Srbinu oduzeli medalju zbog Iranaca? Novi detalji diskvalifikacije, jedna stvar je misterija
Podeli vest
Srpski paraolimpijac Nebojša Đurić ostao je bez srebrne medalje koju je u petak uveče osvojio na Paraolimpijskim igrama u Parizu u bacanju kugle.
Nebojša je do drugog mesta u disciplini bacanje kugle F55 stigao hicem 11,98 metara. Prvo mesto osvojio je Bugarin Ruždi Ruždi rezultatom 12,40, dok je treće mesto osvojio Poljak Leh Stoltman sa hicem 11,90.
Atraktivna američka golferka i influenserka na društvenim mrežama, Pejdž Spiranac (31), vraća se na golf teren nakon osam godina pauze, kako bi učestvovala na prestižnom turniru u Atlanti. Takmičenje zakazano za 28. avgust, izazvalo je pravu euforiju među njenim brojnim fanovima, koji jedva čekaju da ponovo vide Pejdž u akciji.
Vaterpolisti Novog Beograda u znatno podmlađenom sastavu, ali i dalje sa visokim ambicijama pripremaju se za predstojeću klupsku sezonu koja utakmicama regionalne Premijer lige počinje 21. septembra.
Sada su, međutim, isplivali i novi detalji. Naime, na Đurićev rezultat i na te navodne propuste u opremi, žalili su se iz iranskog nacionalnog tima. Njihova žalba je uslišena, pa je Đuriću oduzeta medalja, a to srebro dobio je upravo Iranac, Zafar Zaker. On je tokom takmičenja ostvario rezultat 11,88, što znači da je to lošije i od našeg Nebojše, ali i od Poljaka Stoltmana.
Zanimljivo, prema novoj raspodeli medalja, zlatna je ostala u vlasništvu Bugarina Ruždija, Irancu Zakeru je pripala srebrna, a Poljaku bronza.
Nova atletska zvezda je rođena? Barem tako deluje nakon snimka koji se pojavio na društvenim mrežama, a na kojem se vidi brutalna dominacija momka po imenu Gout Gout (16)!
Odbojkaški klub Laki star sa beogradske opštine Zvezdara opčinio je ljubitelje ovog sporta u Srbiji! Ova ekipa, osnovana 2008. godine, prošle sezone uspela je da se iz Druge lige plasira u Prvu. Momci koji trenutno nastupaju za pomenuti tim sanjaju da, možda, već od 2025. godine, budu deo Superlige i da vode bitke sa Crvenom zvezdom, Partizanom i Vojvodinom.
24.08.2024
12:43
Ono što nije objašnjeno je to kako je poljskom predstavniku Stoltmanu priznat drugi najbolji rezultat (11,81), inače dovoljan za treće mesto, a našem Nebojši su poništena sva bacanja.
Pogledajte kako izgleda novi poredak.
Foto: Printscreen/Paralympics.org
Takođe, organizatori još uvek nisu objasnili šta to tačno od Nebojšine opreme nije bilo u skladu sa propisima, odnosno, kakav je to propust napravljen pa da naš paraolimpijac zaradi diskvalifikaciju sa takmičenja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Atraktivna američka golferka i influenserka na društvenim mrežama, Pejdž Spiranac (31), vraća se na golf teren nakon osam godina pauze, kako bi učestvovala na prestižnom turniru u Atlanti. Takmičenje zakazano za 28. avgust, izazvalo je pravu euforiju među njenim brojnim fanovima, koji jedva čekaju da ponovo vide Pejdž u akciji.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Vladimir Pavićević, politikolog i nekadašnji poslanik u parlamentu Srbije, novopečeni ideolog blokadera i preletač koji je promenio najmanje 6 stranaka, objavio je kandidaturu za premijera!
Reper Marko Šelić Marčelo, koji je proteklih godinu dana svim srcem podržavao zgubidane, juče se putem antisrpskog glasila "Danas" ogradio se od blokadera.
Reditelj Srđan Dragojević, nekadašnji poslanik Socijalističke partije Srbije a sada jedan od blokaderskih ideologa, optužio je ceo srpski narod za ratove devedesetih godina.
Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
Manastir Gornjak je jedan od najlepših manastira u istočnoj Srbiji, a mnogi vernici dolaze baš u ovu svetinju zbog brojih legendi koje su nastale o njoj tokom istorije.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
Na stanici Kovačevac u Mladenovcu pokrenuta je kampanja pod nazivom "Dobro pazi - voz nailazi", a događaju je prisustvovao i Slaviša Lekić, načelnik Uprave saobraćajne policije.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Sinoć oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
Predstavnici administracije predsednika SAD Donalda Trampa "kunu se" da će svaki dogovor koji američki lider postigne sa Rusijom biti "betonski čvrst", izjavio je pomoćnik predsednika Rusije Jurij Ušakov.
Češki predsednik Petr Pavel izjavio je za "Sandej tajms" da su ruski avioni i dronovi više puta povredili vazdušni prostor NATO, s ciljem testiranja odlučnosti Alijanse da se suprotstavi ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
Holandiji preti još jedan talas starenja populacije, a najnovija predviđanja ukazuju da bi do kraja ovog veka broj stanovnika mogao da padne ispod 10 miliona, ukoliko se nastavi pad stope nataliteta, prenose danas lokalni mediji.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar