KALKULACIJE! Ima li razloga za paniku? Evo šta je Partizanu potrebno za plasman u TOP 8!
Podeli vest
Košarkaši Partizana izgubili su pred 20.000 navijača od ekipe Barselone sa 89:80 (25:21, 19:24, 22:13, 23:22) u 31. kolu Evrolige i nisu iskoristili prvu meč loptu za plasman u Top 8 Evrolige.
Uprkos porazu, crno-beli su na korak od plasmana u Top osam, pošto su i dalje sedmi na tabeli sa skorom 17-14.
Košarkaši Partizana pobedili su Virtus u Bolonji (88:79) u 27. kolu Evrolige, upisali 15. trijumf u Evroligi i sada su nadomak plasmana u TOP 8 fazu takmičenja.
08.03.2023
06:37
Crno-belima bi mogla da bude dovoljna još samo jedna pobeda, dok bi sa dve bili sigurni bez obzira na ostala dešavanja.Narednu šansu imaće već u petak, kada ih čeka možda i najteži ispit, duel sa Real Madridom. Posle Madriđana slede Monako i Panatinaikos.
Foto: Starsportphoto
Baskonija je slavila protiv Albe sa 93:87, pa je sad na učinku od 16 pobeda i 15 poraza i do kraja Evrolige imaju duele protiv Fenerbahčea, Olimpijakosa i Valensije. Dobro je što Partizan ima bolji međusobni skor, i ako u slučaju istog broja pobeda i poraza, Partizan će biti u prednosti.
Takođe, za crno-bele je bitno da Monako trijumfuje protiv Žalgirisa, a ne bi bilo loše ni da Crvena zvezda pobedi Valensiju.
Valensija može da otpadne iz konkurencije za četvrtfinale, crno-belima bi dobro došla pobeda Monaka... Nije uspeo Partizan da nastavi niz i skine sklap Barseloni. Izostala je treća u nizu, odnosno 18. u sezoni, koja bi vrlo izvesno značila i plasman u četvrtfinale. Ipak, Katalonci su bili bolji sinoć u Beogradskoj areni i odložili veliko slavlje više od 20.000 gledalaca. Ali da se ovim porazom nešto drastično promenilo na štetu srpskog predstavnika - i nije. Pa čak ni to što neki drugi rezultati nisu išli naruku crno-belima, nije promenilo činjenicu da učenici Željka Obradovića i dalje sve čvrsto drže pod kontrolom. Istina, ovaj poraz značajno je udaljio Partizan od petog mesta, međutim to sada i nije tema... Nećemo se baviti detaljnim kalkulacijama, za njih je rano - još ni 31. runda nije kompeltirana - no ono što je jasno jeste na čijoj strani navijači Partizana danas treba budu. U njihovom je interesu, za početak, da u premijernom meču dana Žalgiris trijumfuje protiv Monaka i tako poput Baskonije priđe na samo pobedu zaostatka, a potom im ostaje da podrže komšiju i večitog rivala Crvenu zvezdu u sudaru sa Valensijom. Španski tim, doduše, nije neka naročita pretnja crno-belima, pogotovo uzimajući u obzir njegov raspored do kraja, međutim crveno-beli bi mogli da ga maltene definitivno izbace iz svih kombinacija za TOP 8. Dakle, tek kada se ova dva meča završe, Žalgiris - Monako i Crvena zvezda - Valensija, moći ćemo detaljnije da se pozabavimo projekcijama. Tada će situacija biti nešto jasnija, svi će imati po 31 odigranu utakmicu i moći ćemo da 'vadimo digitrone', premeravamo međusobne duele, pa možda i da projektujemo eventualne krugove. Do tada, pred vama je raspored Partizanovih direktnih rivala u borbi za četvrtfinale. Realno gledano, preostala su još dva mesta među osam i trenutno je pet kandidata. Kako smo već konstatovali, koliko večeras još jedan bi mogao da otpadne...
- Oni su kvalitetan tim. Probali su da koriste prednosti u odnosu na nas. Primali smo lake poene iz tranzicije. Nismo dobro otvorili utakmicu u napadu. Šutirali smo iz nekih loših pozicija. Vratili smo se na -4, pa smo primili pet na najlakši mogući način - rekao je Željko Obradović posle poraza.
Foto: Starsportphoto
Protivnik je imao odgovor na sve pokušaje crno-belih da preokrenu rezultat.
- Ne možeš stalno isto odbranu da igraš. Da bi menjao odbranu, moraš da budeš koncentrisan. Oni imaju kvalitet, spuštali su loptu Mirotiću... Kada se lomila utakmica, to je bilo problematično, Mirotić je ubacio dva šuta spolja. Imali smo stravičan pritisak na igrača koji dodaje loptu i tu smo napravili i vratili se utakmicu i primili trojku u završnici prvog poluvremena. Šutirali su bolje i zaslužili su pobedu. Kvalitetniji su tim.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
teodor
pre 2 godine
Partizan i dalje stoji odlicno na tabeli! Iz njega su Baskonija sa pobedom manje na osmom mestu a Zalgiris i Efes imaju dve pobede manje,Valencija cak tri. PArtizan je najverovatnije vec kvalifikovan medju osam,ali jos nije iskljucena i mogucnost da ispadne. Sigurno ga kvalifikuje pobeda u poslednjem kolu rotiv PAO-a. Treba imati u vidu veliku povoljnost da Partizan ima bolji skor i sa Zalgirisom , Baskonijom i Efesom u medjus. kos razlici, a Efesa je i oba puta tukao(!). Po meni ,to je ogromna prednost, gotovo nepremostiva za sve konkurente Partizanu koje sam prethodno nabrojao. Samo jedna pobeda od tri meca Partizana i konacno kvalifikuju, moze i protiv Reala(!?), ali je realnije protiv PAO-a! Zato je bitno, npr, da CZ tuce Baskoniju, da joj ne da da se priblizi Partizanu. Zato, Grobari, mozete se vec radovati, nass Pacco je vec u gornjem spratu Evrolige,gotovo sigurno,ali ne i definitivno. Zato, kad se radujemo neka to bude onako "malo u sebi....za svaki slucaj"
A sta bih ja voleo? Pa da u iducem kolu klepimo Kraljeve! E, to bi bilo kraljevski i zasluzeno!
Košarkaši Partizana pobedili su Virtus u Bolonji (88:79) u 27. kolu Evrolige, upisali 15. trijumf u Evroligi i sada su nadomak plasmana u TOP 8 fazu takmičenja.
Na Kosovu i Metohiji danas se održavaju vanredni izbori za skupštinu privremenih institucija samouprave, pošto nakon izbora održanih 9. februara vlada nije formirana.
Večeras kreće uklanjanje šatora iz Ćacilenda, a tim povodom organizovana je proslava koja počinje u 19.30 časova, na kojoj će biti prisutan i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Ustavnom sudu danas su, kako saznajemo, podnete žalbe na nezakonita rešenja predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića kojima je sam, bez odlučivanja Saveta kao kolegijalnog organa, u petak odbio prigovore izjavljene povodom tužilačkih izbora na kojima se biralo pet članova Saveta iz reda javnih tužilaca.
Na Kosovu i Metohiji danas se održavaju vanredni izbori za skupštinu privremenih institucija samouprave, pošto nakon izbora održanih 9. februara vlada nije formirana.
Danas kako su i najavili blokaderi skupljaju potpise podrške za izlazak na izbore koji nisu ni raspisani. U nedostatku ljudstva možemo primetiti da im ne manjka državne imovine.
Praznični dani u zemljama Zapadnog Balkana doneli su pojačan intenzitet saobraćaja, a duže zadržavanje zabeleženo je na više graničnih prelaza, uključujući Mađarsku, Makedoniju i druge pravce ka Srbiji.
Jedan od najjednostavnijih, ali i najpraktičnijih polovnih automobila jeste "nisan mikra" starijih generacija, čija se cena u oglasima kreće oko 450 evra.
Nova sezona "Političkog kviza" na vašoj omiljenoj Informer televiziji počinje sa emitovanjem u drugoj polovini januara 2026. godine, a prijave su otvorene!
Policija u Novom Sadu i Vrbasu uhapsila je L. N. (25) iz okoline Vrbasa i L. M. (18) iz Novog Sada, zbog postojanja osnova sumnje da su učinili krivično delo ubistvo.
Napadač sa Novog Beograda, koji je ženi na stepeništu zgrade naneo devet ubodnih rana, uhapšen je danas i utvrđeno je da je reč o Tihomiru Krstiću (46) koji je pre dva meseca izašao iz KPZ "Zabela"
Policiјski službenici PU za grad Beograd identifikovali su i uhapsili Tihomira Krstića (44) zbog postoјanja osnova sumnje da јe јuče u Novom Beogradu izvršio krivično delo teško ubistvo u pokušaјu nad šezdesetosmogodišnjom ženom.
Nakon višenedeljnih iscrpljujućih borbi, poslednja ruska uporišta u Kupjansku su, po svemu sudeći, pred slomom, dok se preostale snage suočavaju sa neizbežnim uništenjem, saopštili su ukrajinski vojni izvori.
Prodaja američkog oružja Tajvanu približava region ivici vojnog sukoba, izjavio je za RIA Novosti zvanični predstavnik Ambasade Kine u Vašingtonu Lju Pengju.
Ukrajina je spremna da povuče svoje snage sa linije fronta, ali samo ako Rusija učini isto, piše Fajnenšel tajms pozivajući se na izvore upoznate sa razgovorima koji se vode uoči ključnih diplomatskih susreta.
Posle godina teške borbe i medijskih spekulacija, ćerka glumca Aljoše Vučkovića uspela je da se izvuče iz pakla zavisnosti i započne potpuno novi život. Danas je majka i profesor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar