07.10.2022

19:00

OČAJNOM PARTIZANU PRESEO POVRATAK U EVROLIGU! Alba nastavila DOMINACIJU protiv crno-belih! (VIDEO)

kk partizan

Košarkaši Partizana poraženi su od Albe u Berlinu rezultatom 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23) u prvom kolu Evrolige

Crno-beli su očajno ušli u meč, dozvolili Albi da se raspuca u šutu za tri poena i već posle deset minuta im ubaci 33 koša!

Izuzetno precizni van linije 6,75, domaći košarkaši su silovito krenuli da zatrpavaju koš Obradovićeve ekipe. Jedina svetla tačka u tim trenucima bio je Dante Egzum, koji je već u prvom kvartalu ubacio 11 poena, ipak, nije imao podršku ostalih igrača, pa ja Alba to iskoristila.

Serijom 8:0 nemački tim je pobegao na 24:16, da bi u devetom minutu stigao do prvog dvocifrenog vođstva na utakmici (28:18). U poslednjih 60 sekundi, domaćin je napravio novu seriju od 5:0 i sa ubedljivih +15 (33:18) završio uvodni period.

Raspoloženi Olinde, Proćida, Smit i Blat zatrpavali su obruč Partizana šutevima sa distance i za tri poena, pa je prednost nemačkog kluba u 14. minutu otišla na najvećih 26 poena razlike (46:20).

U finišu prvog poluvremena, Egzumu su se priključili Danilo Anđušić i Kevin Panter, koji su počeli da pogađaju, pa je Obradovićev tim serijom 9:0 uspeo da spusti ogroman zaostatak na -17 (46:29).

Nisu, ipak, popuštali domaći. Kada god bi se Beograđani približili, gas su dodavali Sikma, Olinde i Blat, pa je Alba na veliki odmor otišla sa 18 poena viška (61:43).

Partizan se probudio u nastavku i preko sjajnog Ledeja, Pantera i koševima Egzuma, očas posla serijom 9:0 prišao samo na 10 razlike (64:54).

I kada se činilo da će crno-beli konačno „sići“ ispod dvocifrenog zaostatka, usledili su neprecizni šutevi za tri, izgubljene lopte i očajna realizacija. Kaznu je trojkom izrekao Mamdu Lo, prekinuvši niz gostiju, da bi potom proradio i debitant Proćida, pa je Alba očas posla ponovo stekla visoku prednost i u poslednjih deset minuta ušla sa 16 poena prednosti (77:61).

ALBA - PARTIZAN 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23)

DVORANA: Mercedes Benc arena. SUDIJE: Latiševs, Perandi, Đovaneti.

ALBA: Lo 11, Proćida 12, Smit 9, Matišek, Blat 16, Šnajder 5, Šulte, Olinde 11, Sikma 15, Zusman 5, Kumađe 8, Timan 8.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Koprivica 2, Panter 13, Papapetru 1, Egzum 22, Jovanović, Nanali 7, Lesor 9, Trifunović 3, Anđušić 14, Madar.

Poslednji kvartal nije doneo ništa novo. Na svaku pretnju Partizana, Alba je odgovarala trojkama preko Timana, Blata... Nije dozvoljavao Tamir Blat da se crno-beli približe u samom finišu meča, pošto je sa šest vezanih poena „primirio“ goste i obezbedio prvi trijumf nemačkom timu u novoj sezoni Evrolige.

Ovim trijumfom Alba je nastavila dominaciju protiv crno-belih, koji nisu slavili u duelima sa bundesligašem u poslednjih osam sezona.

Albatrose je do trijumfa vodio Tamir Blat sa 16 poena, jedan manje ubacio je iskusni Luk Sikma, dok je sjajan bio i debitant na evroligaškoj sceni Gabrijel Proćide sa 12 koševa. Domaćin je imao petoricu dvocifrenih, pa su se pomenutima prodružili Mamadu Lo i Luis Olinde sa po 11 poena.

Kod Partizana, Dante Egzum je odigrao fantastičan meč sa 22 poena, ispratio ga je Danilo Anđušić sa 14 koševa, dok su Zek Ledej i Kevin Panter postigli po 13 poena. Ostali daleko ispod evroligaškog renomea.

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj utakmice - Alba je pobedila Partizan 100:84

40. minut - Ledej pogađa trojku 97:84.

39. minut - Lesor je promašio zakucavanje.

38. minut - Promašio je Naneli slobodno bacanje, a Lo na drugoj strani trojku.

37. minut - Sikma ponovo na bacanjima, prvo je pogodio, drugo promašio 95:76, u kontri Ledej zakucava 95:78. Dželen Smit poentira ponovo kod domaćih 97:78.

36. minut - Dante Egzum nepogrešiv sa slobodnih bacanja 92:76. Borio se Sikma pod košem Partizana i izborio za nove koševe 94:76.

Sikma je pogodio oba slobodna bacanja, njegovih 12 poena za vođstvo 92:74. Sada Egzum ide na liniju "penala"

35. minut - Panter je imao dva bacanja i bio siguran oba puta 87:74, ali Blat je neumoljiv postiže sedmu trojku za Albu u drugom poluvremenu za 90:74. Tajm-aut za Željka Obradovića, besan je trener Partizana na svoje izabranike.

34. minut - Johanes Timan "sam u dvorani", kao na treningu postiže novu trojku za Nemce 87:72.

Tamir Blat odgovara trojkom 84:70, ali na drugoj strani brzi koševi Ledeja 84:72.

33. minut - Kumađe nije uspeo da zaustavi Egzuma, koji je zakucao preko košarkaša iz Čada, pritom je dobio i bacanje i iskoristio ga. Sjajan potez za 81:70.

Panter postiže trojkuuuuuuu preko Blata 79:67. Posle faula Lesora nad Sikmom, iskusni centar realizuje oba bacanja 81:67.

32. minut - Sjajno zakucavanje Lesora pod košem domaćih za 77:64, ali mu na isti način u sledećem napadu odgovara Kumađe koji brutalno "kuca" u obruč crno-belih 79:64.

31. minut - Papapetru postiže jedno od dva bacanja za Partizan, 77:62.

Posle gledanja čelendža, sudije su odlučile da lopta pripada Albi.

Počela je poslednja četvrtina.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Promašio je Anđušić oba slobodna bacanja, završena je treća četvrtina rezultatom 77:61.

Na šest sekundi pre kraja trećeg perioda, sudije su odlučile posle dugog gledanja snimka da Kumađe nije napravio nesportsku nad Anđušićem.

Zusman poentira za tri, idu Albatrosi na +16 (77:61). Kris Kumađe je faulirao Anđušića, ali su sudije ostale neme, uhvatio se ljubimac Grobara za lice sa obe ruke. Obradović traži nesportski faul.

29. minut - Naneli se lepo snašao i pogodio 73:61, dok je za Albu Lo iskoristio jedno od dva bacanja 74:61.

28. minut - Gabrijele Proćida pogađa trojku 73:56, koju na drugoj strani vraća Naneli 73:59.

27. minut - Posle tajm-auta, Lesor novim zakucavanjem smanjuje rezultat 70:56.

Naneli je ostao sam na trojci, ali je promašio, dok je Mamadu Lo sa velike udaljenosti pogodio za tri i povećao na 70:54. Reaguje Obradović tajm-autom.

26. minut - Revija promašenih trojki na obe strane, koju je prekinuo Lo novim poenima za Albu 67:54, brzopleto su reagovali crno-beli u ovih nekoliko šuteva.

25. minut - Posle velike borbe Dante Egzum osvaja loptu pod svojim košem, međutim, Panter promašuje trojku.

24. minut - Timan promašuje prvo slobodno vacanje, ali pogađa drugo 65:54, posle nesportske greške koja je svirana Partizanu.

Smit promašuje trojku, defanzivni skok Ledeja koji promašuje sa poludistance, ali Egzumova lopta je ostala u košu 64:54.

23. minut - Sikma gubi loptu, a Egzum zakucava u kontri 64:52. Serija 7:0 Partizana, tajm-aut za Albu.

22. minut - Nova trojka za Partizan, koji smanjuje preko Pantera na 64:48, pa onda zakucavanje Zeka Ledeja u kontri za 64:50. Gubi loptu Alba u narednom napadu, sjajno otvaranje drugog dela za crno-bele!

21. minut - Anđušić pogađa za dva na početku drugog dela 61:45, ali Blat odgovara trojkom 64:45.

Počelo je drugo poluvreme!

PRVO POLUVREME

DRUGA ČETVRTINA

Završeno je prvo poluvreme 61:43 vodi Alba protiv Partizana.

20. minut - Posle poena Ledeja sa "penala" koji je smanjio na 59:43, Blat je nadmudrio Pantera i pogodio 61:43. U poslednjem napadu u prvom poluvremenu, Blat je poslao loš pas, ali je Naneli zakačio loptu koja je otišla u aut, međutim, domaći nisu realizovali akciju. Pokušao je na kraju Egzum sa pola terena i nije uspeo.

19. minut - Ledej zakucava loptu u koš i postiže svoje prve poene 54:39, ali Olinde uzvraća trojkom 57:39, sedma za Albu. Ubrzo zatim Egzum poentira u kontri 57:41. Šnajder iz ugla pogađa, ipak, za dva, nagazio je liniju 59:41.

18. minut - Danilo Anđušić oba puta precizan sa slobodnih bacanja 52:35, ali Sikma lagano dolazi do novih poena pod košem Partizana 54:35. U kontri Lesor atraktivno postiže poene 54:37.

17. minut - Lo pogađa kod Albe, ne daju Berlinci visoko vođstvo 52:33.

Smit prolazi u naletu 50:31, odgovara Panter brzim poenima 50:33.

16. minut - Kumađe prekida ovaj niz crno-belih 48:29, ali Lesor zakucava loptu u obruč na drugoj strani 48:31.

Trojkaaaaa!!! Novi poeni za Danila Anđušića i sada je 46:29, trener Albe Izrael Gonzales traži tajm-aut. Partizan je u seriji 9:0.

15. minut - Probudio se i Kevin Panter, u svom prepoznatljivom stilu pogađa uz faul, koji je iskoristio 46:26.

Trojkaaaaaa!!! Konačno Partizan pogađa za tri, učinio je to Danilo Anđušić 46:23, dok je na drugoj strani Kumađe izgubio loptu. Šansa za crno-bele da smanje visoki minus.

Još jedna prokockana šansa za Partizan, Egzum je izgubio loptu, ali ni Kumađe nije bio precizan pod košem gostiju u kontri.

14. minut - Novo zakucavanje za Proćidea 44:20, a potom u kontri isti igrač poentira 46:20, Lesor ga je stigao rampom, ali kasno, lopta je već bila u silaznoj putanji. Novi tajm aut za Obradovića.

13. minut - Kumađe oba puta pogađa i povisuje na najvećih 22 razlike - 42:20!

Blat dobro fintira i poentira 40:20! Potom je Zusman promašio trojku, a onda Kumađe fauliran pod obručom crno-belih.

12. minut - Anđušić prekida niz domaćina i smanjuje 38:20.

Ponovo Proside zakucava loptu u koš Partizana za 38:18. Serijom 5:0 Alba otvara drugi kvartal.

11. minut - Počela je druga četvrtina trojkom Proside, ide domaćin na 18 koševa viška 36:18.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Sva tri puta je pogodio Timan, ogromnih 15 poena razlike za Albu koja vodi 33:18!

Naneli faulira Timana pri šutu za tri poena, najgora opcija za crno-bele desetinku pre kraja.

Na sedam sekundi pre kraja prvog perioda, Egzum pravi faul u napadu nad Sikmom.

Naneli gubi loptu u napadu, Johanes Timan se okrenuo pod košem i poentirao za 30:18, najvećih +12 za Albatrose.

9. minut - Sa "penala" precizan je Timan, koji povećava rezultat na 28:18, prva dvocifrena prednost za Albu.

Ponovo Lesor pravi faul, već njegova treća lična, ovog puta nad Timanom.

Zusman upisuje prve poene u meču 26:18, a potom Lesor pravi faul u napadu nad Zusmanom.

8. minut - Konačno poeni za Partizan, Anđušić sa poludistance prekida seriju Albe od 8:0, sada je 24:18.

Promašaj Nanelija za tri poena, ali je Timan faulirao Lesora pod košem i lopta je za crno-bele.

Džejlen Smit je imao veliki promašaj za trojku, ipak, Olinde je pokupio loptu ispod koša i pogodio za najvećih +8, Alba vodi 24:16, reaguje Obradović tajm-autom.

7. minut - Promašaj Egzuma preko igrača Albe, ali i Sikma maši trojku, međutim, Blat ne greši za tri poena, peta trojka domaćih u utakmici 22:16.

6. minut - Luis Olinde pogađa sva tri bacanja, posle šuta za tri, i donosi 19:16 svojoj ekipi.

Vraća trojku Uroš Trifunović i izjednačava 16:16. Prvi tajm-aut na utakmici.

5. minut - Raspoložen je Dante Egzum na startu meča 13:13, ali trojkom odgovara Smit 16:13 za Albu.

Džejlen Smit postiže nove poene za Albu, posle duela sa Koprivicom, Trifunović je pokušao da izbaci loptu koja je prošla kroz mrežicu 13:11.

4. minut - Nova trojka za Sikmu 11:9, ali uzvraća u kontri Egzum i izjednačava. Njegov deveti poen 11:11.

3. minut - Dante Egzum je ostao sam na trojci i bio precizan 8:7, vraća se Partizan, pa onda Panter promašuje trojku, a onda i Koprivica sa poludistance.

2. minut - Dante Egzum sa poludistance precizan, novi poeni za Partizan 8:4.

Sikma postiže novu troju za Albu 8:2.

Razbesneo se Balša Kopšrivica i zakucava, smanjuje na 5:2.

1. minut - Posle promašaja Pantera koji je bio kratak, Olinde postiže trojku za domaće 5:0.

Kristof Kumađe postiže prve poene na meču, vodi Alba 2:0.

Utakmica je počela!

19.59 - Mercedes Benc arena je nedavno bila domaćin finala Evrobasketa, sada izgleda potpuno drugačije!

19.51 - Sjajna atmosfera i ogromna podrška Grobara sačekala je igrače Partizana po izlasku na parket dvorane u Berlinu!

19.41 - Osim Smailagića i Avramovića, Partizan u Nemačkoj ne računa na Gregora Glasa, koji je ostao u Beogradu i radi po specijalnom programu.

Dobra vest za Željka Obradovića je povratak u tim Jama Madara, izraelski reprezentativac je propustio utakmicu sa Cibonom, ali je večeras u konkurenciji.

19.40 - Trener Albe Izrael Gonzales pohvalno je pričao o crno-belima pred ovaj duel:

- Partizan je možda nov u Evroligi, ali vodi ga Željko Obradović. Najbolji trener Evrope. On tačno zna kako treba igrati u ovoj ligi. Zato očekujem dobro spremljen tim koji će igrati veoma agresivno - rekao je Gonzales.

19.35 - Partizan će u Berlinu imati veliku podršku svojih navijača, koji su došli u Nemačku da bodre Obradovićeve izabranike.

19.16 - Prošlo je tri godine od poslednjeg duela Albe i Partizana, ali je ta utakmica odigrana u okviru Evrokupa. Te 2019. u Top 16 fazi mlađeg Evroliginog takmičenja slavili su Albatrosi na istom mestu gde će večeras odmeriti snagu, ubedljivim rezultatom 97:74. Uzvratili su crno-beli u Beogradi trijumfom od 78:66.

19.11 - Pravdu u večerašnjem meču Albe i Partizana deliće iskusni Letonac Olegs Latiševs, pomagaće mu Rain Perandi iz Estonije, treći sudija je Italijan Gvido Đovaneti.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog "Informera", posvećen premijernoj utakmici Partizana u Evroligi posle osam sezona, protiv Albe u Berlinu.

Udario devojčicu trotinetom na pešačkom prelazu u Batajnici! Tinejdžerka zadobila teške povrede opasne po život!

Ovlašćena službena lica Ministarstva unutrašnjih poslova Direkcije policije Policijske uprave za grad Beograd Uprave saobraćajne policije SPI za uviđaje saobraćajnih nezgoda, su po nalogu Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, 27. aprila ove godine odredila zadržavanje u trajanju od 48 sati Č.L. (21) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.