• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M. Z.

31.03.2024

22:18

Žoc ljut i pored pobede! Neki će na trening pravo sa aerodroma (VIDEO)

abaliga.com

Partizan

Žoc ljut i pored pobede! Neki će na trening pravo sa aerodroma (VIDEO)

Podeli vest

Trener košarkaša Partizana nije bio zadovoljan nakon veoma važnog trijumfa u gostima protiv Budućnosti (89:83) u 25. kolu ABA lige.

Crno-beli su uspeli nakon drame da slome otpor Podgoričana u poslednjem minutu, a junak je bio Zek Ledej sa pet vezanih poena. Na taj način je aktuelni prvak regionalnog takmičenja stigao do učinka 19-6, čime bi trebao da je i obezbedio drugo mesto na tabeli, odnosno prednost domaćeg terena u polufinalu plej-ofa!

Međutim, sve to nije bilo dovoljno da Željko Obradović posle jako zanimljivog i neizvesnog duela u "Morači" pohvali svoje izabranike, naprotiv. Pojedinci su dobili ozbiljne kritike, iako nisu imenovani.

- Nekima sam zakazao trening, pravo sa aerodroma kada stignemo u Beograd, da vidimo šta se dešava - rekao je šef stručnog štaba Partizana, a potom nastavio:

- Evidentno je da je utakmica odlučena u nekoliko poslednjih poseda, posebno šutem Zeka Ledeja, koji je bio izuzetno težak. Odigrali smo koncentrisano tu poslednju odbranu. Sitni detalji su odlučili.

Foto: abaliga.com

Željko Obradović tokom meča u "Morači"

Najtrofejniji evropski stručnjak je zadovoljan zbog činjenice da se kod Ledeja praktično nije osetilo odsustvo od skoro tri nedelje. Poslednji put je na parketu bio još 14. marta, kada je igrao protiv Barselone, nakon čega je otišao u Ameriku, zbog smrti oca.

Propustio je iskusni krilni centar pet mečeva, protiv Baskonije, Real Madrida i Olimpijakosa u Evroligi, kao i duele sa FMP-om i Studentskim centrom u ABA ligi. Ipak, večeras je u Podgorici blistao i bio najefikasniji sa 22 poena, uz šest skokova.

- Zek se vratio i videlo se koliko je bitan za tim u svim segmentima igre. Može on i bolje, kao i ostali igrači. Stvar je koncentracije i načina na koji momci primaju informacije. Recept je da svi budu na nivou. Igrali smo protiv Olimpijakosa pre nekoliko dana, a učinak svih igrača sa klupe je bio tri poena. Košarka ne može da se igra samo sa petoricom. Svi moraju da shvate da nije samo koš jedini segment. Ima ih puno - naglasio je Obradović.

Na kraju se kormilar crno-belih osvrnuo na ono što sledi u predstojećem periodu.

- Imamo još neke šanse da uđemo u plej-in Evrolige. Dobro je što nešto zavisi i od nas, ali ne sve. Videćemo kako će to izgledati. Prvo da vidimo to, a onda posle toga se okrećemo ABA ligi. Igračima pričam uvek, posebno posle one serije protiv Reala, kada dolazi do pada koncentracije, da moramo svakoga da poštujemo - zaključio je Obradović.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Saznajemo: Dolovac se vratila u Srbiju - ovo je radila u Hagu
Politika

Saznajemo: Dolovac se vratila u Srbiju - ovo je radila u Hagu

Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac, koja je otišla iz Srbije u utorak ujutru, dan nakon što je Odbor za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu odbio njene izveštaje o radu tužilaštva za period od 2020-2024. godine, vratila se posle četiri dana u Srbiju, i to sinoć nešto malo pre ponoći, saznaje Informer.

06.12.2025

09:10

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set