U ekskluzivnom razgovoru za Eurosport ( „Hanging out with Babsi“ ), Ana Ivanović, nekadašnji svetski broj jedan i pobednica Rolan Garosa 2008. godine, govori o danima provedenim na tronu WTA liste, o tome kako vidi povratak Kim Klajsters tenisu i ko joj je bila najteža protivnica u karijeri
Kako se tvoj život promenio kada si osvojila Grend Slem titulu i kada si postala broj jedan?
- Bilo je sve veoma intenzivno. Imala sam 20 godina kada sam osvojila grend slem i postala broj jedan. U tom trenutku, od čistog uživanja u treniranju i uživanja u takmičenju, odjednom se sve menja u to da morate da pobedite ili više nećete biti broj jedan. To mi se nije dopadalo, samo sam želela da igram onaj tenis koji ja volim. Vi ste u centru pažnje. Moj san nije bio da postanem broj jedan, moj san je samo bio da igram tenis, uživam u njemu i osvajam mečeve i turnire. Bilo je teško prilagoditi se.
Ko je bio tvoj najteži protivnik na turniru?
- Imate igrače protiv kojih volite da igrate i neke druge koje baš i ne volite i koji su vam zaista teški. Kada sam tek počinjala najteže borbe sam imala sa Peti Šnider, te borbe nikada neću zaboraviti. Sećam se Berlina u četvrtfinalnom meču. Uvek sam imala neverovatne borbe protiv Svetlane Kuznjecove. Ali tokom moje karijere najteža protivnica sa kojom sam igrala bila je Karolina Pliškova. U poslednje dve godine moje karijere igrale smo nekoliko puta i za mene je njen nepredvidivi servis uvek bio izazov.
Foto: AP/Photo
Koji meč želite da ponovite iz svoje karijere?
- Želela bih da ponovim finale Australian Open-a protiv Šarapove 2008. godine. Bio je težak prvi set, 4-4, i 30-30, a ona je servirala. Lagano sam odigrala forhend, odigrala sam dropšot i loptica je otišla u mrežu. Izgubila sam taj poen, iznervirala sam se, izgubila sam set, mislim 7-5. Od tog trenutka nisam mogla to da pustim u mojoj glavi. Obično zaboraviš i kreneš dalje prema sledećem poenu, ali nekako nisam mogla da zaboravim taj poen. Igrala sam tako dobro na tom turniru, tako da bih volela da ponovim.
Postoji li neko protiv koga si želela da igraš tokom svoje karijere, a nisi?
- Želela bih da sam igrala protiv Monike Seleš, ali naše karijere su samo mimoišle jedna drugu. Srela sam je nekoliko puta nakon što se povukla i ona je veoma stidljiva i veoma skromna. Volela bih da sam igrala sa njom. Ona je tako neverovatna osoba.
Foto: Reuters
Koliko je Novak Đoković uticao na tvoju karijeru?
- Zajedno smo odrasli u Srbiji i počeli smo da igramo tenis u slično vreme - ja godinu dana kasnije. Tada smo imali 10 ili 11 godina i igrali smo mnogo malih turnira u Srbiji. Kasnije smo postali vrlo bliski prijatelji. Tokom godina on je imao svoj put i ja sam imala svoj, ali ono što je postigao zaista je neverovatno.
Misliš li da Novak može završiti karijeru sa najviše muških grend slem titula?
- Verovatno, zato što je vreme na njegovoj strani. Sigurno mu je ostalo bar još dve godine da to postigne i to je jedan od njegovih najvećih ciljeva.
Kakvo je tvoje mišljenje o tome što se Kim Klajsters vraća profesionalnom tenisu?
- Kim mi je bila mentor jer kada sam prvi put započela turneju, provodila sam puno vremena
razgovarajući s njom. Postale smo prijateljice, dobila je Džejdu, vratila se i osvojila grend slem. Neverovatno je šta je postigla. I dalje je toliko poštujem, sada je samo teško zamisliti da se vrati nakon što ima troje dece i toliko dugo je van igre - ne zato što nije u formi, već zato što telo jednostavno reaguje drugačije. Kada si van takmičenja shvatiš koliko je mnogo vremena potrebno da se finese usavrše, a ona je odsutna već neko vreme. Gledala sam neke njene mečeve i sjajno je udarala loptu, ali zaista se nadam da će moći da se vrati na taj nivo da igra kao nekada. Lično, ne mislim da će joj biti lako nakon toliko godina.
Foto: Instagram/Ana Ivanović
- Mislite li da Serena Vilijams može osvojiti još jednu grend slem titulu i upisati se u istoriju tenisa?
- Mislim da je kod Serene osvajanje tog dodatnog grend slema više stvar psihološkog pitanja nego da li ona to može. Serena je od rođenja deteta bila u toliko grend slem finala, samo je stvar emocija da načini taj korak i osvoji titulu.
Kome će ovaj produženi odmor više ići u prilog - starijim, iskusnijim igračima ili mlađim igračima?
- Mislim da je to veoma izazovno. Ne bih nikako volela da sada prolazim kroz to. Bila sam povređena dva meseca i bilo je dovoljno teško. Neki igrači se lakše naviknu na ovakve situacije - budu povređeni po nekoliko meseci, ali se vrate i budu jaki kao i pre. To je veoma individualno, ali mogli biste pomisliti da će to dati prednost mlađim igračima, jer bi njima bilo lakše da uđu u ritam meča.
- Postoji li nešto što ti nedostaje iz teniske karijere?
- Nedostaje mi takmičenje. Smešno je, jer kad sam počela da igram, tada sam već imala 15 ili 16 godina, plašila sam se kada god bih se našla na centralnim terenima. Nisam volela da budem u centru pažnje. Sada mi to nedostaje i nekako je čudno. Kada gledam svoje prijatelje kako igraju i kada gledam turnire, zaista želim da ponekad mogu da budem tamo i da se takmičim jer to je deo koji volim. Volim ta putovanja, da se srećem sa prijateljima i putujem po svetu. Ali onda pomisliš na sve ostalo što ide uz to, i mogu reći prilično sam srećna.
U intervjuu za nemačke medijie, Ana Ivanović i njen suprug Bastijan Švajnštajger istakli su da im vreme provedeno sa svojom decom znači u izgradnji njihovog odnosa
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U intervjuu za nemačke medijie, Ana Ivanović i njen suprug Bastijan Švajnštajger istakli su da im vreme provedeno sa svojom decom znači u izgradnji njihovog odnosa
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Blokaderi Dejan Petar Zlatanović i član Nove DSS Bojan Dimitrijević glavni su akteri snimka na kom se vidi kako se oni i njihovi istomišljenici nadaju ubijanju naprednjaka po receptu iz 19. veka, kao i ubistvu predsednika Aleksandra Vučića po uzoru na Majski prevrat.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Pavle Grbović, opozicionar, blokader sa dna kace i predsednik Pokreta slobodnih građana, ostovao je sinoć u "Utisku nedelje" na blokaderskoj televiziji i tom prilikom šokirao svojim izjavama.
Miloš Bešić, profesor i blokader na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, gostovao je sinoć u "Utisku nedelju" i tom prilikom istakao da se opozicionari nikada neće odreći svojih ambicija u korist "studenata".
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Srbiji je u 11 sati najtoplije bilo u Kikindi, sa izmerenih 36 stepeni, a najsvežije na Kopaoniku, 23 stepena Celzijusove skale.
Na sajtu Ministarstva unutrašnje i spoljne politike Republike Srbije, saopšteno je da se alpinistički pojas Canyon Guide Harness Petzl povlači sa srpskog tržišta!
Savremena nauka može da prati kretanje tektonskih ploča, ali ne i da odredi trenutak kada će doći do razornog potresa. Upravo zato predviđanje zemljotresa ostaje jedan od najvećih izazova geologije.
Pripadnici Federalne specijalizovane jedinice za spasavanje pod vodom (FUCZ) i Jedinice za podršku MUP Posavskog kantona pronašli su i izvukli danas iz reke Save telo muškarca inicijala V. Ž.
Nišlijka Tamara S. pravnosnažno je osuđena na godinu dana zatvora i izrečena joj je mera bezbednosti obaveznog čuvanja i lečenja u psihijatrijskoj ustanovi zbog kršenja porodičnih obaveza usled ćega je došlo do smrti njenog trogodišnjeg sina.
Stravičan snimak vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj brzinom svetlosti se širi društvenim mrežama. Kako se može videti na snimku, devojčice maltretiraju drugu, dok njih još oko 15 stoji i posmatra.
Crnogorski državljanin A. K. (32), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu poternicu, uhapšen je na teritoriji Srbije prilikom pokušaja da napusti zemlju preko graničnog prelaza Godovo.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko najpre se sastao sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom na Valdaju, a zatim je odmah otišao u Peking na razgovor sa predsednikom Kine Si Đinpingom, u trenutku kada Minsk sve ozbiljnije upozorava na pretnje iz Kijeva.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da se ruske snage nalaze na oko 10,5 kilometara od Sumija, ukrajinskog regionalnog centra, ali je naglasio da Moskva za sada nema političke planove za pripajanje tog grada i čitave Sumske oblasti Rusiji.
Ukrajince čekaju moguća nova ograničenja struje zbog talasa ekstremne vrućine i sve većeg opterećenja elektroenergetskog sistema, upozorio je generalni direktor energetske kompanije Jasno Sergej Kovalenko.
Poljska ubrzava pregovore sa SAD o stvaranju stalne američke vojne baze na svojoj teritoriji, iako je javnost gotovo presečena na dva dela: 44,1 odsto građana podržava novu bazu, dok je 40,9 odsto kategorično protiv.
Svečanom dodelom nagrada i projekcijom filma "Saučesnici" reditelja Marka Novakovića završen je 9. Ravno Selo Film Festival, međunarodni festival prvog ili drugog filma, koji je tokom četiri dana u Ravnom Selu okupio filmske autore, goste iz zemlje i inostranstva, mlade stvaraoce i publiku.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Muzička zvezda Zorica Brunclik danas proslavlja svoj 71. rođendan, a iako njen život pun je uspona i padova, pevačicu optimizam i smeh nikada nisu napuštali.
Voditeljka Jovana Jeremić na odmoru je u Italiji sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom, a pratioce je obradovala provokativnom fotografijom iz kafića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.