Košarkaši Partizana savladali su u 9. kolu Aba lige Budućnost sa 75:66
Posle Lijetkabelisa pala i Budućnost. Partizanu prija igranje u Areni.
Dobar meč odigrali su košarkaši Partizana u derbiju 9. kola, i posle poraza od Crvene Zvezde vratili su se pobedama na Jadranu protiv jedne od ekipa koja pretenduje za titulu prvaka.
Jedan od junaka pobede bio je Aleksa Avramović, koji je pored 17 poena imao i ''čak'' šest ukradenih lopti, a bio je sjajan i u defanzivi. Budućnost jednostavno nije imala rešenje za njega.
On je posle meča rekao da je poslednja četvrtina model kako Partizan treba da igra u narednom periodu.
- Utakmica je bila mnogo važna, da oduzmemo taj poraz od Zvezde u gostima, gde smo odigrali lošu utakmicu, ali smo je zaboravili. Mi smo sve te "male" utakmice dobili relativno lako i to je osnov za pravljene dobre sezone. A ove utakmice su krem, moraju da se pobede za plasman u vrhu. Želimo da imamo prednost domaćeg terena na kraju sezone i moramo da pobeđujemo ekipe kao što su Budućnost, Cedevita Olimpija i Zvezda. Siguran sam da smo ovakvim pristupom u odbranim na pravom putu. Škripalo je u napadu u trećoj četvrtini, nedostajao nam je i Jam koji se požalio na bol u nozi. Utakmicu smo prelomili sa četiri ukradene lopte u poslednjoj deonici i 10 lakih poena u kontri. To je model kojim treba da igramo, na kraju smo imali 12 ukradenih lopti iz kojih smo proizveli minimum 20 poena. - rekao je Avramović.
-Prethodnih utakmica smo nešto slabije trčali, međutim, protiv Lijetkabelisa i Budućnosti smo stvarno dobro trčali i postigli 20 do 30 poena iz toga. Što je jako važno, veliki zalog za utakmicu koja se igra 40 minuta i to je veoma dug period, svaki koš je važan, svaki posed bitan. Oni su se vratili, ali sve u svemu, uspeli smo iz toga da se izvučemo i privedemo meč kraju. - jasan je bio Aleksa.
Sada sledi reprezentativna pauza a Avramović će se naći na spisku novog selektora Svetislava Pešića. On navodi kako jedva čeka nove izazove.
Foto: Starsportphoto
Selektor Srbije Svetislav Pešić
-Želim da poželim sreću svima koji su pozvani. Siguran sam da idemo na obe pobede i dati makismum. Dolazi nam novi trener, novo upoznavanje, novo sve i jedva čekam. - zaključio je Avramović.
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je da je njegova ekipa spremna za meč protiv Borca i dodao da crno-beli i u Čačku treba da budu na nivou iz prethodnih utakmica, pogotovo u odbrani
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je da je njegova ekipa spremna za meč protiv Borca i dodao da crno-beli i u Čačku treba da budu na nivou iz prethodnih utakmica, pogotovo u odbrani
Evropska unija je u prvom tromesečju 2026. kupila više ruskog tečnog prirodnog gasa nego ikada ranije, i to u trenutku kada Brisel najavljuje potpuno zatvaranje vrata ruskim energentima.
Jeziva scena zabeležena je u Zrenjaninu. Naime, blokaderi su se tokom noći vozili po gradu, u preskupom, zatamljenom džipu i doslovno terorisali građane.
Goran Ješić, predsednik pokreta "Solidarnost" i okoreli opozicionar, očitao je lekciju blokaderskoj eliti prilikom gostovanja na tajkunskoj "N1". Naime, on je otvoreno poručio da ne planira da podrži takozvanu studentsku listu.
Ministar pravde Nenad Vujić oglasio se nakon odluke Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove kojom je odbijen zahtev generala Ratka Mladića za prevremeno puštanje na slobodu iz humanitarnih razloga, uprkos nespornoj činjenici da se nalazi u terminalnoj fazi bolesti.
Dok svi hrle na Lefkadu, na samo par kilometara krije se Kastos – ostrvo tišine bez automobila gde su pirati nekada vladali, a danas vlada potpuni mir i priroda!
U Ložionici u Beogradu danas je počeo jedan od najznačajnijih poslovnih događaja u regionu ove godine, Prvi "Business Summit 2026", koji se održava pod sloganom "Vizija koja se gradi" i koji je okupio vodeće domaće, regionalne i svetske lidere biznisa, politike i finansija.
Na području od samo trideset do četrdeset kilometara, Mokra Gora – Šargan – Kremna, nalazi se kamenje kome je narod sam odredio mističnost. A mističnost u je u tome što kada ih dodirnete ispunjava želje ili imaju neko drugo pozitivno dejstvo.
Načelnik Beogradske policije Veselin Vesko Milić dao je izjavu u svojstvu građanina zbog nestanka Aleksandra Nešovića, koji je blizak Kekinoj kriminalnoj grupi. Kako saznajemo, uhapšeni pripadnici policije umešani u ovaj slučaj članovi su obezbeđenja Veselina Milića.
Tri godine je prošlo otkako je preminula Angelina Aćimović, žrtva dečaka ubice koji je počinio krvavi zločin u OŠ "Vladislav Ribnikar", a njen otac Anđelko Aćimović za Informer ističe da se trudi da održi prisustvo ćerke u životu porodice.
Tokom jučerašnjeg dana u u ulici Miroljuba Marijevića u Čačku došlo je do teške nezgode kada su dečaci koji su bili na električnom trotinetu udarili u automobil.
Srpski državljanin (24) priveden je na području slovenačko-mađarske granice nakon što je u njegovom vozilu pronađeno oko 10 kilograma kokaina u vrednosti od skoro 850.000 evra, saopštili su mađarski istražni organi.
Glumica Jelisaveta Orašanin u predstavi "Bogojavljenska noć" igra ženu koja se prerušava u muškarca i kaže da joj je priprema za tu rolu bila veoma zahtevna.
Turska glumica Afra Saračoglu (28), koja je igrala u nekim od najpopularnijih tamošnjih serija, na neočekivan način je odlučila da se bavi filmom i televizijom.
Instagram je predstavio novu opciju pod nazivom "Instants", kojom želi da podstakne korisnike na spontanije deljenje fotografija i manje obrađen sadržaj.
Lavina ne krije uzbuđenje pred veliko finale "Evrovizije 2026" koje će biti održano u subotu, a članovi benda priznaju da su emocije svakim danom sve jače.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar