31.03.2023

19:30 >> 22:37

"KRALJ" JE NOKAUTIRAN, PARTIZAN UNIŠTIO REAL! Stotka u grotlu Arene za KRUPAN KORAK crno-belih ka TOP 8! (VIDEO+FOTO)

Košarkaši Partizana pobedili su Real Madrid 104:90 u 32. kolu Evrolige i napravili krupan korak ka plasmanu u Top 8!

Najbolji u ekipi Partizana bili su Kevin Panter i Matijas Lesor sa po 16 poena, Dante Egzum ubacio je 15, a Džejms Naneli 14.

Kod Madriđana Džanan Musa postigao je 22, a Mario Hezonja i Gabrijel Dek po 17 poena.

Poveli su crno-beli na startu, a onda je usledila rezultatska klackalica.

Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi sredinom prve deonice gosti poveli i držali prednost do kraja prvog kvartala.

Ljut je bio Željko Obradović u tim trenucima lopte su gubili Smailagić i Jan Madar.

PARTIZAN - REAL MADRID 104:90 (21:23,28:15, 23:29, 26:18)

Beogradska arena. Sudije: Karmelo Paterniko, Pjotr Pastusjak, Saulijus Racis.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 6, Avramović 5, Panter 16, Smailagić 11, Papapetru 10, Egzum 15, Naneli 14, Lesor 16, Trifunović 4, Anđušić 5, Madar 2.

REAL MADRID: Koser, Fernandez 3, Abalde 2, Hanga 10, Hezonja 17, Rodrigez 3, Dek 17, Poire 9, Kornelije, Tavares 7, Musa 22.

Druga četvrtina fenomenalna za Partizan. Real je počeo da pravi greške u seriji, crno-beli uz frenetičnu podršku rasprodate Arene preuzimaju vođstvo i do kraja poluvremena ga polako uvećavaju.

U finišu ovog dela igre stigli su domaći na plus 13 poenima kapitena Pantera, a na odmor se otišlo rezultatom 49:38.

Na startu drugog poluvremena igrao se koš za koš, sve do petog minuta trećeg dela kada je Real trojkom Hezonje i košem uz faul Muse smanjio zaostatak na pet poena 56:61.

Partizan je odgovorio preko Egzuma, koji je sa pet vezanih poena vratio dvocifrenu prednost na stranu crno-belih 66:56.

Real je u poslednjem napadu u trećoj deonici uspeo da smanji prednost na šest poena (72:78) nakon što je Lesor dosuđen faul nad Musom pri šutu za tri poena, a ovaj je bio precizan sa linije za slobodna bacanja.

Partizan je ušao bolje u poslednju deonicu i nakon trojke Ledeja stigao do 12 poena prednosti 84:72.

Pet minuta pre kraja nakon trojke Smailagića i zakucavanja Nanelija Partizan je stigao do 18 poena prednosti 92:76.

Do kraja meča Partizan je kontrolisao dešavanja na terenu i sigurno priveo meč kraju.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Kraj utakmice! Au, kakvo gaženje "kraljevskog kluba" u Areni!!!

39. minut - Hezonja za tri... - 100:85. Lesor pogađa - 102:85

38. minut - Promašaji na obe strane

37. minut - Dva bacanja za Lesora. Faul Muse! Pukla stotka tri minuta pre kraja - 100:80! Musa gubi loptu...

36. minut - Nova greška igrača Reala, "kralj" je na konopcima"! Šteta što nije prošlo ovo zakucavanje!

35. minut - Lakat za Ledeja od Tavaresa - tehnička! Sada je plus 18 da li je ovo kraj!

34. minut - Novi poeni za Deka. Trojkaaaa Smailagića - 89:76. Promašuje Hanga, ali faul Smailagića.

33. minut - Faul Tavaresa u napadu! Četvrta lična! Ne korite napad crno-beli, ali ni Real. Panter za dva, lopta izlazi iz koša.

32. minut - Promašuje Hezonja za tri, pa Ledeeeej. Partizan ponovo dvocifren - 84:72. Dek poentira - 84:74. Egzum uzvraća - 86:74.

31. minut - Crno-beli imaju prvi napad u poslednjoj deonici. Gube loptu domaći. Sjajni Lesor u odbrani, Rodrigez pravi faul. Tri penala za Danila Anđušića. Tri od tri 81:72.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Panter pogađa sa penala - 76:69. Kapiten Partizana krade loptu Rodrigezu, a onda Lesoooor - 78:69. Musa za tri, faulira ga Lesor, biće tri bacanja i treći faul Francuza. Precizan je Musa - 78:72.

29. minut - Promašuje Anđušić, ali ispravlja Lesor. Važnoo, važnooo - 72:64. Tehničku dobija Papapetru. Musa pogađa - 72:67. Anđušić za trii, faul! Šteta lopta izlazi iz obruča. Tri bacanja. Pogodio je dva puta - 74:67. Jedan navijač Partizana je izbačen iz Arene! Poire pogađa - 74:69.

28. minut - Musa spušta razliku - 70:61. Nesporazum Lesora i Papapetrua. Hezonja to kažnjava trećom trojkom u ovoj četvrtini - 70:64.

27. minut - Hezonja promašuje, ali ne i Papapetru - 68:56. Hezonja za tri, uhhh - 68:59. Promašuje Egzum, ali i Hezonja. Faul! papapetru je siguran sa penala, deseti poen - 70:59.

26. minut - Musa pogađa, pa Egzum pogađa prvo trojku, a onda i dva poena. Razlika je ponovo dvocifrena!

25. minut - Papapetru promašuje, a Panter pravi treću ličnu. Dek je siguran - 59:50. Lesoooooooooor brutalno zakucava, pa trojka Hezonje 61:53. Greši Naneli.

24. minut - Ne koristi Partizan još jedan napad, opet faul na Hezonji. Ovog puta pogađa jedan od dva, pa Naneli poen o tablu - 59:46. Musa smanjuje - 59:48.

23. minut - Dek pogađa za dva, na drugoj strani napad bez poena, a onda faul nad Hezonjom, koji promašuje oba bacanja.

22. minut - Panter koš uz dodatno bacanje - 55:41. Papapetru za 57:43.

21. minut - Lesor krade loptu Musi, a Avramović u sledećem napadu pogađa za triiiii! Plus 14 - 52:38. Dek pogađa trojku.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Panter - 49:36.

19. minut - Lesoooooooooor, Arena ključa, kakvo zakucavanje - 45:36. Pre toga promašuje Rudi, a onda novi promašaj gostiju. Naneli diže razliku - 47:36! Plus 11!!!!

18. minut - Dva penala za "kralja". Musa oba puta pogađa - 41:36. Ofanzivni skok Nanelija, dva bacanja - ponovo je plus 7 - 43:36.

17. minut - Tavares pravi faul u napadu nad Lesorom. Kevin Panter za dva, faul Hezonje u momentu šuta nad Lesorom, novi napad za crno-bele. Panter opet pogađa - 39:34. Musa promašuje za tri, faul! Naneli pogađa sa penala - 41:34.

16. minut - Požurili su domaći u tranziciji, greši Ledej, a to kažnjava Rudi Fernandez - 35:34. Panter promašuje za tri, hvata Ledej, Avramović ne pogađa za dva lopta za Real.

15. minut - Laki poeni za Rodrigeza. Pogađa i Naneli - 35:31. Promašuje Rodrigez, Lesor ne uspeva da zakuca.

14. minut - Nova greška za goste, Ledej se zaleteo i faul.Dva od dva, Partizan vodi četiri razlike 31:27. Tavares pogađa, uzvraća Panter - 33:29.

13. minut - Rodrigez sjajno do Kornelija - 26:27. Pogađa Egzum važi koš uz faul Deka! Tehnička za trenera Reala Čusa Matea. Egzum pogodio jedno od dva bacanja.

12. minut - Naneli pogađa, vodi Partizan, greše gosti, treći promašen zicer Reala. Lesor, aut posle promašaja Ledeja

11. minut - Dek pogađa jeedno od dva bacanja, pa onda trojka Egzuma 24:25

Navijači crno-belih su ponovo oborili rekord po poseti. U Areni je 20.068 gledalaca.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Beži lopta Janu Madaru, lopta za Real. Madar faulira Poirea, koji poentira. Važi koš i lična - promašaj sa linije bacanja - 21:23. Panter promašuje, kraj prve deonice - 21:23.

9. minut - Musa je pobegao Panteru, ali pravi faul kapiten crno-belih - 19:21. Lesor pogađa uz faul, ali francuski centar promašuje sa penala - 21:21.

8. minut - Novi poeni za Papapetrua - 17:18. Lična za Madara. Kakav prodor Muse i zakucavanje - 17:20. Ide Egzum do kraja, faul Poirea. Precizan je oba puta - 19:20.

7. minut - Papapetru smanjuje 13:15. Musa pogađa uz faul. Dva plus 1 za pet razlike - 13:18. Lesorov flouter sa poludistance - 15:18.

6. minut - Abalde u prodoru, prvi njegovi poeni na meču - 11:13. Gubi loptu Smailagić, Hezonja pogađa - 11:15. Ljut je Obradović. Tajm-aut.

5. minut - Tavares pogađa, faul Smailagića. Na semaforu 9:11. Prvo su pogrešili košarkaši Partizana, a onda su se spetljali i gosti. Smailagić je zavrteo Tavaresa peti poen - 11:11.

4. minut - Sad Tavares pravi ličnu na Smailagiću. Jedan od dva sa penala - 7:5. Druga trojka Hange - 7:8. Prvi poeni na me4ču za Avramovića 9:8.

3. minut - sada Ledej odličan u odbrani. Trifunović trojkaaaaaaaaaa - 6:3. Faul Smailagića na Tavaresu. Pogađa oba puta sa penala - 6:5.

2. minut - Hanga za tri - 2:3. Faul Muse na Trifunoviću. Pogađa jedno od dva bacanja - 3:3. Avramović je ukrao loptu, faul Albaldea. Promašuje Avramović za tri.

1. minut - Prvi napad za Partizan i Smailagić postiže uvodne poene - 2:0. Hezonja je sve promašio. Smailagić dobija rampu od Tavaresa.

20.22 - Navijači Partizana su pre početka utakmice poslali poruku upravi fudbalskog kluba.

20.19 - Strateg Reala Čus Mateo na pres konferenciji uoči meča je rekao:

- Igramo u nezgodnom okruženju, sa 20.000 navijača koji podržavaju svoj tim i znamo da moramo da se potrudimo da imamo opcije. Nikad se ne zna na koju stranu će utakmica otići, ali istina je da oba tima lako postižu poene. Moraćemo da igramo dobro u odbrani, jer je to tim koji kog kuće igra fizički. Oni još nisu u plej-ofu i pokušaće da se približe pred svojim navijačima. Za njih je to dodatni motiv i zato moramo da budemo spremni da igramo u teškoj areni. Imamo prednost domaćeg terena u plej-ofu i to nas čini smirenim, ali moramo da nastavimo da radimo i da napredujemo

20.04 - Crno-beli su u prvom delu sezone izgubili su od Reala u Madridu 105:97 u 10. kolu Evrolige.

19.59 - Košarkaši Partizana i Reala zagrevaju se na parketu Beogradske Arene.

19.53 - Trener crno-belih Željko Obradović ovako je najavio meč:

- Četvrta utakmica u sedam dana. Sigurno nije lako, ali tako je, kako je. Znali smo taj raspored, da će biti veoma teško. Išli smo iz utakmice u utakmicu, imali smo dva dana, juče trenirali u nešto lakšem ritmu, a danas smo pokušali da odradimo trening kakav inače radimo pred utakmicu. Čeka nas teška utakmica i još jedna prilika da damo sve od sebe i da vidimo da li možemo da odigramo neke minute bolje nego na prethodnoj utakmici protiv Barselone - istakao je Obradović dan pre utakmice sa Realom.

19.42 - Veterani Partizana pobedili su Real Madrid rezultatom 65:64 u meču koji je poslužio kao uvertira za evroligaški spektakl.

19.30 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo utakmice Partizan - Real Madrid na portalu Informer.rs