15.01.2024

17:46

Kraj u Zagrebu! Partizan upisao 12. trijumf u ABA ligi (VIDEO/FOTO)

aba liga

Izabranici Željka Obradovića savladali Cibonu sa 74:87 (25:20, 13:20, 13:21, 23:26) u 16. kolu ABA lige.

Počeli su košarkaši Partizana nešto slabije meč u Zagrebu, jurili prednost domaćih, ali su mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu slomili otpor motivisanog domaćina.

Crno-beli sada imaju skor od 12 trijumfa i četiri poraza, dok su "cibosi" na učinku 6-10.

Cibona - Partizan 74:87 (25:20, 13:20, 13:21, 23:26)

Grad: Zagreb

Hala: Dražen Petrović

Gledalaca: 4.000

Sudije: Matej Boltauzer, Miloš Koljenšić, Edo Javor

CIBONA: Vuković 2, Radovčić 16 (pet asistencija), Perasović 6, Mustapić 13, Proleta 1, Majcunić 3, Aranitović 17 (osam asistencija), Ferderber, Buljan 5 (sedam skokova), Katanović, Kujundžić, Bošnjak 11 (osam skokova).

Trener: Dino Repeša

PARTIZAN: Smit 7, Vukčević, Ledej 10 (šest skokova), Koprivica 10, Panter 8 (pet asistencija), Smailagić, Jaramaz 10, Trifunović 7, Anđušić 17, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo 18.

Trener: Željko Obradović

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Dva bacanja dao je Bošnjak, a konačan rezultat postavio je Triufnović lepim prodorom - 74:87. Utakmica je gotova, Partizan je u Zagrebu ostvario i 12. pobedu u ABA ligi ove sezone.

40. minut - Sve dileme rešio je Anđušić, novim poenima sa linije penala (72:85).

39. minut - Trojka Uroša Trifunovića iz kornera, a onda i još jedna "krađa" u defanzivi (72:83).

39. minut - Novi poeni Kabokla, ukupno 18 koševa dao je Brazilac na ovoj utakmici. Uzvraća Mustapić trojkom (72:80).

38. minut - Bio je Trifunović dobar u odbrani, ali je Buljan pogodio pošto mu se lopta odbila pravo u ruke. Potom je Anđušić zaustavljen faulom u prodoru, a onda je dao i oba bacanja (69:78).

37. minut - Nakon dva realizovana penala Aranitovića, ponovo je Kaboklo izdominirao i iznudio dva penala. Povećao je na "plus osam" (67:75).

36. minut - Poeni Bošnjaka iz reketa, uzvraća Kaboklo, koji će pritom imati i dodatno slobodno bacanje. Brazilac ipak nije bio siguran (65:74).

36. minut - Dobra odbrana aktuelnog prvaka, a onda i poeni Kabokla iz reketa za 63:72. Tajm-aut traži Dino Repeša.

35. minut - Jaramaz je probao za tri poena, faulirao ga je Bošnjak. Precizan plej gostiju sva tri puta sa linije penala (63:70).

35. minut - Još jedan promašaj crno-belih, ovog puta Ledeja, koji potom poklanja loptu Aranitoviću, ali on ne koristi čist zicer. Konfuzna igra s obe strane.

34. minut - Trifunović nije pogodio otvoren šut sa distance, a onda je napravio i prekršaj u odbrani za dva penala. Bošnjak daje oba (63:67).

33. minut - Stižu Zagrepčani na "minus šest". Prvo je Radovčić bio precizan, a nadovezao se Majcunić trojkom. Tajm-aut Željka Obradovića (61:67).

32. minut - Dva loša napada Partizana, bez poena.

31. minut - Poeni Radovčića, potom još jedna trojka Anđušića, ali onda istom merom uzvraća ponovo Radovčić (56:67).

31. minut - Cibona je otvorila četvrtinu promašajem Aranitovića, kaznio je to odmah Anđušić i pogodio novu trojku (51:64)

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - E, sada je Smit odlično pronašao Koprivicu, a on akciju ukrasio zakucavanjem za "plus deset" pred start poslednje deonice (51:61).

30. minut - Još jedna loša akcija Smita i Koprivice, pa promašaj Perasovića na drugoj strani. Smit je upisao novi promašaj, a iz brze kontre poentirao je Mustapić (51:59).

29. minut - Aranitović je dao dva penala, usledio je neuspešan pas Smita za zakucavanje Koprivice, a onda i faul Pantera. Proleta smanjuje na 49:59.

28. minut - Aranitović gubi loptu, Koprivica nakon pasa Ledeja siguran u reketu (46:59).

28. minut - Smit, Anđušić, pa Panter - svi neprecizni van linije 6,75.

27. minut - Prelepa asistencija Anđušića za Smita, koji je pobegao čuvarima i ušao ispod koša (46:57).

26. minut - Pojačao je Partizan odbranu i to daje rezultat. Nova oduzeta lopta za Pantera, ali Ledej pravi nesportski faul. Buljan daje samo jedno bacanje (46:55).

25. minut - Odlična defanzivna igra Kabokla, potom greška u napadu i jednih i drugih. A, onda trojka Ledeja (55:45).

25. minut - Dobra odbrana crno-belih, a onda i trojka Anđušića za "plus sedam" (45:52). Tajm-aut za Dina Repešu.

24. minut - Evo poena i Zeka Ledeja iz reketa (45:49).

24. minut - Anđušić pravi prekršaj nad Bošnjakom, ali on ne uspeva da realizuje penale.

23. minut - Nova trojka Perasovića (45:47), potom i još jedna izgubljena lopta "parnog valjka".

22. minut - Bošnjak pogađa s jedne, a Jaramaz s druge strane. Nastavio je i Aranitović svoju seriju. Sada je 42:47.

21. minut - Cibona nije realizovala prvi napada nakon pauze, a Anđušić je precizan sa distance i povećava prednost Beograđana (38:45).

21. minut - Počelo je drugo poluvreme u Zagrebu. Odmah je Bruno Kaboklo pogodio za tri poena (38:43).

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Koprivica je izašao na Aranitovića i napravio faul prilikom šuta za tri poena. Mladi bek je realizovao samo jedno bacanje (38:38). Poslednji napad imali su crno-beli, a na dve i po sekunde pre kraja Jaramaz je bio uspešan sa linije penala (38:40).

20. minut - Ledej je pogodio oba slobodna bacanja (37:38).

20. minut - Imala je Cibona kontru posle promašaja Kabokla, ali je Anđušić odlično odreagovao, presekao pas i lagano poentirao (37:36).

19. minut - Aranitović je izuzetno raspoložen protiv svog bivšeg kluba. Pogodio je trojku o tablu i upisao svoj deseti poen (37:34).

19. minut - Fenomelna asistencija Pantera za Kabokla, koji lagano zakucava za novo izjednačenje (34:34).

18. minut - Anđušić je vezao dva promašaja iz igre, ali ni Mustapić nije bio precizan.

17. minut - Smit nije pogodio nakon prodora, što je domaćin iskoristio i brzom akcijom preko Mustapića pogodio novu trojku (34:32).

16. minut - Radovčić je obezbedio novo izjednačenje Ciboni. S druge strane, Kaboklo posle faula pogađa samo jedno bacanje (31:32).

15. minut - Panter donosi prvo vođstvo gostima. Ovo je osmi poen za iskusnog Amerikanca (29:21).

14. minut - Buljan je promašio oba penala nakon faula Smailagića, a potom centar crno-belih pravi prekršaj u napadu. Mora na klupu, jer već ima tri lične greške.

14. minut - Evo izjednačenja. Smit je pogodio trojku za 29:29.

13. minut - Dobra odbrana Partizana, ali onda i greška Koprivice prilikom dodavanja, što je Arnitović znao da iskoristi i izbori novi posed. I pored dva promašaja, Zagrepčani su vezali dva ofanzivna skoka i dobili slobodna bacanja, a samo jedno realizovao je Bošnjak (29:26).

13. minut - Perasović pogađa trojku za Cibonu, uzvraća Panter novim prodorom (28:26).

12. minut - Aranitović je bio neprecizan sa distance. Iskoristili su to gosti, Koprivica je dobio odličan pas od Pantera i pogodio uz dodatno slobodno bacanje, koje je promašio (25:24). Trener Cibona traži tajm-aut.

