Crno-beli puni optimizma čekaju duel sa Fejenordom u osmini finala Lige konferencija (18.45, RTS 1) * Motiv se ne dovodi u pitanje kad igramo evropski meč pred punim tribinama, kaže Aleksandar Stanojević
Došli smo u situaciju da pišemo istoriju kluba i zato se protiv Fejenorda motiv ne dovodi u pitanje, poručuje Aleksandar Stanojević (48)! Trener fudbalera Partizana tvrdi da su njegovi izabranici spremni da večeras na svom stadionu pruže još jednu dobru partiju, ovoga puta u prvom meču osmine finala Lige konferencija (18.45, RTS 1)!
Crno-beli su ove sezone odigrali čak 14 utakmica na međunarodnoj sceni, pošto su krenuli od 2. kola kvalifikacija, a sada će imati priliku da bore za plasman u četvrtfinale. Poslednji put je "parni valjak" do te faze dogurao u sezoni 1989/90, kada je bio među osam najboljih u nekadašnjem Kupu pobednika kupova.
Maksimalno
Titula je i dalje prioritet, ali došli smo u situaciju da ostvarimo nešto veliko i sigurno nećemo kalkulisati Aleksandar Stanojević
Još jedan spektakl
Aktuelni lider Superlige u prethodnoj rundi, sa dva trijumfa, eliminisao je prašku Spartu, pa na krilima tog uspeha u Humskoj veruju da mogu da se nose i sa neugodnim Holanđanima.
- Fejenord je izuzetan klub, bogate tradicije. Sjajno igraju, beleže više od 20 udaraca na gol po meču, verni su svom stilu, pa ne verujem da će u Beogradu biti defanzivno orijentisani. Siguran sam da će meč biti dinamičan, sa puno trčanja. Mi smo došli u situaciju da pišemo istoriju i ne možemo da kalkulišemo. O motivaciji ne treba trošiti reči. Momcima ne moram ništa da kažem pred ovaj duel. Pa, najbolje da nećemo da budemo inspirisani pred punim tribinama - kaže Stanojević.
Foto: Starsportphoto
Aleksandar Stanojević
Temperamentni stručnjak naglašava da titula i dalje ostaje prioritet, ali da to ništa ne menja kada je reč o Evropi.
- Od početka sezone pričamo da nam je glavni cilj da budemo šampioni. Tako je i dalje, ali to ne znači da ćemo sada da taktiziramo. Ne mogu da odmaram šestoricu prvotimaca, ne ide... Maštamo, želimo i nadamo se uspehu. Naravno da imam strah kako će se ovi dueli odraziti na prvenstvo, ali nemam kud. Sami sebi smo ovo nametnuli - objašnjava Stanojević.
Foto: Starsportphoto
On dodaje da je ponosan na svoj tim i da ne sumnja da će igrači večeras pružiti maksimum.
- Zadovoljan sam našom formom, jer osim lošeg derbija, ostale utakmice smo odigrali izvanredno. Ponosni smo dokle smo dogurali. U prilici smo da prisustvujemo još jednom spektaklu pred našim navijačima. Treba da uživamo. Želimo da se pokažemo u najboljem svetlu i daćemo sve da napravimo još jedan korak dalje - ističe strateg crno-belih.
Ozbiljan sam, nisam rijaliti trener
Trener Partizana osvrnuo se i na pojedine prozivke na društvenim mrežama, među kojima je i nadimak Šamrok Stanoje, što je aluzija na ispadanje od irskog Šamroka 2011.
- To mi je smešno, ne dajem tome na značaju. Ozbiljno se bavim ovim poslom, imam iza sebe istorijske uspehe i plasman u Ligu šampiona, da bih sada komentarisao nadimke. Bilo bi neumesno. Nisam rijaliti trener. Te priče mogu u kafiću, restoranu, ali ne na zvaničnoj konferenciji. Znate li šta smo uradili dosad, poštujete li to ili ne? Prvi smo na tabeli, odigrali smo više od 40 utakmica u sezoni, a pričamo o nečemu neozbiljnom - jasan je Stanojević.
Markec se oporavio
Gosti iz Roterdama dolaze u Humsku bez najboljeg igrača Gusa Tila, dok će Partizanu nedostajati prvi strelac Rikardo Gomeš, koji odrađuje crveni karton. Dobra vest je da se od lakše povrede oporavio Lazar Marković.
- Lazar je spreman, trebalo bi da krene od početka. Jevtović je bio bolestan, u utorak je prvi put trenirao, pa ćemo videti u kakvom je stanju. Mogu da otkrijem da će braniti Popović, a o poziciji desnog beka ne bih javno. Neka bude mala tajna da li će krenuti Živković ili Miletić. Što se tiče Fejse, daleko je od tima i treninga. Na pripremama u Turskoj lakše se povredio, a ispostavilo se da još ne može da se pridruži. To je za nas frustrirajuće - zaključuje Stanojević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da situacija u vezi sa pregovorima oko naftnog sektora i kompanije NIS nije nimalo jednostavna, navodeći da razgovori sa kompanijom MOL "ne idu dobro", ali da se Srbija i dalje nada razumevanju američke administracije kada je reč o mogućim sankcijama.
Litvanija je proglasila vazdušnu opasnost u više delova zemlje, uključujući Vilnjus, nakon što je u blizini granice primećen sumnjivi dron koji se kretao iz pravca Belorusije, saopštilo je Ministarstvo odbrane Litvanije.
Tokom blokaderske akcije pod nazivom „Studenti pobeđuju“, koja je održana na Gradskom trgu u Užicu, zabeležen je nezapamćen skandal i izliv najstrašnijeg govora mržnje.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla", gde je dočekan Pojas Presvete Bogorodice sa Svete Gore, jedna od najvećih svetinja pravoslavnog sveta, da to za Srbiju predstavlja ogromnu čast, ali i ogromnu nadu.
Danas su u Narodnoj skupštini Republike Srbije usvojena četiri izborna zakona, kojim se ispunjava 5 preporuka ODIHR-a. Od tih pet preporuka, jedna je prioritetna preporuka, tako da sve priče blokaderske opozicije kako su ovo nebitne preporuke padaju u vodu.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Velika spasovdanska litija, povodom slave Grada Loznice, biće održana na praznik Vaznesenja Gospodnjeg, u četvrtak, 21. maja, najavila je Eparhija šabačka.
Italijansko letovalište Rimini od 16. maja uvodi strogu zabranu pušenja na plažama, ograničeno vreme za kupanje pasa i zabranu jednokratne plastike radi zaštite životne sredine.
Optužnicu protiv dvojice mladića za koje se sumnja da su učestvovali u ubistvu Cetinjanina Filipa Ivanovića 16. oktobra prošle godine u naselju Beograd na vodi nedavno je podiglo Više tužulaštvo.
Nikšićanin Ratko Koljenšić danas je u ponovljenom postupku u podgoričkom Višem sudu osuđen na 20 godina robije za pomaganje ubistva Nikole Bojovića (39) 29. aprila 2013. godine.
Generalni sekretar NATO, Mark Rute, uputio je oštro upozorenje Moskvi povodom sve učestalijih nuklearnih pretnji i vojnih vežbi koje Rusija sprovodi u saradnji sa Belorusijom.
Ruske Oružane snage su, tokom vojnih vežbi koje su počele u utorak, testirale dovođenje jedinica u najviši stepen pripravnosti za upotrebu nuklearnog oružja, između ostalog i za lansiranje raketa "Iskander-m", saopštilo je danas rusko ministarstvo odbrane.
Vrhovni vođa Irana ajatolah Modžtaba Hamnei saopštio je povodom druge godišnjice pogibije bivšeg predsednika Ebrahima Raisija da Iran pruža "jedinstven istorijski otpor" protiv, kako je naveo, "dve globalne terorističke armije" - Sjedinjenih Američkih Država i Izraela.
Jedna od najznačajnijih ličnosti domaće muzičke scene, maestro Bojan Suđić, istaknuti dirigent, profesor na Fakultetu muzičke umetnosti i direktor Beogradske filharmonije, bio je gost emisije „Perspektive“ na televiziji K1.
Više od 130 predmeta koji su pripadali pokojnom američkom glumcu Metjuu Periju, legendarnom Čendleru Bingu iz kultne serije "Prijatelji", biće ponuđeno na velikoj aukciji 5. juna u Dalasu.
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
Rakuten Viber je lansirao novu eSIM uslugu namenjenu putnicima, koja je potpuno ugrađena u samu aplikaciju i može se koristiti bez dodatnih instalacija.
Za mnoge ljude putovanje avionom predstavlja prijatno i uzbudljivo iskustvo, ali turbulencije često izazivaju strah. Stručnjaci su otkrili pravila kojih treba da se pridržavate radi bezbednosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar