20.10.2022

19:30 >> 22:15

OVAJ PARTIZAN SU SVI GROBARI ČEKALI! "Parni valjak" pregazio Virtus, TEODOSIĆ I DRUŽINA NISU ZNALI ŠTA IH JE SNAŠLO!

Košarkaši Partizana pobedili su Virtus Bolonju rezulatom 90:62 u meču četvrtog kola Evrolige

Nakon tri poraza, crno-beli su konačno došli do novog trijumfa i to sa velikim stilom. Bila je ovo igra crno-belih kakvu je svaki navijač želeo da gleda.

Crno-beli su veoma hrabro ušli u meč. Služio je šut igrače Partizana od samog starta susreta.

Najviše su se u prvoj četvrtini istakli Džejms Naneli i Jan Madar koji su  odmah obezbedili dvocifreno vođstvo za  Partizan, tako da je prva četvrtina završila rezultatom 27:11.

U prvoj polovini druge četvrtine, živnuli su igrači Virtus. U jednom momentu su smanjili Partizanovu prednost na jednocifrenu, ali onda je usledila sjajna igra crno-belih.

Partizan je na poluvreme otišao 19 poena razlike  (51:32).

Ostale dve četvrtine, protekle su u apsolutnoj dominaciji crno-belih. Pljuštali su poeni sa svih strana.

Svi igrači su se isticali sjajnim partijama i tako je Partizan stigao do zaslužene pobede rezultatom  90:62.

Najefikasniji u crno-belom timu bio je Džejms Naneli sa 20 poena, dok su Anđušić i Lesor ubacili po 14 poena. Madar je ubacio 11 poena, a Panter 10.

U VIrtusu najefikasniji je bio Bako sa 11 poena, dok je Vims brojao do 10.

Partizan-Virtus 90:62 (27:11,24:21,18:15, 21:15)

Partizan: Vukčević(8), Ledej(4), Koprivica(4), Panter(10), Papapetrou(2), Egzam(3), Naneli(20), Glas(0),Lesor(14),  Anđušić(14), Madar (11), Trifunović (0)

Virtus: Kordiner(3), Menijon(4), Belineli(3), Pajola(5), Bako(11), Žaite(6), Lundberg(4), Haket(4),  Majki(5), Vims(10),Ožele (6) Teodosić(0)

40. minut - Pogađa Koprivica uz faul. Zatim je promašio slobodno bacanje (90:62)

38. minut - Dva poena Menijona (85:62)

37. minut - Panter precizan za dva poena, a zatim pogađa i slobodno bacanje (83:58)

36. minut - Trojka Virtusa (78:54). Dva poena Tristana Vukčevića (80:56), s druge strane precizan Bako (80:58)

35. minut - Bako polovičan sa slobodnih bacanja 78:51

34. minut - Tri poena za  Vrtus (78:50)

33. minut - Polovičan Anđušić sa slobodnih bacanja, a zatim trojka Pantera (78:47). Zatražio je tajm-aut Serđo Skariolo

32. minut - Ponovo trojka Danila Anđušića (74:47)

31. minut - Dva poena Zeka Ledeja

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Dva poena za Virtus sa slobodnih bacanja (66:46), a onda trojka Danila Anđušića (69:46)

29. minut - Dva ne precizna šut igrača Virtusa, a zatim faul pod košem nad Matijasom Lesorom.  Pogodio je Partizanov igrač oba slobodna bacanja (66:44)

28. minut - Ponovo trojka sjajnog Džejmsa Nanelija (64:43)

27. minut - Precizan Bako sa slobodnih bacanja (61:43)

26. minut - Prvi put Partizan ima +20 (61:41)

25. minut - Novo povećanje prednosti Partizana (59:39). Bako pogađa oba slobodna bacanja (59:41)

24. minut - Kordiner preciizan uz faul, a zatim je pogodio i slobodno bacanje. Ledej je povećao prednost Partizana, a zatim je pogodio sa druge strane Miloš Teodosić (57:39)

23. minut - Serija promašaja sa obe strane, a onda novo moćno zakucavanje uz faul Matijasa Lesora (55:34). Nažalost Lesor nije pogodio slobodno bacanje (55:34)

22. minut - Šut Papapetrua,a zatim novo kucanje Lesora (53:34)

21. minut - Prvo poeni Partizana, a zatim i Virtusa (51:34)

POLUVREME

20. minut  - Nova trojka Jana Madara (47:32). Pogađa Anđušić oba slobodna bacanja (49:32), zatim odlični Naneli beleži nova dva poena (49:32)

19. minut - Sjajna asistencija Anđušića za trojku Nanelija, Skariolo je nakon toga zatražio tajm-aut (44:30)

18. minut - Novi poeni Lesora (38:28). Ponovo nepogrešiv Lundberg sa slobodnih bacanja (38:30). Trojka Danila Anđušića (41:30)

17. minut - Nije bio precizan Madar za tri poena. Lundberg pogađa sa slobodnih bacanja (36:28)

16. minut - Vukčević precizan uz  faul,  a zatim je pogodio i slobodno bacanje (36:24). Miki precizan u napadu Virtusa (36:26)

15. minut - Precizan Panter uz faul, ipak  nije bio precizan sa slobodnog bacanja, s druge strane prve poene postiže Belineli (33:24)

14. minut - Odlična asistencija Teodosića za Mikija koji pogađa trojku (29:21). Prvi poeni Danila Anđušića (31:21)

13. minut - Trojka Vimsa (29:18)

12. minut - Novi poeni Bakola (27:13), a zatim fantastično kucanje Koprivice, s druge strane i Virtus dolazi do novih poena (29:15)

11. minut - Šutira Kevin Panter za tri poena, lopta je udarila u obruč, ali nije ušla  u koš

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Trojka Egzuma (27:11)

9. minut - Uspeo je Bako iz odbojke da smanji prednost Partizana (24:11)

8. minut - Nova trojka Džejmsa Nanelija (22:9). S druge strane Miloš Teodosić nije bio precizan za tri poena. Papetru je pogodio oba slobodna bacanja (24:9)

7. minut - Užasan pas Miloša Teodosića za Žaitea, Virtus gubi loptu. Novo moćno kucanje Lesora, ponovo je zatresao konstrukciju koša (19:6), a zatm trojka Virtusa (19:9)

6. minut - Dobra odbrana Papetrou protiv Pajole. MIloš Teodosić ulazi prvi put na parket. Novi poeni Partizana, Madar se oslobodio Pajole i pogodio za dva poena (17:6)

5. minut - Žaite je nadmudrio Lesora i postigao dva poena. Precizan u Partizanovom napadu Madar za dva poena (15:6)

4. minut - Precizan Naneli za dva poena, s druge strane reaguje Virtus sa dva poen, ipak ponovo pogađan Džejms Naneli (11:4). Potpuno sam je ostao Lesor pod košem, a onda je usledilo sjajno zakucavanje (13:4)

3. minut - Odlična trojka Džejmsa Nanelija. Partizan je briljantno otovorio meč. S druge strane Heket postiže prve poene za Virtus (7:2)

2. minut - Ponovo poeni Jana Madar, Izraelac je sjajano započeo meč

1. minut - Jan Madar iz okreta postiže prve poen za Partizan (2:0)

19.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Partizana i Virtusa.