NOVAK POSTAJE NAJBOLJI IKADA! Nadala nema, Federer se raspada, Đokoviću otvoren put! Napada sva četiri grend slema u sezoni i zlato na Olimpijskim igrama!
Rafael Nadal odustao je od učešće na Vimbldonu i Olimpijskim igrama nakon što je u polufinalu Rolan Garosa poražen kasnije od šampiona Novaka Đokovića
Dužno poštovanje Nadalu, koji je istinski šampioni, čovek koji bi igrao i na jednoj nozi, ali ne bi odustao, ali ova vest znači da bi Novak Đoković ove godine mogao definitivno da osvoji sve što mu u karijeri nedostaje i stavi tačku na debatu ko je najbolji teniser ikada.
Nadal je poručio da odustajanjem od Vimbldona i Olimpijskih igara želi da šrpduži karijeru, jer njegovo telo sada posle naporne sezone na šljaci ne bi moglo da se oporavi za dva izuzetno naporna takmičenja.
Foto: tanjug/AP Photo/Michel Euler
Novak Đoković i Rafael Nadal
Što se Federera, tiče, Švajcarac će teško biti posle operacije i duge pauze ozbiljno konurentan Đokoviću, koji je trenutno mašina koja sa 34 godine gazi i 12 godina mlađe igrače, kao što je to u finalu Pariza uradio Stefanisu Cicipasu.
Novak može do sva četiri grend slema u sezoni
Otvoren je put Novaku na Vimblonu i na Olimpijskim igrama, a bze sumnje će biti i favorit na Ju Es openu, jer je beton njegova omiljena podloga.
Ako ove sezone posle Australijan opena i Rolan Garosa osvoji još Vimbldon i US open, pa zlatnu medalju u Tokiju, može da kaže protivnicima: Nastavite da trenirate!
Foto: tanjug/AP Photo/Michel Euler
Novak Đoković
Đoković je jedii u istoriji moderne ere koji je osvojio barem po dva puta sva četiri grend slema. I sada kada poseduje i Australiju i Rolan Garos za pojasom, može li da napadne sva četiri grend slema.
Sa pobedama nad Nadalom i Cicipasom Đoković je dokazao ne samo da je mentalno najsnažniji teniser u istoriji, već i najkompletniji teniser i igrač kome fizički niko ne može da parira.
- Fizički i mentalno dominantan. Najteži igrač u istoriji koga želite da napadnete. Nema rupa u svojoj igri. Nema rupa fizički. Ne možeš ga slomiti mentalno, uvek veruje. Potpuno zasluženo - napisao je posle finala bivši teniski bombarder Endi Rodik.
Đoković juri Zlatni slem
Đoković na dobrom putu da uspe da dođe do Zlatnog slema, odnosno da osvoji sva četiri grend slema u kalendarskoj godini, kao i Olimpijske igre. To bi bio podvig na podvizima, ukazala mu se šansa koja ne sme da se propusti.
Foto: Tanjug/AP
Nole je već držao sva četiri, ali to nije bilo u okviru jedne godine, već podeljeno na dve. Sada može da napravi nešto jednistveno u svetu tenisera u Open eri, nešto što nemaju ni Nadal ni Federer.
Istina, imaće protiv sebe mlade igrače, Stefanisa Cicipasa, Aleksandra Zvereva, Danila Medvedeva... Ali, Đoković će biti favorit na preostalim najvećim turnirima do kraja sezone.
Novak Đoković je osvojio Rolan Garos, 19. grend slem u karijeri i mogao bi već ove sezone da nadmaši Rafaela Nadala i Rodžera Federera koji imaju po 20 najvećih trofeja
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Novak Đoković je osvojio Rolan Garos, 19. grend slem u karijeri i mogao bi već ove sezone da nadmaši Rafaela Nadala i Rodžera Federera koji imaju po 20 najvećih trofeja
U Palati Srbija danas je razmenjeno 10 dokumenata o saradnji između Srbije i Angole u prisustvu predsednika Srbije, Aleksandra Vučića ,i predsednika Angole, Žoaoa Manuela Gonsalveša Lorensa.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, tokom sastanka sa ruskim oligarhom Romanom Abramovičem, poručio je da Kijev neće napustiti Donbas, piše britanski Gardijan.
Predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslav Miki Aleksić izjavio je, govoreći o potencijalnoj koaliciji proevropskih stranaka za predstojeće parlamentarne izbore, da će njegova stranka uzeti aktivno učešće na tim izborima, ali da će odluka o formatu izbornih koalicija biti doneta "na vreme, u najboljem interesu antirežimskog bloka".
Radivoje P. Stojković, direktor Jovine gimnazije u Novom Sadu, kaže da je zabrinut za svoju bezbednost nakon što su blokaderi protiv njega pokrenuli neviđenu hajku i to zbog gostovanja na Informer televiziji.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da je Srpska lista na izborima u nemogućim uslovima potvrdila dominaciju u srpskim sredinama.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Srbija je ovih dana na udaru visokih temperatura i UV indeksa, što može biti fatalno po zdravlje zbog toplotnog udara i opekotina, upozorava prim. dr Nada Macura.
Reč "pop" toliko je ukorenjena u svakodnevnom govoru da je većina ljudi koristi bez razmišljanja o njenom poreklu. Ipak, malo ko zna da ovaj izraz vodi korene iz grčkog jezika , od reči "papas", koja znači "otac".
Nakon što su mu učenici poklonili gume i felne za automobil povodom završetka škole, profesor mašinske struke predmeta Zoran Mišić podelio je svoje impresije.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da je danas, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije ovog tužilaštva, uhapšeno ukupno dvanaest osumnjičenih, zbog sumnje da je osumnjičeni Z. D. izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja.
Katalonska policija traga za plaćenim ubicom koji je u nedelju oko 21 sat hicima iz pištolja likvidirao Beograđanina, Maria Đolovića (40) u Barseloni, a sumnja se da iza ovog ubistva stoji tzv. "vračarski" klan.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić istakao je danas u Bratislavi da su Slovačka i Srbija prijateljske i bratske zemlje, kao i da će se dobra saradnja unaprediti i u oblastima bezbednosti kao što su borba protiv organizovanog kriminala, terorizma, iregularnih migracija i u oblasti vanrednih situacija.
Pregovori o rešavanju ukrajinskog sukoba trenutno se ne vode, a Kijev je pokazao da nije spreman na dogovore, izjavio je stalni predstavnik Rusije pri UN Vasilij Nebenzja.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski ocenio je da se ruski politički uticaj na druge zemlje smanjuje, navodeći da bi ulazak Ukrajine u Evropsku uniju dodatno oslabio poziciju Moskve u regionu.
Snažna eksplozija potresla je jutros Moskovsku oblast u trenutku kada je vozač čiji se identitet ne saopštava ušao u džip BMW X3 i počeo da se udaljava sa parkinga.
Beba koja je gugutala tokom predstave "Bura" Vilijama Šekspira, u kojoj je glavnu ulogu igrao glumac Kenet Brana, izbačena je iz sale nakon što je ometala izvođenje u pozorištu Kraljevske šekspirovske pozorišne trupe u Stratfordu na Ejvonu, rodnom mestu slavnog engleskog pisca.
U sezoni kada su tikvice među najpovoljnijim namirnicama na pijacama i u prodavnicama, pravo je vreme da ih uvrstite u jelovnik. Jedan od omiljenih načina pripreme svakako su pohovane tikvice, a uz malu izmenu u receptu mogu biti još ukusnije i sočnije.
Princeza od Velsa Kejt Midlton ponovo je privukla pažnju svojim istančanim modnim ukusom, potvrđujući reputaciju jedne od najelegantnijih žena današnjice.
Poznati muzičar Dejan Petrović i njegova supruga Branka ovih dana prošli su kroz agoniju nakon što je njihova ćerka Jovana pretučena, a jedno drugom su oduvek bili najveća podrška.
Odnos Jelisavete Orašanin i Pavla Mensura prerastao je prijateljskog u ljubavni nakon što mu se ona žalila da je nesrećna u braku s Milošem Teodosićem.
Pavle Mensur prethodnih dana je u žiži interesovanja javnosti zbog romanse sa Jelisavetom Orašanin, a sada se povela priča o njegovoj svađi sa voditeljkom Jelenom Nikolić.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.