02.03.2023

20:00 >> 23:09

SLATKA OSVETA BERLINCIMA! Partizan GAZIO Albu, pa SPAŠAVAO pobedu! Crno-beli SVE BLIŽI TOP 8!

Košarkaši Partizana pobedili su Albu rezultatom 88:74 (20:19, 22:25, 35:29, 11:21) u 26. kolu Evrolige.

Rapsodija crno-belih i nova pobeda za iskorak ka ulasku u plej-of najelitnijeg evropskog takmičenja, iako početak nije nagoveštavao takav epilog.

Gosti iz Berlina su bolje otvorili utakmicu i preciznim šutevima za tri poena stigli do sedam koševa prednosti (5:12).

Zaigrao je Partizan posle toga mnogo bolje i angažovanije, pa je već do kraja prve četvrtine serijom 9:0 uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i na prvi mini-odmor ode sa prednošću. Blistali su u tim trenucima Dante Eksum i Joanis Papapteru, koji su nosili crno-bele do preokreta.

Posle samo 120 sekundi igre u drugoj četvrtini, Alba je munjevitom serijom 0:10 napravila novi preokret i povela 20:26.

PARTIZAN - ALBA 88:74 (20:19, 22:25, 35:9, 11:21)

DVORANA: "Štark arena". SUDIJE: Huan Karlos Garsija, Karmelo Paterniko, Adar Pir.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 19, Panter 16, Smailagić 6, Papapetru 5, Eksum 6, Naneli, Lesor 10, Trifunović, Anđušić 6, Madar 7.

ALBA: Lo 17, Proćida 8, Mahovski, Smit 3, Vecel 10, Matisek 6, Šulte, Olinde 2, Kumađe 9, Timan 10, Sikma 9.

Povratak u tim Alekse Avramovića se i te kako osetio, pošto je u drugoj četvrtini reprezentativac Srbije „vezao“ tri trojke i sa njegovih devet uzastopnih poena, Partizan je serijom 9:0 uspeo da stigne do vođstva (31:30).

Nije se predavala ekipa iz Berlina. Poznata po brzoj tranziciji, Alba je lako u kontri stizala do koševa iz igre ili trojki, pa je već u 18. minutu trojkom Matiseka vratila +7 na svoju stranu (35:42).

Dodao je gas „parni valjak“ i do odlaska na poluvreme sveo zaostatak na samo jedan posed (42:44), pošto su „zakucavanjem“ Zek Ledej i kapiten Kevin Panter učinili da domaćin ne ode na veliki odmor sa većim zaostatkom.

Partizan je brutalnom serijom 11:0 otvorio drugo poluvreme i već na polovini trećeg kvartala stigao do maksimalnih devet koševa prednosti (53:44). Čak tri i po minuta Alba nije postigla koš, što su crno-beli iskoristili i fenomenalnim izdanje ovaj period dobili rezultatom 35:9!

Tako je Obradovićeva ekipa u poslednji kvartal ušla sa ogromnih 77:53, posle čega Albatrosima više nije bilo spasa, osim da se pomire sa novim evroligaškim porazom.

Istina, u poslednjoj četvrtini gosti su serijom 0:12 uspeli da zakuvaju meč i priđu na samo 10 razlike (80:70), međutim, to je bilo sve. Partizan je odoleo silnom naletu Berlinaca i vratio dug Albi, još više se približivši plasmanu u Top 8 Evrolige.

Domaćina je do pobede vodio fenomenalni Aleksa Avramović sa 19 poena, od toga pet postignutih trojki iz sedam pokušaja. Uz rame mu je bio kapiten Panter sa tri koša manje, dok je blistao i Zek Ledej sa 13 poena, dvocifren je meč završio i Matijas Lesor sa 10 ubačenih koševa.

Kod Albe istakao se Maodo Lo sa 17 poena, dok su po 10 dodali Jani Vecel i Johanes Timan.

Crno-beli su sada na skoru 14-12, sa druge strane Alba je ostala zakucana za poslednje mesto sa samo sedam pobeda i čak 19 poraza!

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog "Informera", posvećen utakmici Partizan - Alba.

DRUGO POLUVREME

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj utakmice! Partizan je pobedio Albu 88:74.

40. minut - Lo poentira 88:74.

39. minut - Jaaaaaaaam Madaaaar 88:72

39. minut - Sada je Lesor bio na liniji za slobodna bacanja i verovatno potpisao pobedu crno-belih 84:70. Sada i Panter pogađa za 86:70, na drugoj strani Kumađe smanjuje 86:72.

38. minut - Konačno poeni za Partizan, postiže ih Panter sa penala 82:70 i prekida strašan niz Berlinaca.

37. minut - Ponovo Gabrijele Proćida u brzoj tranziciji Nemaca dolazi do koševa 80:66, nastavlja Alba sa serijom 0:12. A nekadašnji pik koga je Portland birao ići će i na liniju za slobodna bacanja.

Pogađa Proćida oba puta, samo deset razlike 80:70!

36. minut - Proćida u kontri produžuje seriju Albe na 10:0, sada je 80:66. Nije uspeo ni prekor Obradovića na minutu odmora.

35. minut - Kris Kumađe pogađa sa penala jedno od dva 80:64. Reaguje Obradović tajm-autom na Albinu seriju 0:8.

34. minut - Pogađa Lo na asistenciju Kumađea 80:61. Siguran i Sikma sa penala 80:63, "samo" je 17 razlike, bilo je 24.

33. minut - Ledej sa poludistance postiže poene 80:59.

32. minut - I treći put preko Lesora poentira Vecel 78:59.

32. minut - Drugi uzastopni koševi za Janija Vecela 78:57, prošao je lako pored Lesora i pogodio.

31. minut - Poslednji kvartal poenima otvara Vecel 77:55. Zek Ledej polovičan sa penala 78:55.

Kraj treće četvrtine 77:53 vodi Partizan!!!

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Ide do kraja Aleksaaaa 75:53, pa zakucavanjeeeeee Zeka Ledejaaaaa!!! Partizan razbija protivnika 77:53!

29. minut - Aleksaaaaaaaa Avramoviiiiiiiić peta trojka 70:50, ali brzo vraća Lo 70:53. A njemu odgovara Kevin Panteeeeeer 73:53.

28. minut - Odgovorio je Matiseku Ledej i poenima doneo najvećih +17 Partizanu koji vodi 67:50. Alba ne zna gde udara!

27. minut - Panter siguran izvodi bez greške bacanja 65:50. Matisek i Ledej su u borbi za loptu došli u manji sukob, svi su se umešali, ali se brzo smirila situacija i usledilo je podbacivanje, koje je dobio igrač Albe.

27. minut - Matijas Lesor je zaustavljen u pokušaju da zakuca, ne važe poeni, ali će centar crno-belih imati dva bacanja. Sada je daleko sigurniji, ponovo je oba puta pogodio 63:48. Njegovih osam poena, a Partizan ide na maksimalnih +15!!!!! Samo na kratko, jer Gabrijele Proćida cepa mrežicu za dva 63:50.

26. minut - Nije dobro za domaće, treći faul za Lesora, a Timan realizuje oba penala. Pa, onda Daniloooo Anđušić druga vezana trojkaaa 61:48!!!! Najvećih +13!!!

26. minut - Tek iz petog i šestog pokušaja, Lesor upisuje dva koša sa slobodnih bacanja, prethodna četiri je promašio 58:46, raste vođstvo Obdradovićevog tima!!!

25. minut - Kakva trojkaaaa Danila Anđušićaaa iz nemoguće pozicije, već je izgledalo da će izgubiti loptu 56:46!!! Partizan je na dvocifrenoj prednosti, prvi put neka ekipa ima deset koševa viška!!!

24. minut - Nova trojkaaaaaaaaa Aleeeeen Smailagiiić ide Partizan na najvećih +9!!! Vode crno-beli 53:44! Serija domaćih 11:0, ipak, prekida je Kumađe 53:46.

Tajm-aut za Albu, Berlinci tri i po minuta u drugom poluvremenu nije postigla nijedan koš!

23. minut - Novi loš, neogranizovan napad crno-belih, reaguje obradović uvođenjem Ledeja i Eksuma. I Dante asistira Avramovićuuuuuuuuuu za tri 50:44, njegova četvrta trojka!

22. minut - Gubi Partizan loptu, tačnije Jam Madar koji nije preneo loptu na polovinu rivala. Propala je šansa da se vođstvo poveća. Na drugoj strani Džejlen Smit kratak za tri poena.

22. minut - Posle faula Sikme nad Ledejom, Amerikanac nepogrešiv sa penala, tri za Partizan 47:44. Serija 5:0 crno-belih na startu drugog dela!

21. minut - Sikma promašuje pod košem Partizana, što kažnjava trojkooooom Alen Smailagiiiiić 45:44 vode crno-beli!

Počelo je drugo poluvreme!

PRVO POLUVREME

DRUGA ČETVRTINA - 42:44

20. minut - Ostaje lopta u košu posle šuta Kevina Pantera 42:44. Sada i lopta za Partizan, posle gledanja čelendža, koji je tražio Obradović. Ispostavilo se da je trener crno-belih bio u pravu i lopta će pripasti njegovom timu.

Loš izbačaj Anđušića za tri, očajnički šut, ali rampu dobija i Lo od strane Ledeja, pa ostaje 42:44 na kraju prvog poluvremena.

20. minut - Maodo Lo je sa penala nepogrešiv 40:44. Njegovih već deset poena.

19. minut - Ledeeeeeeeeej je poleteeeeo i silno "zakucao" 39:42. Kakav potez ljubimca Grobara!!!!

Posle toga je Jam Madar promašio prvo bacanje, a drugo pogodio 40:42, sada Partizan pravi seriju 5:0.

18. minut - Iskoristio je Jam Madar oba slobodna bacanja i smanjio minus na 37:42. Pod košem Partizana Vecel gubi loptu, nova šansa da Obradovićev tim još više priđe.

18. minut - Kris Kumađe nadmudrio je odbranu Partizana u protivničkom reketu 35:39, a onda Matisek u kontri postiže trojku 35:42. Ponovo tih sedam razlike za Albu.

17. minut - Kevin Panter sa penala siguran, smanjuje kapiten domaćih na 35:37.

I odbojkaši Partizana pružaju podršku košarkašima u crno-belim dresovima. Osvajači Kupa Srbije dočekani su ovacijama Grobara.

16. minut - Sikma precizan sa penala prvi put, drugo je promašio 31:34. Ostaje lopta u košu posle horoga Eksuma preko Kumađea 33:34, ali Džejlen Smit je poentirao za tri 33:37. Tajm-aut za Partizan.

15. minut - Luk Sikma, pa onda treća vezana trojka Avramovićaaaaaaaa 31:30 vodi Partizan. Vraća Maodo lo trojku 31:33.

14. minut - Trojkaaaaaaa Avramoviiiić 25:28. I onda još jednom Aleksaaaaaaaaaa nerešeno je 28:28!!!!

13. minut - Otvorenu trojku promašuje Eksum, a na drugoj strani Smit. Pa, uzvraća Aleksa Avramović koji prekida seriju Albe i smanjuje 22:26.

12. minut - Johanes Timan pogađa oba bacanja, posle ponovljenog drugog, vode gosti 20:26. Serija Albe 0:10.

12. minut - Sada i Timan pogađa trojku, ide Alba na 20:24, tajm-aut Obradovića. Nemci u seriji 0:8. Podsetimo, bilo je 20:16.

11. minut - Promašio je Lesor sva četiri bacanja od početka meča, ponovo je oba puta bio neprecizan sa penala. To kažnjava Jani Vecel i vraća vođstvo na stranu Albe 20:21.

PRVA ČETVRTINA - 20:19

10. minut - Eksum za Lesora, koji povećava vođstvo na 18:14. Partizanov niz od 9:0 prekida Vecel za 18:16, a onda Zeeeeeek Ledeeeej "zakucava" i diže Grobare na noge 20:16. Na kraju sa zvukom sirene Timan postiže trojku za 20:19 na kraju prve četvrtine.

Serija Partizana 7:0 donela je preokret Obradovićevom timu.

9. minut - PREOKRET!!!! Joanis Papapetru cepa mrežicu za tri poena i donosi vođstvo Partizanu od 16:14, tajm-aut trener Albe Izrael Gonzales.

8. minut - Odličan je Lesor bio u odbrani, a Eksum postigao nove poene 11:14. On je prvi igrač Partizana koji je dao dva koša u prvoj deonici. Sada i Lesoooooooooor polaže za 13:14, istopio je minus domaćin.

7. minut - Maodo Lo povećava na 7:14, a čim je ušao u igru, Dante Eksum postiže svoje prve poene i smanjuje na 9:14.

6. minut - Papapetru sjajno poentira 7:12, Vecel gubi loptu u kontri Albe, a na drugoj strani Lesor je fauliran pod košem gostiju. Promašio je Francuz oba slobodna bacanja.

5. minut - Jonas Matisek je ostao sam i pogodio trojku za sedam koševa prednosti u korist Albe 5:12. Televizijski tajm-aut.

4. minut - Trojkaaa Kevin Panter 6:5, vraća trojku Lo 9:5 vodi Alba.

3. minut - Luis Olinde u ofanzivnom skoku vodi goste na 6:2.

2. minut - Sikma vraća prednost na stranu Albe 4:2.

1. minut - Jam Madar u kontri postiže prve poene, nerešeno je 2:2. Prethodno je Kris Kumađe doneo vođstvo Albi 2:0.

Utakmica je počela!

20.50 - Utakmica uskoro počinje.

20.26 - Crno-beli su apsolutni favoriti u predstojećem okršaju i bilo bi veliko iznenađenje da Nemci drugu evroligašku nedelju zaredom slave u Beogradu.

20.25 - Ovako je izgledao prvi susret Albe i Partizana u Berlinu:

20.10 - Podsetimo se šta su treneri dva kluba izjavili pred večerašnji meč.

Najtrofejniji evropski stručnjak Željko Obradović prisetio se duela iz prvog kola:

- Prva utakmica Evrolige je bila baš protiv Albe i još nam je u sećanju koliko smo slabo odigrali, pre svega u odbrani. Osim same važnosti utakmice to bi trebalo da bude dodatni motiv za nas. Da pokažemo da je to bilo loš dan i da sigurno možemo mnogo bolje protiv njih. Odigrali su izvanredno u poslednjem kolu Evrolige (pobedili Zvezdu u Beogradu, prim. aut). Bez obzira što su poslednji na tabeli, to ništa ne znači, moramo da razmišljamo da imaju kvalitet i zaista mogu veoma dobro da igraju - rekao je Obradović.

Šef struke Albe Izrael Gonzales nada se novom trijumfu u Beogradu, posle "skalpa" Crvenoj zvezdi.

- Partizan ima jak tim i vrlo dobar stručni štab. Igraju fizičku košarku, sa mnogo energije i posvećenosti. Na to uvek treba dodati impresivnu atmosferu u 'Areni'. Moramo da imamo samopouzdanje od početka meča. Ako pronađemo svoj ritam, imamo šansu za pobedu - istakao je Gonzales.

INFORMER SPECIJAL! Šta to zna Bajden i šta krišom sprema Trampu?

Završena je prva debata između Bajdena i Trampa koji je pokazao sve Bajdenove negativne strane. Tramp je evidentno bio dominantan i odneo pobedu! Da li će Bajdenovi glasači promeniti mišljenje nakon prvog duela dva predsednička kandidata i koliko su realne šanse za Trampovu pobedu u specijalnoj emisiji govorili su Dejan Miletić, direktor Centra za proučavanje globaliacije i Ilija Kajtez, pukovnik u penziji. Tokom emisije uključivao se veliki broj drugih gostiju, kao i gledaoci Informer TV koji su rekli svoje mišljenje o ovoj temi.