22.03.2022

17:45

MOĆNI PARTIZAN UNIŠTIO ŠLONSK! Brutalni Panter i Madar SAMLELI Poljake! (VIDEO)

Košarkaši Partizana pobedili su u 16. kolu Evrokupa ekipu Šlonska u Vroclavu rezultatom 71:93 (14:29, 17:21, 22:14, 18:29)

Crno-beli su fenomenalno ušli u meč, raspoloženi šuterski pogađali su sa svih strana i zonskom odbranom već u prvoj četvrtini stigli do 17 poena prednosti (4:21), a potom i do maksimalnih 20 razlike u ovom delu igre (9:29).

Uspeli su domaći da do kraja prvog perioda serijom 5:0 spuste minus Obradovićevog tima na 15 koševa zaostatka, ali ni tada Parni valjak nije se uspavao.

Gde su stali tada, nastavili su u drugom kvartalu. Nemilice su gazili protivnika i visoku prednost do poluvremena još više povećali, pa su na veliki odmor otišli sa 19 poena prednosti (31:50).

Besprekornu partiju pružio je Kevin Panter koji je već do poluvremena ubacio 15 koševa, veliku pomoć imao je u razigranom Aleksi Avramoviću , dok su i ostali igrači u crno-belim dresovima bili šuterski raspoloženi.

ŠLONSK - PARTIZAN 71:93 (14:29, 17:21, 22:14, 18:29)

DVORANA: Orbita.

SUDIJE: Emin Mogulkoč, Mikaele Rosi, Vasiliki Caruha

ŠLONSK: Trevis Trajs 13, Kolenda 7,Kanter 12, Dmitrik Trajs 2, Vojčik, Gabinski 4, Tomčak 6, Karolak 14, Džastis 8, Gordon, Dževa 5, Ramljak.

PARTIZAN: Panter 15, Vukčević 6, Zagorac 3, Avramović 11, Smailagić 6, Mur 3, Glas 2, Madar 15, Ledej 14, Koprivica 10, Lesor 8, Trifunović.

Nastavak je doneo drugačiju sliku. Partizan je stao u trećem periodu, kod domaćih se probudio Trajs koji je bio najzaslužniji što su Poljaci u poslednju deonicu ušli "samo" sa 11 razlike (53:64).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Nisu, ipak, igrači Partizana dozvolili iznenađenje i preokret poljskog tima, pa su u poslednjem kvartalu serijom 0:8 odbili nalet Šlonska, rutinski priveli meč kraju i upisali još jednu pobedu u Evrokupu.

Najefikasniji u beogradskom timu bili su Kevin Panter i Jam Madar sa po 15 poena, Ledej je dodao 14, a dvocifreni su još bili Aleksa Avramović sa 11 i Balša Koprivica sa 10 koševa.

Kod Šlonska, dominirao je Jakub Karolak sa 14 poena, Trevis Trajs je dao 13, a Kevin Kanter meč završio sa 12 koševa.

Partizan posle novog uspeha ima skor 11-5 i ostali su na drugoj poziciji "A" grupe, dok je Šlonsk upisao 12. poraz, uz samo tri pobede.

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj utakmice, Partizan je pobedio rezultatom 93:71.

39. minut - Nova trojkaaaaaaaaa za Jama Madara 68:88, koju vraća Gabinski 71:88

38. minut - Džastis pogađa trojjku 68:85, Obradović traži tajm-aut.

37. minut - Na drugoj strani Lesor poentira, pod faulom koji je promašio 62:83.

37. minut - Karolak precizan za tri, ušao je u seriju 62:81.

37. minut - Na isti način, sa istog mesta, sada i Ledej precizan 59:81.

36. minut - Gabinski prvo promašuje, drugo bacanje pogađa 59:77, a onda Lesor uzvraća pod košem domaćin 59:79.

36. minut - Dževa pogađa za Šlonsk sa distance 58:77.

35. minut - Nova trooooooooojka, ovog puta Jam Madar 56:77.

34. minut - Zek Ledej nastavlja da zatrpava mrežicu poljskog tima 56:74.

33. minut - Vraća trojku Karolak 56:72. Prvi koševi za Šlonsk u poslednjem kvartalu.

33. minut - Trojkaaaaaaaa Dalasa Mura, njegovi prvi poeni na meču 53:72. Serija crno-belih 0:8, tajm-aut za slovenačkog stručnjaka.

33. minut - Ledej sa slobodnih bacanja nepogrešiv 53:69.

32. minut - Posle šuta Kantera, lopta je ostala zaglavljena između table i obruča, pa je posle sudijskog podbacivanja pripala Partizanu.

32. minut - Ledej jedno od dva slobodna bacanja pogađa i uvećava vođstvo crno-belih 53:67.

31. minut - Jam Madar poenima otvara poslednji kvartal i vraća Partizanu 13 koševa prednosti 53:66.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine koju je Šlonsk dobio rezultatom 22:14.

30. minut - Madar prekida ovaj nalet domaćina, koševima iz teške pozicije 50:64, ali odmah Trajs vraća trojkom 53:64.

29. minut - Razigrao se Trajs, njegovi novi poeni, samo je 12 razlike za Partizan 50:62.

29. minut - Trajs jedno od dva penala realizuje 48:62.

28. minut - Madar promašuje dva slobodna bacanja, treće je pogodio 47:62, jer je zaustavljen u šutu za tri.

28. minut - Pogađa i dodatno Smailagić 44:61, a u kontri Trajsa zaustavlja faulom Madar. Poen i dodatno bacanje koje pogađa Amerikanac 47:61.

28. minut - Smailagić pod košem Šlonska pod faulom prekida seriju 4:0 domaćina i povećava na 44:60.

28. minut - Novi koševi za Trajsa u kontri 44:58.

27. minut - Sada Trajs oba puta pogađa sa penala 42:58.

26. minut - Karolak polovičan sa slobodnih bacanja 40:58.

26. minut - Novi poeni za Kantera 39:58.

25. minut - Smailagić pogađa oba slobodna bacanja 37:58, lopta je sa strane za Partizan zbog tehničke greške klupi Šlonska. Ali crno-beli to ne koriste.

24. minut - Aleksa Avramović vraća 19 razlike Partizanu, ovaj put je bio precizniji 37:56.

24. minut - Karolak poentira u kontri za Šlonsk 37:54.

23. minut - Promašaj Avramovića ispravio je Zagorac i poentiranjem iznudio faul. Dodatno bacanje nije realizovao 35:54.

22. minut - Promašaj Pantera, odbitak je prihvatio Koprivica pod košem i upisao prve koševe za Partizan u nastavku 35:52.

22. minut - Još jednom Kanter precizan 35:50.

21. minut - Prve poene u drugom poluvremenu postiže Kevin Kanter, 33:50.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Druga četvrtina

20. minut - Trojka Džastisa 31:48, pa onda opet raspoloženi Kevin Panter 31:50 za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Džastis poentira za Šlonsk 26:44, ali Panter uzvraća 26:46, ipak, ekspresno odgovara Kanter 28:46, a potom ponovo Panter 28:48.

18. minut - Na drugoj strani Alen Smailagić polovičan sa "penala", prvo je pogodio, drugo promašio 24:44.

18. minut - Kanter pogađa za Šlonsk 24:43.

17. minut - Trajs promašuje za tri, ali zato Panter sa ogromne udaljenosti ne greši, nova trojka za Kevina i veliko vođstvo Parnog valjka 22:43.

16. minut - Vukčević pogađa iz igre i promašuje dodatno slobodno bacanje 22:40.

16. minut - Ledej pod košem uspeva iz teške pozicije da pogodi 22:38.

15. minut - Kanter veliki promašaj za tri, pa faul Tomčaka nad Lesorom.

13. minut - Madar prekida ovu seriju 4:0 Šlonska, Partizan vodi 20:36.

12. minut - Tomčak se razigrao, njegovi novi poeni 18:34. Pogađa zatim i Trajs, četiri vezana poena za Šlonsk 20:34. Novi tajm-aut.

11. minut - Trojka Vukčevića na početku drugog perioda za 14:32, a potom poentira Tomčak 16:32. To je iznerviralo Lesora koji brutalno zakucava na drugoj strani preko igrača i vraća Partizanu 18 razlike 16:34.

Prva četvrtina

10. minut - Poslednji poen u ovoj deonici postiže Kolenda za Šlonsk, Partizan vodi 14:29.

10. minut -  Karolak pogađa trojku za Šlonsk 12:29

9. minut - Oba puta Izraelac je bio precizan 9:29, Partizan vodi 20 razlike!

9. minut - Sjajno dodavanje Zagorca za Ledeja koji je nepogrešiv za tri 9:27, a onda nova ukradena lopta Partizana i Madar je fauliran u kontri. Imaće dva bacanja.

8. minut - Upisuje se na današnjem meču i kapiten Partizana Rade Zagorac, prvo bacanje je pogodio, a drugo promašio 9:24.

8. minut - Panter je bio neprecizan za tri, ali je na odbitak natrčao Lesor i ispravio njegov promašaj 9:23.

7. minut - Sada je precizan i Kolenda 9:21, smanjuje Šlonsk ogroman zaostatak.

7. minut - Trojka Šlonska za prekid Partizanove serije, postigao ju je Dževa 7:21.

6. minut - Avramović je lupio blokadu Rajsu, a na drugoj strani Koprivica "polomio" obruč za 4:21.

4. minut - Ponovo su osvojili loptu igrači Partizana, sjajno je Smailagić asistirao pod košem Koprivici, koji sigurno zakucava za prvu dvocifrenu prednost 4:14. A onda trojkaaaaaaaaaa Alekse Avramovića 4:17. Raste vođstvo crno-belih, evo ga i Kevin Panter 4:19.

4. minut - Kanter sa slobodnih bacanja oba puta precizan 4:10, ali probija i pogađa Avramović 4:12.

3. minut - Uzvraća Kevin Panter 2:8, da bi zatim Aleksa Avramović odveo crno-bele na 8 poena viška 2:10. Tajm-aut za Šlonsk.

2. minut - Upisao se i Aleksa Avramović 0:6, a onda Trevis Rajs postiže prve poene za Šlonsk 2:6.

2. minut - Prve poene za Partizan na utakmici postiže Balša Koprivica 0:2, a onda Panter u kontri efektno zakucava 0:4.

1. minut - Utakmica je počela.

18:41 - Utakmica počinje za nekoliko trenutaka.

17:52 Podsetimo se šta je trener Partizana Željko Obradović rekao pred meč sa Poljacima.

- Činjenica da smo igrali težak meč u Beogradu iziskuje da maksimalno ozbiljno pristupimo utakmici. Da shvatimo da u oba takmičenja u koja igramo nema slabog protivnika bez obzira na plasman i stanje na tabeli. Oni su specifičan tim zbog toga što igraju odbranu na piku na veoma poseban način i to je ono što je najvažnije kao priprema utakmice. Sve ostalo manje-više znamo i treba da igramo 40 minuta u jednom ritmu koji bi nam omogućio da pobedimo tu utakmicu - istakao je Obradović.

U Salonu Muzeja grada Beograda otvorena velika samostalna izložba "Anatomija zvuka" umetnika Marka Kusmuka (FOTO)