SVET SE POKLONIO NOVAKU, REGION U TRANSU! On odbija da izgubi! Tišina! Šampionski gen, fascinantna mentalna snaga...
Podeli vest
Osvajanje osme titule na Australijan openu i povratak srpskog tenisera Novak Ðokovića na čelo ATP liste, glavna je vest i u medijima u svetu i u regionu
Španska Marka piše kako je Novak vaskrsnuo protiv Tima i osvojio osmi trofej na Australijan openu.
Novinar BBC Dejvid Lo smatra da nije bilo potrebno da Novak Đoković potapše glavnog sudiju Dejvida Dumosou posle njihove prepirke na kraju drugog seta meča sa Dominikom Timom (3:2)
02.02.2020
14:58
- Osvojio je svoj 17. grend slem i sada je za petama Nadalu i Federeru - navodi Marka.
Foto: printscreen
- Novak je delovao umorno, ali je uradio ono što on radi. Odbio je da izgubi. Pronašao je svoj najbolji tenis kada mu je bilo najpotrebnije - piše ESPN.
"L'Ekip" je u naslovu samo stavio "Le Maestro", aludirajući na maestrolnog Đokovića.
Foto: printscreen
Foto: printscreen
- Delije da je Novakova deminacija na Australijan openu beskrajna. Novak je u uzbudljivom finalu sa Timom produžio povećao svoj rekord u Melburnu. Osvojio je osmu titulu u Australiji a 17. grend slem - dive se Srbinu i španski As.
BBC ističe kako je Đoković preko Tima došao do osmog trofeja i 17. grend slema.
- U zadivljujućem finalu Novak je izvukao fizičke i mentalne rezerve. Dva puta je zvao doktora pre nego što je pronašao snagu za povratak - piše BBC koji je vest ilustrovao Novakovon fotografijom dok gestikulira "tišinu".
Hrvatski portal Indeks, pod naslovom "Neverovatni Đoković preokretom osvojio 17. gren slem" piše da je srpski teniser u neverovaltnom finalu Australijan opena pobedio Dominika Tima :4, 4:6, 2:6, 6:3 i 6:4 posle četiri sata igre.
- Sve smo videli u ovom finalu u kojem je Đoković ponovo pokazao fascinantnu mentalnu snagu koja mu je donela većinu turnira u karijeri - piše Indeks.
Foto: printscreen
Podgoričke Vijesti o trijumfu Ðokovića pišu pod naslovom "Šampionski gen: Đoković osvojio osmu titulu u Melburnu".
- Šampioni se i rađaju i stvaraju - Novak Đoković je šampion, veliki šampion.
- Srpski teniser je osvojio osmu titulu na Australijan openu, u isto toliko finala, ukupno 17. grend slem trofej u karijeri. Đoković je gubio od sjajnog Dominika Tima 2:1 u setovima, izgledalo je da je njegova igra u rasulu, u drugom i trećem setu je izgubio i servis, u pojedinim trenucima i živce. Međutim, po ko zna koji put u karijeri pokazao je izuzetnu psihičku stabilnost i snagu, kao da se "resetovao" na pauzi između trećeg i četvrtog seta, izašao na teren sa dominantnim stavom i kontrolisao meč - ističu Vijesti
Foto: printscreen
Novaku se dive i 24sata.hr.
- Đoković se vratio iz ponora za 17. grend slem - naslov je na 24sata.hr.
Foto: printscreen
Neverovatan povratak Đokovića u epskom finalu - naslov je na portalu Jutarnji.hr.
- Oprostite „nova generacijo“, ali dinosauri još uvek vladaju svetskim tenisom - navodi se između ostalog u tekstu hrvatskog portala.
Foto: printscreen
Ponovo prvi na svetu. Novak Đoković osmi put osvojio Australian Open i stigao do 17. grand slam titule - piše portal Klix.ba
Foto: printscreen
Novu gren slem titulu srpskog tenisera ispratio je i portal Klix.ba, navodeći da je "Fenomenalni Novak Đoković u Melburnu osvojio osmu titulu i 17. titulu na gren slem turnirima u fenomenalnom meču savladao je Dominika Tima rezultatom 3:2 u setovima".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Dragan
pre 6 godina
Da je Novak poceo istovremeno kad i Federer sad bi brojao barem 27 gs titula a Federer se nebi ni video i odavno bi vec bio u penziji. Ovo su poslednji trzaji Feda...samo jos zivci rade!
Novinar BBC Dejvid Lo smatra da nije bilo potrebno da Novak Đoković potapše glavnog sudiju Dejvida Dumosou posle njihove prepirke na kraju drugog seta meča sa Dominikom Timom (3:2)
Reditelj Srđan Dragojević, danas jedan od glavnih ideologa blokaderskog pokreta, nastavio je da vređa svoje kolege, nazivajući ih "debilima" i "Ćacijima".
Nemačka planira da pošalje oko pet hiljada vojnika, kao i 105 tenkova "leopard 2A8", na jugoistočnu granicu Litvanije sa Belorusijom u okviru plana za jačanje oružanih snaga na Baltiku, piše novinar Piter Sučiu za list Nešenel interest.
Kada ponestane tema, a ideološka matrica zatraži dnevnu dozu "prosvetiteljstva", na tapetu se, po ko zna koji put, nađe Srpska pravoslavna crkva (SPC).
Autentična alternativa, spas za narod i borba za pristojno društvo. Tako otprilike glasi opis takozvane "studentske liste" za izbore, za koju se, čim se zagrebe ispod površine, jasno vidi da je zapravo lista “druga liga bivšeg režima"!
Nekadašnji komandant Armije Bosne i Hercegovine (ARBiH) na teritoriji Srebrenice i čovek čije se ime vezuje za najstrašnije zločine nad Srbima u Podrinju, Naser Orić, ponovo je šokirao javnost. Ovoga puta ne ratnohuškačkim izjavama, već modnim odabirom koji je izazvao lavinu smeha i podsmeha na društvenim mrežama.
Član Plavog tima Jovan Ikić još jednom je pokazao fer-plej prema Jovanu Raduloviću Jodžiru tako što mu je rekao da je najspremniji u celom Exatlonu, iako ima blizu 40 godina.
Miljenik publike i ostalih takmičara Jovan Radulović Jodžir održao je emotivan govor prilikom oproštaja od Exatlona i zakleo se da nikada nije video toliko dobrih ljudi.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
U Srbiji će danas biti pretežno oblačno, mestimično sa slabom kišom, na visokim planinama uz provejavanje slabog snega. Temperatura će se kretati od 1 do 14 stepeni.
Policajci u Beogradu uhapsili su tinejdžera (17) iz Novog Sada osumnjičenog da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Do 2.000 kineskih ribarskih brodova okupilo se u blizini kinesko-japanske srednje linije u Istočnom kineskom moru, formirajući "plutajući zid" dužine veće od 400 kilometara, pokazala je analiza geoprostornih podataka.
Ruske snage pogodile su ukrajinske trafostanice i nadzemne vodove od 750 kilovata i 330 kilovata, koji čine osnovu elektroenergetske infrastrukture zemlje, saopštio je potpredsednik vlade i ministar energetike Ukrajine Denis Šmigalj na Telegramu.
Gordanu Marić gotovo dve decenije niko nije zvao pred kamere te je dlučila da svoje znanje prenese drugima i postala jedna od najvažnijih pedagoginja koja je oblikovala nove generacije glumaca.
Smrt glumice Gordane Marić, koju publika zauvek pamti kao Gocu, prvu devojku Baneta Bumbara u kultnoj seriji "Grlom u jagode", vratila je iz sećanja njene potresne reči o kolegi i prijatelju Branku Cvejiću koje je izgovorila nakon njegove smrti.
Filmski centar Srbije i Ministarstvo kulture Srbije, u saradnji sa NAFFIT-om, organizovali su juče na Zlatiboru panel diskusiju posvećenu jednom od gorućih problema domaće kinematografije, sufinansiranim nezavršenih filmova.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Dr Kunal Sud, anesteziolog i lekar specijalista za intervencione metode lečenja bola, objašnjava ulogu vitamina D u zaštiti od kardiovaskularnih bolesti i smanjenju rizika od srčanih udara.
Sajber kriminalci koriste PDF fajlove i lažne Dropbox stranice da bi ukrali vaše podatke. Budite oprezni i pre nego što otvorite bilo koji dokument, uvek proverite ko vam ga je poslao.
Predigra je mnogo više od fizičkog kontakta, ona je iskustvo koje uključuje sva čula i gradi emocionalnu povezanost, a uz tri trika iskustvo će biti nikad bolje.
Pevačica Vanja Mijatović prokomentarisala je situaciju u kojoj se našla njena koleginica Milica Todorović nakon što je otkriveno da je njen partner oženjen.
Pevačica Rada Manojlović nedavno je progovorila o teškom periodu kroz koji je prošla zbog zavisnosti od lekova za smirenje, otkrivši koliko je bila teško suočiti se sa problemom.
Rijaliti učesnika Marka Janjuševića Janjuša zaustavio je robot Toša nakon kupovine, koji je primetio da je Janjuš ukrao žvake. Rijaliti takmičar je onda priznao da je ukrao kačkavalj, a objasnio je i kako.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar