Rešena misterija oko statusa prvotimca crno-belih u srpskom fudbalu.
Odlične vesti dobio je trener Partizana, Igor Duljaj, samo dva dana uoči 172. "večitog derbija" na "Marakani". Iskusni kreator igre Gajas Zahid (29) nema više status stranca u našem prvenstvu, što znači da je oslobodio još jedno mesto za inostranog igrača u postavi "parnog valjka".
Momak rođen u Oslu nije dobio srpski pasoš i naše državljanstvo. Naime, u klub iz Humske stigla je potvrda nadležnih fudbalskih institucija da on, kao Norvežanin, ima ista prava kao i igrači iz zemalja članica Evropske unije. Upravo ti fudbaleri, prema pravilima koje je FSS promenio minulog leta, ne računaju se više u Superligi kao internacionalci.
Čelnici crno-belih su još početkom februara tražili objašnjenje, jer Skandinavci u pravilnicima nisu imali jasno definisan status. Poenta je u tome da, iako Norveška zvanično nije deo Evropske unije, ova zemlja je potpisala Sporazum o Evropskom ekonomskom prostoru, čime se obavezala da sledi zakone EU. Zbog toga je sada Zahid dobio potvrdu da u srpskom fudbalu zvanično nema više status stranca.
Inače, u timu Partizana se kao internacionalci računaju još - Mateus Saldanja (Brazil), Frenk Kanute (Senegal), Leonard Ovusu (Gana), Denil Kastiljo (Ekvador) i Jung Džun Goh (Južna Koreja). Zamenik kapitena Bibars Natho (Izrael) dobio je srpski pasoš u avgustu 2022. godine, dok Ksander Severina (Holandija), Aldo Kalulu (Francuska) i Natan de Medina (Belgija) dolaze iz zemalja EU i ne računaju se kao stranci.
Podsetimo, nekadašnji prvotimac Valerenge, kiparskog APOEL-a, grčkog Panatinaikosa i turskog Ankaragučua stigao je na Topčidersko brdo u finišu letnjeg prelaznog roka i za kratko vreme opravdao epitet velikog pojačanja. Dosad je ofanzivni vezista poreklom iz Pakistana za crno-bele odigrao 23 utakmice, postigao sedam golova i upisao pet asistencija.
Ogromno interesovanje navijača vlada za derbi Crvene zvezde i Partizana u subotu (17.00, Arena premijum 1), a sve karte namenjene "delijama" su planule!
Bivši fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Pešić i nekadašnji prvotimac Partizana Nenad Marinković uvereni su da će Mirko Ivanović ili Mateus Saldanja rešiti predstojeći večiti derbi.
Kapiten fudbalera Partizana Svetozar Marković (23) prema nezvaničnim informacijama biće spreman za meč protiv Crvene zvezde u subotu (17.00, Arena 1 premijum).
Fudbalski sudija Pavle Ilić deliće pravdu u meču Crvene zvezde i Partizana, koji će biti odigran u subotu od 17.00 časova na "Marakani" u 24. kolu Superlige, odredila je Sudijska komisija Fudbalskog saveza Srbije.
Nekadašnji napadač Partizana, a sada Zemuna, Nemanja Kojić (33), za Informer je izneo očekivanja pred predstojeći 172. večiti derbi, koji će naredne subote (17.00, Arena 1 premijum) biti odigran na "Marakani".
Kladionice su pred 172. večiti derbi maltene otpisale fudbalere Partizana! Prema procenama bukmejkera, naredne subote na "Marakani" veliki favorit biće Crvena zvezda, o čemu svedoče i kvote koje su se pojavile.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ogromno interesovanje navijača vlada za derbi Crvene zvezde i Partizana u subotu (17.00, Arena premijum 1), a sve karte namenjene "delijama" su planule!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je obeležavanju 15. godišnjice programa "Svet u Srbiji" u Palata Srbija, gde je istakao značaj saradnje Srbije sa Afrikom i Azijom.
Litvanija je proglasila vazdušnu opasnost u više delova zemlje, uključujući Vilnjus, nakon što je u blizini granice primećen sumnjivi dron koji se kretao iz pravca Belorusije, saopštilo je Ministarstvo odbrane Litvanije.
Protiv Srpske pravoslavne crkve (SPC), institucije u koju srpski narod ima najveće poverenje, vodi se sistemska orkestrirana prljava kampanja i za to postoje neoborivi dokazi.
U emisiji Takovska 10, šefica poslaničke grupe Stranke slobode i pravde Marinika Tepić pokušala je da predstavi sebe kao nosioca demokratije i nekoga ko poštuje zakon, nakon čega ju je predsednica Skupštine Ana Brnabić podsetila na nedela njenog šefa Dragana Đilasa, kao i na političku situaciju u periodu njegove vlasti.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Prodaja odmrznutog mesa pod etiketom svežeg, kao i pošiljke brazilske govedine sa tragovima hormona, podigle su uzbunu na tržištu i pokrenule strože kontrole Evropske unije.
Danas je u Banjaluci preminula Dobrila Kukolj (94), bivši zatvorenik ustaškog logora Јasenovac i dugogodišnji predsednik banjalučkog Udruženja logoraša Drugog svetskog rata.
Nemački proizvođač baterija Varta planira da ugasi 350 radnih mesta i obustavi proizvodnju malih okruglih baterija u Nördlingenu u Bavarskoj zbog, kako kažu, gubitka najvažnijeg kupca.
Glavni pretres u jednom od najsloženijih krivičnih predmeta koji se vode pred ovim sudom, protiv ukupno 12 optuženih, među kojima je sedam policajaca iz Policijske uprave Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona, otvoren je juče čitanjem optužnice.
U Vranju je u utorak sahranjen mladić Dejan S. (28), koji je poginuo u teškoj saobraćajnoj nesreći u selu Vrbovo kod Vladičinog Hana, kada je automobil "bmw" sleteo s puta.
Dečak (9) teško je povređen u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć u aleskinačkom selu Prćilovica. Kako saznaje Informer.rs, dete je u Univerzitetski klinički centar u Nišu primljeno bez svesti.
Sada pokojni "škaljarac" iz Herceg Novog, Goran Vlaović - Goro tokom 2020. godine sa osobom čiji identitet još nije utvrđen, formirao je kriminalnu organizaciju koja je prošvecovala oko dve tone kokaina. Ekipi je pripadao i Radomir Boban Baćović, a sada je crnogorsko Specijalno državno tužilaštvo formiralo slučaj i sprovodi se kriminalistička istraga.
Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se danas u Pekingu i sa kineskim inženjerom Peng Pajom, koga je upoznao prilikom svoje prve zvanične zvanične posete Kini 2000. godine, kada je Peng još bio dete, i od njega je na poklon, kao uspomenu, dobio na poklon porcelanski servis.
Kriza na Bliskom istoku i rat u Ukrajini mogli bi da budu među temama razgovora novog mađarskog premijera Petera Mađara sa poljskim vrhom u Varšavi, gde je doputovao u prvu zvaničnu posetu inostranstvu od preuzimanja dužnosti.
Najbrži način da Rusija pokuša da završi rat u Ukrajini nije slanje novih velikih snaga na front, već mnogo šira upotreba vazdušnih i raketnih udara, ocenio je bivši analitičar CIA za Rusiju Džordž Bib.
U velikoj sali mts Dvorane održana je svečana premijera filma "Sveti Mojsije Crni", novog ostvarenja rediteljke Jelena Popović, koja je nakon uspeha filma "Božiji čovek" publici predstavila još jednu snažnu i duhovno inspirativnu priču o veri, iskupljenju i mogućnosti čovekove promene.
Venera, planeta koja simbolizuje ljubav i način na koji volimo, ušla je u Raka, gde će biti do 13. juna. Venera u Raku donosi lep period za ljubav za Rakove, Ribe i Škorpije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar