"Drim-tim" je bio na konopcima, nedostajao je samo završan udarac. Nažalost Srbija je poražena (95:91), umesto za zlatnu igraće sa Nemcima za bronzanu medalju.
Imaju "orlovi" za čim da žale, bili su nadomak najveće senzacije na Olimpijskim igrama, ali nemaju vremena. Ove subote, za manje od 36 od finala sa Amerikancima boriće se protiv Nemačke za bronzanu medalju, a taj duel je na programu od 11 časova (RTS 1). Moramo da kažemo, užasan termin.
Srbiji ostaje još jedna šansa za medalju na Olimpijskim igrama i ne bi smela da je prokocka. Istina, nije zlato, ali ne sumnjamo da će i sa bronzom obradovati naciju, koja je ponosna na ove momke, kako su igrali, borili se, kako su nosili dres Srbije.
Foto: Starsportphoto
Biće to repriza prošlogodišnjeg finala Mundobasketa u Manili. Za naš tim igra najbolji košarkaš sveta, Nikola Jokić, koji tada nije bio sa "orlovima".
- Samo kratko, žurimo u hotel, imamo meč za bronzu za manje od 48 sati. Neću puno da pričam. Ponosan sam kako smo igrali. Vratili smo se od 24 poena minusa protiv Australije, videla se naša mentalna snaga. Odlučile su jedna ili dve lopte - počeo je selektor Svetislav Pešić posle utakmice.
Što se finalne utakmice u Parizu tiče, u njoj će se sastati SAD i Francuska, a ona je zakazana za subotu u 21.30.
Završene su Olimpijske igre, a Srbija je takmičenje okončala sa pet medalja, naši sportisti osvojili su tri zlatne, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju. Uz vaterpoliste, zlato za Srbiju osvojili su Damir Mikec i Zorana Arunović u disciplini pucanje miks i teniser Novak Đoković, srebrnu medalju osvojila je tekvondistkinja Aleksandra Perišić, a bronzanu košarkaši.
Kakva šteta! Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Amerike sa 95:91 (23:31, 20:23, 20:22, 32:15) u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu i prekosutra će se sa Nemačkom boriti za bronzu. Ogromnu šansu propustili su "orlovi", koji su protiv jedne od najjačih ekipa u istoriji košarke vodili i kontrolisali utakmicu 38 minuta, vodili su čak i 17 razlike, a onda dozvolili Lebronu Džejmsu i pre svega Stefonu Kariju da okrenu meč i odvedu Amere u finale sa Francuskom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Završene su Olimpijske igre, a Srbija je takmičenje okončala sa pet medalja, naši sportisti osvojili su tri zlatne, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju. Uz vaterpoliste, zlato za Srbiju osvojili su Damir Mikec i Zorana Arunović u disciplini pucanje miks i teniser Novak Đoković, srebrnu medalju osvojila je tekvondistkinja Aleksandra Perišić, a bronzanu košarkaši.
Načelnik PU Čačak Vladan Gojković konačno bi morao da se oglasi i javnosti objasni zašto policija u tom gradu nije zaštitila Milinka Tomaševića, snimatelja "Glasa zapadne Srbije" i "TV Lav Plus", koga su blokaderi linčovali prošlog četvrtka u centru tog grada.
Milica Đurđević Stamenkovski, ministarka za rad, boračka i socijalna pitanja, uključila se u Kolegijum Informer TV nakon incidenta koji su blokaderi izazvali u Kruševcu i otkrila detalje ovog, najblaže rečeno, skandala.
Na profilu Pavla Grbovića, opozicionara, blokadera sa dna kace i predsednika Pokreta slobodnih građana (PSG), osvanuo je, najblaže rečeno, skandalozan tekst koji na krajnje perfidan način otkriva šta zborovi, plenumi i ostale zgubidanske tvorevine spremaju.
Generalni sekretar PSG Aleksandar Radovanović objavio je skandalozan tekst na sajtu ovog Pokreta u kojem na sramne načine pokušava javnost da ubedi da je "Kosovo nezavisno", a za svoje tvrdnje se poziva na sopstvenu interpretaciju Rezolucije 1244.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Srbija je ovih dana na udaru visokih temperatura i UV indeksa, što može biti fatalno po zdravlje zbog toplotnog udara i opekotina, upozorava prim. dr Nada Macura.
Proizveden je 1991. a i dan danas je u ponom pogonu! Bogoljub Boja Baštovanović iz Bogatića koji veći deo dana provodi u svom "jugiću" tvrdi da je ovaj auto svemoguć!
Reč "pop" toliko je ukorenjena u svakodnevnom govoru da je većina ljudi koristi bez razmišljanja o njenom poreklu. Ipak, malo ko zna da ovaj izraz vodi korene iz grčkog jezika , od reči "papas", koja znači "otac".
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušani su Veljko T. (27) i Nikola M. (28) zbog postojanja osnova sumnje da su 6. juna 2026. godine na teritoriji opština Grocka pokušali da na podmukao način liše života oštećenog M.N.
Apelacioni sud Crne Gore potvrdio je presudu Specijalnog odeljenja Višeg suda u Podgorici kojom su Radoje Zvicer i još četvorica optuženih osuđeni zbog stvaranja kriminalne organizacije i šverca kokaina.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da je danas, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije ovog tužilaštva, uhapšeno ukupno dvanaest osumnjičenih, zbog sumnje da je osumnjičeni Z. D. izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja.
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici PS Novi Beograd doneli su rešenje o zadržavanju S.M. (33) zbog sumnje da je tukao i izujedao policajca.
Ruske bezbednosne službe počele su sa primenom nesvakidašnjih odbrambenih mera u neposrednoj blizini zvanične rezidencije ruskog predsednika Vladimira Putina u Valdaju, pokušavajući da preduprede inovativne taktike ukrajinskih obaveštajaca.
Američki predsednik Donald Tramp najavio je potencijalni diplomatski preokret koji bi mogao u potpunosti da promeni geopolitičku sliku na Bliskom istoku.
Američki zvaničici podigli su uzbunu zbog, kako navode, "potpuno otkačenog" izraelskog prisluškivanja američkih diplomata koji pregovaraju sa Iranom, zbog čega je Pentagon ovog navodnog saveznika rangirao kao veću kontraobaveštajnu pretnju od pojedinih otvorenih neprijatelja Amerike.
Beba koja je gugutala tokom predstave "Bura" Vilijama Šekspira, u kojoj je glavnu ulogu igrao glumac Kenet Brana, izbačena je iz sale nakon što je ometala izvođenje u pozorištu Kraljevske šekspirovske pozorišne trupe u Stratfordu na Ejvonu, rodnom mestu slavnog engleskog pisca.
Istraživači iz kompanije SafeBreach otkrili su bezbednosni propust u Gugl Geminiju na Android uređajima koji je mogao da omogući napadačima da utiču na rad ovog AI asistenta.
Gugl je unapredio svog AI asistenta Gemini u okviru Workspace paketa, pa sada korisnici mogu da koriste razgovore iz Gmaila kao izvor informacija direktno u Gugl Drajvu.
Srpska influenserka i jutjuberka Teodora Radovanović izgovorila je subbonosno "da" fudbaleru, a fotografije na mrežama privukle su veliku pažnju javnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.