• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/D. K.

01.12.2024

15:44

Čelična pesnica! Evo šta mlada bokserka iz Niša posle bronze na Balkanskom prvenstvu kaže o Alžirki Iman

EPA/informer

Ostali sportovi

Čelična pesnica! Evo šta mlada bokserka iz Niša posle bronze na Balkanskom prvenstvu kaže o Alžirki Iman

Podeli vest

Kadetkinja treće godine Vojne akademije Sanja Marković (21) iz Niša debitovala je u dresu reprezentacije naše zemlje na Balkanskom bokserskom prvenstvu u Loznici i osvojila bronzanu medalju!

U polufinalnoj borbi izgubila je od bokserke iz Ukrajine.

- Meč nije presuđen u moju korist, ali smatram da sam u tom trenutku dala sve od sebe. Bila je uzbudljiva borba, zanimljivo za gledanje i, verujte, uživala sam u ringu. Podrška publike, puna hala "Lagator", bilo je stvarno fenomenalno i jedan osećaj koji bih ponovila 1.000 puta - prenela nam je svoje utiske Sanja posle nekoliko dana odmora. 

Foto: privatna arhiva/Bokserski savez Srbije

Sanja je na Balkanskom prvenstvu osvojila bronzu

 

Kaže da joj je drago što u Srbiji postoji prava publika koja voli ovaj sport i poštuje takmičare.

- Svi asovi Balkana došli su da pokažu svoju veštinu, da odmere svoje znanje u ringu. Ja sam bila oduševljena. Sve su to bili borci svetskog kalibra. Značajno je iskustvo naći se među takvim ljudima - ističe Sanja.

Poštovanje i podršku ima i na Vojnoj akademiji. 

- Svi nadređeni su me dočekali raširenih ruku. Interesovalo ih je moje mišljenje i moj doživljaj takmičenja, i naravno ponosni su! Čula sam se i sa svojim trenerom Slobodanom Kostićem koji je takođe zadovoljan, a zadovoljni su i moji treneri iz bokserskom kluba Crvena zvezda. Samo ja, lično, nisam zadovoljna ishodom, ali to je pokazatelj samo da nastavim dalje da radim jer cilj još nije postignut! Tek će biti takmičenja - nastavlja Sanja koju već sredinom decembra očekuju borbe na međunarodnom turniru "Zlatna rukavica" koji će se održati u njenom rodnom Nišu.

Na pitanje kako bi postupila kada bi se u ringu našla pred takmičarkom poput Alžirke Iman Helif zbog koje se posle Olimpijskih igara polemisalo da li je "muško ili žensko", Sanja kao iz topa, odgovara:

- Borila bih se! Boksovala bih protiv svake protivnice koja se nađe ispred mene, sve dok te mečeve odobravaju bokserski stručnjaci i oni koji su zaduženi za sva naša takmičenja! 

Velika joj je želja, da jednog dana brani boje Srbije baš na Olimpijskim igrama i nada se da će joj se ta želja ostvariti.

O lepoj Sanji, čeličnih pesnica, pročitajte više ovde .

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set