CENTAR REALA SE NADA: Fudbaleri će nam pomoći PROTIV PARTIZANA
Podeli vest
Najbolji pojedinac Madriđana iz prethodnog meča u "Areni", Valter Tavares, poručio je da su on i njegovi saigrači inspiraciju pred večerašnji duel četvrtfinala Evrolige protiv Partizana (20.30) tražili u mečevima fudbalskog kluba u Ligi šampiona.
Ekipa Karla Anćelotija na volšeban način došla je prošle godine do titule prvaka Evrope, iako je u dvomečima osmine finala, četvrtfinala i polufinala bila u gotovo bezizlaznim situacijama.
Nekadašnji plejmejker KK Partizan Vukašin Vule Avdalović analizirao je za Informer poraz crno-belih od Reala u trećoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige (82:80) i izneo mišljenje o narednom meču.
04.05.2023
07:45
Tavares je povukao paralelu između tog podviga i aktuelne situacije u kojoj se nalazi košarkaška sekcija "kraljevskog kluba".
Madriđani su gubili sa 2:0 u seriji protiv Partizana, a zahvaljujući sjajnoj partiji Tavaresa smanjili su na 2:1 i sada se nadaju potpunom preokretu.
Za to će im biti potrebno najpre da slave večeras, a onda i u "majstorici" u Madridu, a takav podvig nikad nije viđen u istoriji Evrolige.
- Gledamo fudbalski tim Reala, njihove povratke u Ligi šampiona i to nas inspiriše. Motivisani smo i znamo protiv čega se borimo - rekao je Tavares za španske medije.
Foto: Tanjug/AP
Fudbaleri Reala
Podsetimo, fudbaleri Reala iz Madrida u minuloj sezoni Lige šampiona napravili su tri spektakularna preokreta.
Najpre su poraženi od PSŽ u prvom meču osmine finala sa 1:0, a u revanšu u Madridu gubili su sa 1:0 na poluvremenu.
Usledio je het-trik Karima Benzeme i prolaz u četvrtfinale.
A tamo nova ludnica. Čelsi je vodio sa 3:0 u Madridu u revanšu četvrtfinala, ali su pogocima Rodriga i Benzeme "kraljevići" došli do prolaza u narednu rundu jer su prethodno slavili u Londonu sa 3:1.
Foto: REUTERS/Vincent West
Igrači Real Madrida sa trofejom Lige šampiona
U polufinalu usledio je još spektakularniji preokret jer su posle poraza u Engleskoj od Mančester sitija (4:3) fudbaleri Reala bili na ivici ambisa sve do 90. minuta.
"Građani" su imali vođstvo od 1:0, ali je Rodrigo sa dva gola u 90. i 91. minutu uveo meč u produžetke, a tamo se Karim Benzema postarao da Real dođe do finala (3:1).
U meču odluke u Parizu Vinisijus Žunior je srušio Liverpul (1:0) i doneo je Madriđanima 14. titulu šampiona Evrope.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nekadašnji plejmejker KK Partizan Vukašin Vule Avdalović analizirao je za Informer poraz crno-belih od Reala u trećoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige (82:80) i izneo mišljenje o narednom meču.
Na Kosovu i Metohiji danas se održavaju vanredni izbori za skupštinu privremenih institucija samouprave, pošto nakon izbora održanih 9. februara vlada nije formirana.
Rektor Univerziteta u Beogradu, Vladan Đokić, Dejan Bodiroga, košarkaš i sada predsednik Evrolige kao i profesor Vladimir Dugalić, specijalista abdominalne hirurgije, podržali blokadere, koji sakupljaju potpise.
Blokader dr Branimir Nestorović žestoko je kritikovao tajkuna Dragana Đilasa, podsetivši na, kako je rekao, simbol lošeg upravljanja i sumnjivih odluka iz vremena kada je Đilas bio na vlasti, a takođe se dotakao i ponašanja opozicije.
Napad na Novom Beogradu, u kojem je za sada nepoznati muškarac nožem ranio baku pred maloletnim unukom, Žaklina Tatalović, novinarka N1, sramno je iskoristila za politički govor.
Na gradskim trgovima širom Srbije organizovani su štandovi na kojima se "spontano okupljeni studenti" zalažu za raspisivanje izbora. Kartonski panoi, flomasteri, parole o demokratiji - sve deluje mladalački, čisto i nestranački. Ili bar tako treba da izgleda.
Za razliku od 2025. godine, kada su građani Medijane ostali uskraćeni za doček Nove godine po julijanskom kalendaru, 13. januara 2026. godine, u parku Svetog Save, ispred Gradske opštine Medijana, nastupaće Ana Štajdohar.
Velika Novogodišnja žurka sa dodelom paketića najmlađim Voždovčanima održana je danas na platou ispred Opštine Voždovac, a predsednica Opštine Bojana Jakšić izjavila da je organizovan bogat praznični program, poput mađioničarskih predstava, vožnja kočijom i druženje sa Deda Mrazom.
Do subote, 27. decembra u 19:00 sati stiglo je 451.404 prijava za upis bespravnih objekata po Zakonu o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima, nazvanom "Svoj na svome".
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu putuje u Sjedinjene Američke Države gde bi u ponedeljak trebalo da se sastane s američkim predsednikom Donaldom Trampom, a u fokusu razgovora biće sporazum o okončanju rata u Gazi, odnosno prelazak u drugu fazu, kao i mogućnost novog napada na Iran.
Grupa iranskih hakera Handala navela je danas da je uspela da hakuje, odnosno kompromituje telefon šefa kabineta premijera Izraeala Benjamina Netanjahua, Cačija Bravermana.
Neke ljubavi traju koliko i kadar, a neke ostanu zauvek urezane u kolektivno sećanje. Domaće serije i filmovi doneli su parove čija je hemija bila jača od scenarija i veze koje su publiku naterale da navija, pati, veruje i pamti. Ovo su parovi koji su obeležili naše ekrane i postali više od fikcije.
Brižit Bardo ostavila je neizbrisiv trag u svetu mode. Njen stil, koji je spajao jednostavnost, slobodu i seksepil, i dalje inspiriše i postavlja standarde u industriji.
U "Eliti 9" je došlo do svađe između Bore Santane i Luke Vujovića zbog Anite Stanojlović, a situacija je eskalirala do te mere da je reagovalo i obezbeđenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar