19.10.2021

19:00 >> 21:36

Crno-beli GAZILI Nemce, pa STREPELI posle +28! Na kraju, Partizan SLAVIO u Hamburgu

Košarkaši Partizana su trijumfom započeli pohod na trofej Evrokupa, pošto su u gostima pobedili Hamburg Tauers sa 106:97 (28:24, 33:16, 27:26, 18:31)

Već u prvoj četvrtini je postalo jasno da će meč biti vrlo efikasan i na veliki broj poena. Tokom uvodnih deset minuta je viđena ujednačena borba, a posle njih je Partizan vodio 28:24.

U drugoj deonici je Partizan gazio domaću ekipu i do poluvremena je otišao na velikih +21 (61:40).

Na startu drugog poluvremena je "parni valjak" došao do maksimalnih 28 poena prednosti (71:43), a do kraja trećeg perioda je Hamburg uspeo da priđe na -22 (88:66).

U poslednjih deset minuta je Partizan od gotovog umalo napravio veresiju, pošto je ekipa Hamburga na parketu delovala kao Milvoki Baksi. Nemci su u nekoliko navrata prilazili na devet poena zaostatka, ali nisu uspeli da dodatno ugroze crno-bele.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 26 poena. Njega je pratio Dalas Mur koji je ubacio 17 (pet trojki), dok su po 13 dodali Alen Smailagić i Jam Madar. Dvocifren je bio još Nemanja Dangubić sa deset koševa.

Kod domaćina je prednjačio Kejleb Homsli sa 21 poenom, a raspoloženi su bili još i Džejlon i Zek Braun, sa 18 i 15 poena. Takođe se istakao i Maik Kotsar sa 14, dok je Set Hinrihs ubacio deset.

Hamburg Tauers - Partizan 97:106 (24:28, 16:33, 26:27, 31:18)

DVORANA: "Edel-optiks.de Arena"

SUDIJE: Migel Anhel Perez, Džozef Bisang, Sinan Isguder.

HAMBURG: Dž. Braun 18, Z. Braun 15, Voker, Di Leo 6, Homsli 21, Rih, Majzer 7, Hristen, Kotsar 14, Hinrihs 10, Drešer, Holac 6. Trener: Pedro Kaljes.

PARTIZAN: Panter 26, Kuruks, Ledej 8, Zagorac 6, Avramović 7, Koprivica 6, Dangubić 10, Smailagić 13, Mur 17, Glas, Trifunović, Madar 13. Trener: Željko Obradović.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Partizan je slavio rezultatom 106:97!

40. minut - I dalje je devet razlike - 102:93.

38. minut - Hamburg prilazi na jendocifrenu razliku! Rezultat je 100:91.

37. minut - Puče stotka! Ledej daje trojku za 100:86.

37. minut - Četiri poena vezuju Kejleb i Set za 97:86, pa Obradović zove tajm-aut.

36. minut - Partizan sada održava ovih 15 poena razlike. Rezultat je 97:82.

34. minut - Ozbiljna serija Hamburga koji prilazi na -15. Partizan vodi 93:78.

32. minut - Zek Braun postiže prva dva poena u poslednjoj deonici, a odmah u narednom napadu Avramović odgovara na isti način. 90:68 za crno-bele.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Posle pola sata košarke Partizan vodi 88:66.

29. minut - Četiri poena vezuje Panter, Partizan vodi 84:60.

28. minut - Snažno zakucavanje Balše Koprivice za 80:60.

27. minut - Seriju Zeka Brauna na kratko trojkom prekida Ledej, ali onda Braun ponovo pogađa iza linije 6,75 metara. Rezultat je 78:58 za Partizan.

27. minut - Ledej i Smailagić vezuju četiri poena, ali onda trojku, pa dva bacanja za 75:55 na drugoj strani pogađa Zek Braun.

25. minut - Hamburg vezuje sedam poena za 40 sekundi i smanjuje razliku na 71:50. Željko Obradović momentalno traži tajm-aut.

23. minut - "Parni valjak" nastavlja da melje, a novu trojku daje Dalas Mur za 71:43.

21. minut - Drugo poluvreme počinje istim ritmom kao što se igralo u prvom, trojkom Partizana, koju je ovog puta dao Dangubić. Crno-beli vode 64:40.

Druga četvrtina

Poluvreme! Posle prve dve četvrtine Partizan vodi rezultatom 61:40!

19. minut - Panter je pogodio na jednoj, a Holac na drugoj strani za 57:37, pa je Obradović tražio tajm-aut.

18. minut - Trojku sada daje i Dangubić, a na drugoj strani je za dva bio precizan Holac. Partizan vodi 20 razlike - 55:35.

17. minut - Dalas Mur pogađa trojku sa bar devet metara! Partizan vodi 52:33.

16. minut - Četiri poena vezuje Zagorac i Partizan ide na 49:31. Pedro Kaljes traži novi tajm-aut.

15. minut - Sjajno zakucavanje Smailagića za najveću prednost crno-belih koji vode 45:31.

13. minut - Nova trojka Mura posle dvojke Kotsara, Partizan vodi 39:28.

13. minut - Partizan na +10 posle trojke Mura. Crno-beli vode 36:26.

12. minut - Treća trojka Jama Madara za 33:26, klupa Hamburga traži minut pauze.

11. minut - Posle prvog minuta druge deonice, razlika je ostala nepromenjena, pošto su oba tima dala po dva poena. Partizan vodi 30:26.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Posle prvih deset minuta Partizan vodi 28:24, pošto su Mur i Dangubić dali po dva slobodna bacanja.

9. minut - U razmaku od 20 sekundi je Hamburg dao četiri poena, a Partizan tri, pa je nerešeno 24:24.

9. minut - Homsli je dao trojku na jednoj strani, ali ju je vratio Madar na drugoj, dok je Panter potom sa linije penala dao dva koša za vođstvo crno-belih od 21:20.

7. minut - Ekipa Hamburga je ponovo u seriji i preokreće rezultat na 17:16, a Željko Obradović traži tajm-aut.

6. minut - Fenomenalna rola Kevina Pantera. Prvo je Amerikanac pogodio trojku uz faul, a odmah potom i dvojku uz prekršaj. U oba navrata je bio precizan i sa linije penala, Partizan vodi 16:10.

4. minut - Velika serija ekipe Hamburga koja preokreće na 8:7.

2. minut - Prvu trojku na utakmici postiže Avramović, Partizan vodi 7:2.

1. minut - Prve poene na meču postiže Alen Smailagić, a potom je dvojku dao i Panter za 4:0.

Utakmica u Hambugu je počela!

19.20 - Zagrevanje u Nemačkoj se polako privodi kraju i početak utakmice se bliži.

19.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Hamburg - Partizan.