Fudbalski klub Novi Pazar saopštio je danas da je dodatna negativna kampanja uperena prema tom prema klubu i njegovom navijačima posle utakmice sa Partizanom, klasičan primer hajke koja je kulminirala "poturanjem fotografija vezanim za žutu kuću"
10.08.2021
19:12
- Znamo da nas jedino pobeda vodi dalje, tako ćemo pristupiti revanšu. Želimo da nastavimo niz, jer smo u dobrom trenutku - kazao je trener Aleksandar Stanojević.
Partizan igrao u nedelju u Novom Pazaru (4:0), a Soči dan kasnije slavio protiv Urala (2:0).
- Koliko je trajala naša poslednja utakmica imam osećaj kao da se juče završila. Biće revanš sličan prvom meču, Rusi ne odustaju od principa, bilo da igraju na svom stadionu, u Moskvi ili u Beogradu. U odnosu na duel pre šest dana želim da pomerimo linije tima i težište igre prebacimo na deo terena gde možemo da budemo opasniji. To bih voleo da bude razlika na našem stadionu.
Promene spremna i Vladimir Fedotov. Stanojevića ne može da izenadi.
- Jedino da promeni bočne igrače u napadačkoj trojci. Sve ostalo bi trebalo da bude isto. Ne verujem da će nešto spektakularno da menja
Šef stručnog štaba Sočija ocenio je da su šanse za prolaz jednake.
Vežbaće penale, možda!
Rešili su u Partizanu da vežbaju penale, ako do njih dođe.
- Vežbaćemo ih sutra prepodne, možda. Moramo. Sve su u fudbalu vežba - kazao je Stanojević.
- Saglasan sam, iako mi mislimo da smo najbolji na svetu i da smo uvek favoriti. Rusi dolaze iz izuzetno jake lige, imaju dosta kvalitetnih utakmica u nogama, ali mi imamo navijače uz nas. Želimo da napravimo dobru atmosferu, mi ćemo sa terena gurati publiku da nas bodri na najbolji mogući način. Naš stadion nam daje malu prednost, ali šanse su podjednake, jer je Soči dobra ekipa.
Ne može da računa na mladog Nemanju Jovića, u konkurenciji bi trebalo da bude Filip Holender. Povrede su zalečili bekovi Ivan Obradović i Aleksandar Miljković.
- Marko Živković oseća posledice pada na utakmici u Novom Pazaru, ne znamo da li je Miljković da spreman da počne, a Lutovac je odigrao zadovoljavajuće, ofanzivniji je i možda je potreba da krenemo sa ofanzivnijim bekom. Šćekić duže vreme vuče povredu primicača. Moramo da razmišljamo i o ofanzivnim i o defanzivnim prekidima. Bukvalno ćemo pred utakmicu odlučiti, ali razmišljamo da krenemo slično kao u Sočiju. Znate da imamo 15, 16 igrača u rotaciji, zavisno od rivala menjamo. U krajnjem slučaju, svejedno je ko počinje, nekad svesno krenete s jednim da biste sa drugim završili.
Foto: partizan.rs
- Nama je svaki igrač važan. Nadam se da će neko s klupe presuditi. Nama je stil da ne ističemo pojedince, već da ih lansira tim. Na kraju godine podvučemo crtu i gledamo učinak. Što se tiče ofanzive, stvaramo dosta šansi, dajemo golove što nije lako, ali je važno da budemo opasni. Nekad ne možete da zatresete mrežu, bitno da je ugrožavamo. Spreman je Soči, ruska liga je intenzivnija i brža od naše, naviknuti su gosti na snažan ritam. Ne bih mogao da ocenim koji je spremniji, očekujem da prevaziđemo sebe u trčanju i svemu. Naročito pred svojim navijačima. Tad nije bitno ko je spremnji, već ko više želi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbalski klub Novi Pazar saopštio je danas da je dodatna negativna kampanja uperena prema tom prema klubu i njegovom navijačima posle utakmice sa Partizanom, klasičan primer hajke koja je kulminirala "poturanjem fotografija vezanim za žutu kuću"
Američki predsednik Donald Tramp upozorio je da bi Sjedinjene Države mogle da napuste NATO ukoliko saveznici ne podrže američko preuzimanje Grenlanda, tvrdeći da je to pitanje od ključnog značaja za nacionalnu bezbednost SAD.
Voditelj Informera Nenad Matejić i zamenik glavnog urednika Dejan Vukelić ušli su u verbalni rat oko toga da li bi Srbija trebalo da ima dva pisma ili samo jedno.
Andrea Jovanović, doktorantkinja filozofije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i istraživač-saradnik u Institutu za političke studije, komentarisala je blokadere i njihovu navodnu listu. Koemnta na ovu temu je dao i narodni poslanik - Nebojša Bakarec.
Gosti emisije Direktno sa Minjom Miletić - poslanica Biljana Pantić Pilja, politikolog Nataša Dragojlović i profesor Čedomir Antić, komentarisali su političku situaciju u Srbiji i regionu.
Ministarstvo unutrašnjih poslova privremenih prištinskih institucija izdalo je danas obaveštenje u vezi sa ulaskom u AP Kosovo i Metohija, nakon stupanja na snagu tzv. zakona o strancima, a u obaveštenju su navedena pravila za ulazak u AP KiM i posledice u slučaju nepoštovanja tih pravila.
Deo blokadera koji je najavio da će razgovarati sa ustaškim evroposlanikom Toninom Piculom bukvalno ima serviranu temu o kojoj bi mogao da diskutuje sa predstavnicima EU sledeće nedelje kada delegacija bude u Srbiji.
U 10. epizodi Exatlona videli smo pobedu Crveni za samo jedan poen, što znači da su Plavi izgubili borbu za nominacije. Posle toga, odlučeno je da Dušica Topić ispadne iz daljeg takmičenja.
Član Plavog tima Exatlona Srbija Nemanja Radovanović odustao je od uloge kapitena, te je "štafetu" predao Sanji Kalinović koja se prema njegovim rečima jedina javila da preuzme tu ulogu.
Među učesnicima Exatlona tenzije rastu iz epizode u epizodu, a u večerašnjoj one su kulminirale. Atmosfera na poligonima bila je gotovo električna, a napetost između Plavih i Crvenih dostigla je vrhunac.
Najviše glasova u Informerovoj anketi za favorita Exatlona osvojili su Jovan Radulović Jodžir među muškim takmičarima i Elica Erski među ženskim takmičarima.
Jedini takmičar Exatlona Srbija koji nije ostvario nijednu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja je Dušica Topić. Važno je spomenuti da je ona imala velikih zdravstvenih problema zbog kojih je nastupila samo četiri puta.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Veštačka inteligencij, na osnovu samo jedne noći provedene u laboratoriji za spavanje, može da proceni rizik za više od 130 bolesti - od Parkinsonove bolesti do raka dojke.
Filmska pljačka dogodila se sinoć na Zvezdari kada su četvorica nepoznatih muškaraca opljačkali prodavnicu i tom prilikom povredili sina vlasnika lokala (29) koji je državljanin Kine.
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
Policija u Staroj Pazovi sinoć je zaustavila 33-godišnjeg muškarca koji je vozio BMW pod dejstvom alkohola i kokaina, bez vozačke dozvole, bez lične karte i sa kesicama droge u džepu, i automobilu.
Ruski udari na energetsku infrastrukturu Ukrajine postaju sve razorniji, dok ukrajinska protivvazdušna odbrana (PVO) ne uspeva da se izbori ni sa manjim delom dronova i krstarećih raketa, piše nemački list Berliner cajtung, pozivajući se na izjave vojnog eksperta, pukovnika austrijske vojske Markusa Rajsnera.
Danska bi mogla da zatraži povratak borbenih aviona F-16 koje je ranije isporučila Ukrajini, kako bi ih upotrebila za odbranu Grenlanda. Takva mogućnost nije zvanično potvrđena, ali je Dansko ministarstvo odbrane u poslednjim izjavama dalo dovoljno signala da se ta opcija razmatra.
Tokom svog prvog predsedničkog mandata, Donald Tramp je pozvao svog savetnika za nacionalnu bezbednost, Džona Boltona, u Ovalni kabinet kako bi razgovarali o novoj ideji.
Velika Britanija podiže starosnu granicu za poziv bivšeg vojnog osoblja u rezervu na 65 godina, u okviru pojačavanja vojne spremnosti zbog rastućih bezbednosnih izazova u Evropi.
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Naprskate se ujutru, a već posle ručka, ništa? Ovi parfemi za 2026. godinu obećavaju ono što većina ne može: miris koji traje satima i ne nestaje sa kože.
Prema drevnim feng šui učenjima, postoji jedna stvar koju mnogi nesvesno drže pored vrata, a koja se smatra posebno lošim znakom i privlači nesreću u dom.
Uz četiri praktična saveta udahnite svom laptopu novi život bez velikih troškova. Ovaj vodič pokazuje jednostavne nadogradnje koje će uređaj učiniti bržim i pouzdanijim.
Marija Kulić, majka rijaliti učesnice Miljane Kulić, odlučila je da stavi tačku na spekulacije o Miljaninom ugovoru koje su se poslednjih dana pojavile.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar