13.03.2022

18:01

DRAMA U MORAČI! Partizan SPAŠAVAO +16,  crno-beli SRUŠILI Budućnost (VIDEO)

DRAMA U MORAČI! Partizan SPAŠAVAO +16, crno-beli SRUŠILI Budućnost (VIDEO)

Košarkaši Partizana pobedili su u derbiju 22. kola ABA lige ekipu Budućnosti rezultatom 72:80 (13:24, 24:17, 14:17, 15:11, 21:22).

Crno-beli  su bolje ušli u meč, sjajnom partijom u uvodnim trenucima nisu dozvolili Podgoričanima da postignu koš iz igre puna četiri minuta, pa su veoma brzo stigli do ubedljive prednosti od 1:13.

Blistali su Obradovićevi izabranici u prvoj deonici, pa su do maksimalnih 16 koševa razlike došli poenima Zagorca, koji je odveo goste na 4:20!

Uspela je Budućnost da smanji minus, probudili su se Peri i Sili, pa je u drugu četvrtinu domaćin ušao sa podnošljiivih 11 razlike (13:24).

BUDUĆNOST - PARTIZAN 72:80 (13:24, 24:17, 14:17, 21:22)

DVORANA: Morača. SUDIJE: Damir Javor, Sašo Petek, Matej Špendl.

BUDUĆNOST: Kobs 15, Atić 2, Šehović, Micov 5, Barović, D. Nikolić, Sili 2, Z. Nikolić 6, Jagodić-Kuridža 11, Popović 5, Rid 10, Peri 16.

PARTIZAN: Panter 13, Vukčević, Ledej 12, Zagorac 7, Avramović 13, Koprivica 10, Smailagić 2, Mur, Glas, Lesor 7, Trifunović 3, Madar 13.

U drugoj četvrtini domaći su serijom 4:0 istopili ogromnu prednost Partizana na samo sedam poena (17:24), ali su crno-beli odgovorili trojkama Madara i Avramovića, te sjajnim učinkom pod oba koša Balše Koprivice i ekspresno vratili izgubljeno (23:47), a onda je nastao pad u igri gostiju.

Razigrao se Džejson Kobs i postigao nekoliko važnih koševa sa slobodnih bacanja, uz njega je Kendrik Peri konstantno držao visok nivo, pa je Budućnost na veliki odmor otišla samo sa četiri poena zaostatka (37:41).

Budućnost je na početku drugog poluvremena stigla do prvog vođstva i preokreta u 21. minutu preko koševa  Atića (42:41). Usledila je potom rezultatska klackalica, koja je vladala do samog finiša utakmice. Uspeo je Partizan da se odbrani i efikasnošću u napadu u poslednju četvrtinu uđe sa sedam poena prednosti (51:58).

Poslednji kvartal Podgoričani su započeli serijom 4:0 i vratili neizvesnost u meč. Trojkom Popovića stigli su do novog izjednačenja (60:60), da bi posle toga Avramović vezanim trojkama odveo crno-bele na 62:68. Brzim poenima je Rid vratio domaće u igru smanjivši na 66:68.

Zablistao je Ledej u finišu susreta i bio najzaslužniji što su crno-beli upisali novi trijumf u regionalnom takmičenju. Tačku na trijumf stavio je Madar trojkom za nedostižnih  67:76, serija 0:5 odlučila je pobednika ovog duela.

Posle ovog trijumfa Partizan je na skoru 18-3, dok je Budućnost posle devet pobeda doživela prvi poraz u Morači i sada je na skoru 14-5.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Aleksa Avramović, Jam Madar i Kevin Panter sa po 13 poena, jedan manje dao Zek Ledej, a dvocifren je bio i Balša Koprivica sa 10 koševa.

Kod Podgoričana, Kendrik Peri i Džejson Kobs, prvi je dao 16, a drugi 15 poena. Kapiten Srbije Marko Jagodić-Kuridža dodao je 11 koševa, dok je Vili Rid meč završio sa 10 poena.

Partizan je trijumfom nastavio trku sa Crvenom zvezdom za osvajanje "pol pozicije" pred start plej-ofa, dok je Budućnost ovim porazom definitivno ispala iz nje.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Četvrta četvrtina

KRAJ UTAKMICE!!! Partizan je pobedio Budućnost u Morači 72:80!!!

40. minut - Smanjuje Budućnost na 70:79, a Madar otklanja sve dileme 70:80.

39. minut - Novi poeni za Pantera 69:79. Ovim porazom Budućnost je ispala iz trke za osvajanje prvog mesta.

39. minut - Trojka Madara za visokih 67:76, Partizan sada ima devet razlike, ozbiljna prednost za finiš derbija. Crno-beli su serijom 0:5 prelomili meč.

39. minut - Zakucavanje Ledeja za 67:73, sjajno igra Zek u ovim trenucima.

38. minut - Vili Rid promašuje ponovo prvo bacanje, ali se zatim centar Budućnosti ispravio i smanjio na 67:71.

38. minut - Evo i koševa Pantera posle dugo vremena, iz okreta sa poludistance 66:71. U pravom trenutku za goste.

38. minut - Tajm-aut za Obradovića.

37. minut - Ledej sa slobodnih bacanja postiže svoj 10. poen i vodi Partizan na +3 (66:69).

37. minut - Faul Lesora. Sa "penala" Rid promašuje oba bacanja.

36. minut - Rid pod košem smanjuje na 66:68.

36. minut - Zakucavanje Rida 64:68, ne da se Budućnost.

35. minut - Druga vezana trojka za Avramovića, 62:68.

34. minut - Jagodić-Kuridža pod košem Partizana horogom pogađa 62:65.

34. minut - Trojkaaaaaaaaa Avramovića, crno-beli idu na plus pet 60:65.

34. minut - Zoran Nikolić promašuje oba bacanja 60:62.

34. minut - Kevin Panter je postigao osam poena u prvoj četvrtini, posle toga nijedan više.

33. minut - Zek Ledej posle velikog promašaja Avramovića pogađa pod košem 60:62.

33. minut - Petar Popović pogađa trojku i tera Obradovića na tajm-aut, izjednačenje u Podgorici 60:60.

32. minut - Nesportska Kuridže nad Lesorom, koji je sa "penala" ovog puta bio precizniji 57:60.

32. minut - Zoran Nikolić postiže nove poene, Budućnost pravi seriju 6:0, sada je 57:58.

31. minut - Lesor promašuje oba slobodna bacanja za Partizan.

31. minut - Peri postiže svoj 16. poen i smanjuje na 55:58.

31. minut - Nikolić polu horogom pogađa na startu poslednjeg kvartala 53:58.

Treća četvrtina

30. minut - Avramović promašuje trojku, kraj treće četvrtine 51:58.

30. minut - Sili promašuje pod košem Partizana, pa će lopta pripasti crno-belima.

30. minut - Pogađa Matijas Lesor dodatno bacanje, 51:58, Partizan ima plus sedam.

30. minut - Poentira Lesor pored Silija pod faulom 51:57.

29. minut - Jagodić-Kuridža precizan za dva, a na drugoj strani Ledej pod košem postiže težak poen 51:55.

29. minut - Promašaj Madara u šutu za tri poena, ali ni Kobs nije pogodio za Budućnost, međutim, Lesor pravi faul u napadu pod košem domaćih. Tajm-aut za Džikića.

28. minut - Ledej iz okreta pogađa, za plus četiri 49:53.

27. minut - Madar posle greške krade loptu Podgoričanima, a u kontri Avramović poentira u kontri 49:51.

26. minut - Težak šut i promašaj Micova, pa promašaj Zagorca, pa zatim Kobs pod obručom dobija Zagorca u duelu 49:49.

26. minut - Posle greške Rida, Koprivica postiže lake poene 47:49.

25. minut - Zagorac je lupio rampu Atiću, pa poentirao u kontri za izjednačenje 47:47.

24. minut - Realizovao je Rid i dodatno pacanje 47:45.

24. minut - Pod faulom Zagorca pogađa Vili Rid 46:45.

24. minut - Odgovara Balša Koprivica na asistenciju Smailagića 44:45.

24. minut - Micov postiže prve poene iz igre 44:43.

23. minut - Madar prekida ovu seriju Budućnosti, ponovo vodi Partizan 43:42.

22. minut - Zagorac je faulirao Atića, koji je sa "penala" doneo prvo vođstvo Budućnosti od početka meča 42:41.

21. minut - Peri otvara drugo poluvreme trojkom, samo je jedan razlike za Partizan 40:41.

Druga četvrtina

Što se tiče prvog poluvremena, najefikasniji u redovima Podgoričana je Kendrik Peri sa 11 poena, dok je Kobs ubacio 10, u Partizanu prednjačio je Kevin Panter sa osam koševa.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Vodi Partizan 41:37.

20. minut - Panter je izgubio loptu u napadu, a Kobs bogodio sa distance 37:41.

20. minut - Kobs je ponovo bio na "penalima" i opet šutirao nepogrešivo, samo šest razlike za Partizan 35:41.

20. minut - Igraće se još 31 sekunda.

20. minut - Četiri vezana poena Kobsa za jednocifreni minus Budućnosti 33:41.

19. minut - Džastin Kobs sa linije za slobodna bacanja oba puta precizan 31:41.

18. minut - Micov kao malopre, promašuje prvo, pa pogađa drugo bacanje 29:41.

18. minut - Partizan ima procenat šuta 10 od 14 za dva.

17. minut - Micov jedno od dva bacanja pogađa, kao na početku utakmice 28:39, a onda Kooprivica na drugi obruč precizan 28:41 i tera Džikića na drugi tajm-aut.

17. minut - Kapiten Srbije Marko Jagodić-Kuridža zakucava, ali mu se revanširao Balša Koprivica i polomio obruč novim atraktivnim potezom 27:39.

16. minut - Lesor pravi grešku u koracima.

16. minut - Trojkaaaaaaaaa Jama Madara 23:37, a onda Popović brzo poentira za 25:37.

16. minut - Džastin Kobs pogađa oba slobodna bacanja 23:34.

16. minut - Sjajan potez i snalaženje Jana Madara, 21:34, ponovo gosti imaju 13 razlike.

15. minut - Trojkaaaaaaaaaaaaa Trifunovića 19:32, ali Kendrik Peri je nezaustavljiv 21:32.

14. minut - Slobodna bacanja za Lesora, oba puta je Partizanov centar bio precizan 19:29.

14. minut - Zaboravili su igrači Partizana na Zorana Nikolića, koji je ostao sam i kao na treningu zakucao loptu u obruč 19:27.

13. minut - Prve poene i to trojku u drugoj četvrtini za crno-bele pogađa Ledej, Partizan je opet na dvocifrenoj prednosti 17:27.

13. minut - Novi poeni za Perija 17:24, Obradović prinuđen na tajm-aut. Serija Podgoričana 4:0 na startu drugog kvartala.

12. minut - Najbolji igrač Budućnosti Peri ponovo pogađa i smanjuje vođstvo crno-belih na 15:24.

11. minut - Veliki promašaj Perija iz ugla za tri, a potom i Apića, dva puta se Partizan odbranio.

Prva četvrtina

10. minut - Promašaj Zagorca za tri, pa neuspeo pokušaj sa svoje polovine igrača Budućnosti, posle prvih deset minuta 13:24.

10. minut - Peri realizuje oba bacanja za domaće 13:24.

10. minut - Jan Madar prekida seriju Podgoričana, njegovi prvi poeni u meču 11:24.

9. minut - Posle prodora pogađa i Peri, Budućnost se probudila, pet vezanih koša za domaćina 10:22. Peri je realizovao i dodatno bacanje 11:22.

8. minut - Poentira Panter sa slobodnih bacanja 6:22, a onda fantastičan potez Vilija Rida, koji je "polomio" tablu efektnim potezom 8:22.

8. minut - Evo i poena Di Džej Silija, sa distance 6:20.

8. minut - Razigrao se i Rade Zagorac, novi njegovi koševi 4:20.

7. minut - Upisuje se i Aleksa Avramović 1:15, a Kuridža postiže prve poene iz igre za Budućnost i to trojku 4:15, ali mu vraća Avramović na isti način 4:18.

6. minut - Pogađa Zagorac i dodatno bacanje za visokih 1:13.

6. minut - Smailagić fenomenalan pod košem Budućnosti 1:10, a onda Zagorac krade loptu Ridu i poentira za 1:12. I on će imati dodatno bacanje, Džikić reaguje tajm-autom.

5. minut - Panter pogađa i dodatno bacanje, njegov već šesti poen, a ukupno osmi za Obradovićev tim 1:8.

5. minut -Posle promašaja Zagorca za tri, promašio je i Jagodić-Kuridža van 6,75, u odbrani je bio sjajan Koprivica, a onda Panter sa ogromne daljine pogodio za tri pod faulom 1:7.

4. minut - Vladimir Micov sa slobodnih bacanja polovičan, ali daje prvi koš na utakmici za Budućnost 1:4.

4. minut - Sada je precizan i Koprivica, 0:4, Budućnost četiri minuta bez poena!

3. minut - Kevin Panter sa distance prekida seriju promašaja na obe strane, Partizan vodi 0:2.

3. minut - Još nema koša u Morači, neverovatno, fudbalski rezultat 0:0!

1. minut - Utakmica je počela!

18:59 Startna petorka Budućnosti je: Kobs, Popović, Micov, Jagodić Kuridža, Nikolić. Za Partizan počinju: Avramović, Zagorac, Panter, Smailagić, Koprivica.

18:50 Utakmica u Podgorici počinje za deset minuta.

18:42 U meču 22. kola tribine Morače biće ispunjene do poslednjeg mesta, jer su ulaznice odavno rasprodate.

18.16 - Podsetimo se šta je trener Partizana Željko Obradović rekao pred derbi u Morači:

- Igramo protiv iskusnog i kvalitetnog tima. To je utakmica koja dosta toga može da odluči. Oni su u stanju da odigraju veoma dobro, to su pokazali u toku cele sezone. Tako su igrali i protiv nas u Beogradu, bilo je neizvesno do same završince. Očekuje nas teška utakmica - istakao je Obradović.

18.01 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Budućnost - Partizan.