11. minut - S jedne strane promašaj Mustapića i Trifunovića, potom i blokada Koprivice, pa poeni ispod koša (25:22).

11. minut - Prvi posed imali su Beograđani, Ledej je napravio grešku u koracima.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Šest sekundi imao je Partizan, fenomenalno je to odradio Jaramaz i pogodio trojku uz zvuk sirene (25:20).

10. minut - Panter ponovo pogađa sa distance, poslednji napad u prvoj deonici ima Cibona. Koprivica je napravio faul, a slobodna bacanja Mustapić je realizovao (25:17).

9. minut - Pogodio je Panter, potom je Trifunović bio sjajan u odbrani, ali je Smit to upropastio, jer je bio brzoplet u napadu.

9. minut - Dvocifrenu prednost imaju Zagrepčani (23:13). Crno-beli imaju problema u napadu, uz zvuk sirene je šutirao i promašio Ledej.

8. minut - Dobra akcija i završnica Koprivice, a potom i Smit krade loptu, pa smanjuje vođstvo Cibone (21:13).

7. minut - Nova trojka Cibone, Mustapić je pogodio - 21:9.

7. minut - Panter je promašio otvoren šut za tri poena. Obradović pokušava čestim izmenama da pronađe pravu petorku.

6. minut - Radovčić je sada bio siguran sa distance, dok su Ledej i Panter s druge strane bili neprecizni (18:9).

5. minut - Odlična asistencija Jaramaza za Ledeja, koji pogađa prvu trojku na utakmici, ali odmah je istom merom vratio Radovčić (16:9).

4. minut - Novi poeni Kabokla, potom je Aranitović bio siguran sa linije penala (13:6).

4. minut - Aranitović je pogodio za vođstvo Cibone od 11:4, nakon čega je Obradović morao da traži prvi tajm-aut. Na parket je poslao i kapitena Kevina Pantera.

3. minut - Bruno Kaboklo smanjuje prednost domaćina, sada je 6:4.

2. minut - Uroš Trifunović prvi postiže poene za Partizan.

2. minut - Cibona je meč otvorila vođstvom.

1. minut - Utakmica u Zagrebu je počela.

PRE MEČA

17.58 Kormilar Cibone, Dino Repeša, ne krije da svi željno čekaju duel sa aktuelnim šampionom ABA lige.

- Što se same utakmice tiče, definitivno da svi jedva čekamo to podbacivanje, da vidimo gde smo naspram evroligaških ekipa. Ono što me posebno raduje jeste da smo svi zdravi i da se u tim vratio Aranitović. Mislim da je i publika prepoznala našu želju, volju i te neke dobre partije koje smo pružili u regionalnoj i domaćoj ligi. Nadam se da će nam biti pravi šesti igrač - poručio je Repeša.

17.50 Trener crno-belih, Željko Obradović, odlučio je da u Beogradu ostavi Džejmsa Nanelija i Pi Džej Doužera, kako bi odmorili, dok su se u tim vratili Tristan Vukčević i Danilo Anđušić.

- Dolazimo u Zagreb nakon dva dupla kola u Evroligi, napori su veliki, ali bez obzira na to, naravno da imamo jasne ambicije. Nadam se da će na tribinama biti što više publike i da će Cibona imati podršku navijača kakvu je i ranije imala. Mi smo u dobrom ritmu i motivisani dolazimo na ovaj meč - rekao je Obradović

17.45 Nekada veliki derbi, još iz vremena bivše Jugoslavije, biće odigran u krcatoj dvorani "Dražen Petrović". Cibona je objavila da su sve ulaznice za utakmicu protiv Partizana rasprodate, što znači da možemo da očekujemo još jedan košarkaški spektakl starih rivala.

17.40 Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Cibona - Partizan.

Kosta K. opet šokira svojim ponašanjem, evo koga prisluškuje!

Dečak-ubica, Kosta K. (14) počinio je krvavi pir 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" na Vračaru kada je ubio devetoro učenika i radnika obezbeđenja ove vaspitno-obrazovne ustanove i od tog dana, on se nalazi na Klinici za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu.