanje pokazalo je koje evropske destinacije nude najniže cene za svakodnevne troškove poput hrane, pića, kafe, piva i osnovnih stvari za plažu.
Ne morate da trošite novac na skupe osveživače kako bi vaš dom prijatno mirisao. Uz nekoliko sastojaka koje već imate kod kuće, lako možete ukloniti neprijatne mirise.
Projekat "Porodica je snaga" predstavlja zvanični "Beauty With a Purpose" projekat sa kojim će Miss Srbije 2026, Simona Manojlović, predstavljati Srbiju na izboru Miss World.
Voditelj Milan Milošević u emisiji uživo obratio se Biljani Vujović i rekao joj da pazi kome preti, jer će u suprotnom izneti niz dokaza protiv nje zbog kojih bi mogla da završi u zatvoru.
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović podelilo je putem Instagram profila fotografiju svog sina Lazara kojeg je dobio sa pokojnom suprugom Danijelom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.