Nova pobeda Ferarija! Sajnc osvojio Meksiko, Ferštapen žestoko kažnjen
Podeli vest
Vozač Ferarija Karlos Sainc pobednik je trke Formule jedan vožene za Veliku nagradu Meksika.
Španac je tako ostvario drugu pobedu ove sezone, pošto je prethodno bio najbrži i u Australiji, a ukupno četvrtu u karijeri. Drugi kroz cilj prošao je pilot Meklarena Lando Noris, dok je treći bio drugi vozač Ferarija Šarl Lekler, inače pobednik prošlonedeljne trke u Ostinu.
Fudbalski meč između Crvene stijene i Zete, u okviru trećeg ranga crnogorskog fudbala, obeležila je žestoka tuča između dva tima, u koju su se umešali i navijači sa tribina.
Košarkaši Unikahe savladali su Barselonu 103:96 u 5. kolu španske Endesa lige i ostali jedini neporaženi tim u tamošnjem šampionatu.
27.10.2024
22:10
Trostruki aktuelni šampion Maks Ferštapen trku je na kraju završio na šestom mestu i to pošto je zbog izguravanja sa staze Norisa dobio kaznu od deset sekundi.
Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković trenutno puni baterije za nove obaveze, a poznato je i gde. Srbin se zajedno sa svojom porodicom nalazi na Maldivima i blago rečeno - uživa.
Fudbalski klub Atletiko iz Madrida očigledno se nalazi u rezultatskoj krizi pošto su večeras izgubili u gostima od Betisa sa 1:0 u 11. kolu španske Primere.
27.10.2024
21:07
Karlos Sajnc i Maks Ferštapen u borbi za prvo mesto
Sajnc je trku počeo sa pol-pozicije, ali ju je izgubio već u prvoj krivini kada ga je pretekao aktuelni šampion Maks Ferštapen. Ipak, već posle prvih par metara na stazu je moralo da izađe bezbednosno vozilo posle kontakta Aleksa Albona i Jukija Cunode, posle čega je vozač Vilijamsa ostao bez točka.
Foto: Tanjug/AP
Žestoko krenulo od prve krivine u Meksiku
Posle nekoliko krugova iza bezbednosnog vozila trka je nastavljena, a poveo je Ferštapen, ipak nije se dugo zadržao na čelu. U devetom krugu, Sajns je iskoristio problem vozača Red Bula sa sistemom DRS, pa ga je pretekao. Ferštapenu se ubrzo iza leđa našao Noris. Usledila je žestoka borba između Holanđanina i Britanca iz krivine u krivinu da bi u devetom krugu, Ferštapen u nameri da odbrani drugo mesto izgurao sa staze Norisa. Ubrzo je usledio još jedan izlazak sa staze obojice vozača, što je iskoristio Lekler iz pozadine, pretekao ih i stigao do drugog mesta.
Foto: Tanjug/AP
Juki Cunoda izleteo sa staze već u prvoj krivini
Najavili su Ferštapen i Noris uzbudljivu trku, ali su se ubrzo oglasili stjuardi i kaznili aktuelnog šampiona sa čak deset sekundi zbog izgurivanja sa staze protivnika. To je u potpunosti promenilo tok trke, pa je Ferari u nastavku kontrolisao i diktirao ritam i činilo se sve da ide ka novoj dvostrukoj pobedi. Ipak, konce ekipi iz Maranela pomrsio je Noris, koji je polako sustizao Leklera, a potom ga u 63. krugu i prestigao u borbi za drugo mesto i to posle greške i kratkog izletanja sa staze Monačanina.
Pored pomenute trojice u prvih pet su završili dvojac Merdecesa Luis Hamilton i Džordž Rasel. Bodove su još osvojili Ferštapen, Kevin Magnusen iz Hasa, drugi vozač Meklarena Oskar Pjastri, Niko Hulkenberg (Has) i Pjer Gasli iz Alpine.
As Meklarena je ovim ostao u igri za šampionsku titulu, Ferštapen je i dalje vodeći sa 362 boda, dok Noris ima 315, treći je Lekler sa 291 poenom. Neizvesno je i u konkurenciji konstruktora gde je vodeći Meklaren sa 566, drugi je Ferari sa 537, dok Red Bul ima 512.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbalski meč između Crvene stijene i Zete, u okviru trećeg ranga crnogorskog fudbala, obeležila je žestoka tuča između dva tima, u koju su se umešali i navijači sa tribina.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom današnjeg Kolegijuma jezive detalje o tome kako su dvojica muškaraca iz Kraljeva pripremali atentat na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i na članove njegove porodice.
U gostovanju na tajkunskoj televiziji N1, ponoševac Igor Avžner nije ostavio ni trunku dileme o stanju opozicionih snaga i ambicijama tzv. studentskog pokreta pred predstojeće izbore.
Predsednik SNSD Milorad Dodik poručio je danas da je solidaran sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u trenutku kada bezbednosne službe hapse osumnjičene za planiranje atentata na njega.
Voditelj Exatlona Vuk Vukašinović otkrio je da nema favorite u najvećem sportskom rijalitiju na svetu i da je imao neprijatne situacije zbog navijanja, kako za Plavi, tako i za Crveni tim.
Nova analiza kompanije carVertical pokazuje da je manipulacija kilometražom i dalje čest problem na tržištu polovnih automobila u Srbiji. Popularni modeli koji se izdvajaju po učestalosti nepravilnosti su: "opel astra", "škoda superb", "citroen c5" i "audi a5".
Sa dolaskom lepšeg vremena otvara se i prilika da pokrenete sezonski posao i ostvarite značajnu zaradu upravo u periodu kada potražnja za određenim uslugama naglo raste.
Zbog sumnje na kontaminaciju salmonelom, proizvođač "Rostocker Wurst- und Schinkenspezialitäten GmbH" objavio je povlačenje svojih proizvoda "Frühstücksknacker" sa tržišta.
Tragična smrt Novosađanke Tijane Radonjić (19), koja je prošlog maja stradala tokom parasejlinga u Budvi, i dalje potresa javnost, a iako je Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru zaključilo da nema odgovornosti za njenu pogibiju, porodica nastradale devojke ne prihvata takvu odluku.
Meksička policija traga za brojnim beguncima iz zatvora u Puerto Valjarti koji su pobegli tokom talasa nasilja koje je u nedelju pokrenuo narko kartel Nova generacija Halisko (CJNG).
Od postapokaliptičnih pustinja i svemirskih prostranstava do ratnih rovova i psiholoških drama, ovo su filmovi koji su obeležili savremenu kinematografiju i osvojili najprestižnije svetske nagrade.
Poznati glumački bračni par iz serije "Igra sudbine" , Kristina i Vladan Savić odavno su uplovili u bračne vode, a na njihovom venčanju kum je bio glumac Dragan Vujić Vujke.
Mnogi vlasnici Ajfon telefona zbunjeni su kada primete da nekad mogu odmah da odbiju poziv, a nekad ne. Ipak, iza te razlike ne stoji greška, već pažljivo osmišljena funkcija sistema koja ima svoju svrhu.
Na ovogodišnjoj dodeli nagrada British Academy Film Awards (BAFTA) crveni tepih bio je prepun slavnih imena, ali rijaliti zvezda Maura Higins je uspela da potpuno zaseni sve ostale.
Priganice su mekane, vazdušaste loptice od dizanog testa koje se prže u dubokom ulju ili masti. Isprobajte ovaj recept i uživajte u tradicionalnom specijalitetu.
Mnogi korisnici interneta i dalje ostavljaju fabričke lozinke na svojim ruterima, ne shvatajući koliko to može da uspori mrežu. Nezaštićena mreža omogućava hakerima, pa čak i susedima, da se lako povežu, što smanjuje brzinu interneta i ugrožava privatnost.
Aleksa Balašević, sin kantautora Đorđe Balašević, svojevremeno je otvoreno govorio o počecima ljubavi sa suprugom Nikolinom i promenama koje je ta veza donela u njegov život.
Pevačica Marija Mara Stojadinović nakon 20 godina progovorila je o odlasku iz zemlje i demantovala da ju je Saša Popović izbacio iz "Granda" zbog eksplicitnih slika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar