14:53

ĐOKOVIĆ OSTAO I BEZ DRUGOG ZLATA U TOKIJU! Rusi prejaki za Ninu i Novaka!

reuters

Tenis

Ne ide, pa ne ide! Posle poraza u polufinalu singla Novak Đoković je u miks dublu sa Ninom Stojanović u borbi za finale poražen od Jelene Vesnine i Aslana Karaceva 6:7, 5:7 posle sat i 46 minuta igre

Novaku i Nini sada predstoji meč sa bronzu, a za treće mesto prvi teniser sveta igra u subotu u singlu od osam časova protiv Pabla Karenja Buste.

Prvi set trajao je skoro sat vremena i na kraju pripao Rusima posle taj-brejka. Vesnina i Karacev su prvi napravili brejk, ali srpski teniseri su odmah uzvratili ribrejkom.

Mogli su posao da završe u desetom gemu, ali su prokockali set loptu. Rusi su to kaznili u taj-brejku, koji su bolje odigrali, dobili sa 7:4, a  set 7:6.

Srpski teniseri su u prvom gemu drugog seta stekli prednost i vodili do osmom gema. Rusi su tada nažalost uspeli da slome otpor Novaka i Nine, oduzmu im servis gem i izjednače na 4:4.

Borili su se Nina i Novak, ali je servis popustio kada je bilo najpotrebnije, u 12. gemu opet su ostali bez servis gema, pa su Rusi otišli u finale Olimpijskih igara.

STOJANOVIĆ/ĐOKOVIĆ - VESNINA/KARACEV  6:7, 5:7

Drugi set

5:7 - Kraj meča! Rus su napravili novi brejk i dobili meč za finale OI!

5:6 -  Rusi imaju obezbeđen taj-brejk. Dobili su gem bez izgubljenog poena, sada servira Nina.

5:5 - Nije bilo jednostavno, ali Srbi su izborili izjednačenje.

4:5 - Potvrdili su Rusi brejk i vode prvi put u setu!

4:4 - Šteta! Vratili su Aslan Karacev i Elena Vesnina brejk. Bila im je dovoljna jedna brejk rilika na Ninin servis.

4:3 - Smanjuju Aslan Karacev i Elena Vesnina prednost. Prete Nina i Noval ali nema šanse za novi brejk.

4:2 - Održavaju Novak i Nina prednost brejka mada Rusi prete ali joj to ne polazi za rukom.

3:2 - Gem za Vesninu i Karaceva.

3:1 - Sjajno igtaju Nina i Novak povećavaju prednost i jure ka osvajanju drugo seta.

2:1 - Prvi gem za Ruse u setu, smanjili su prednost naših tenisera. Ali Novak i Nina još uvek imaju brejk prednosti.

2:0 - Kakav gem za Đokovića, potvrdio je brejk i povećao prednost našeg dubla.

1:0 - Bravoooo! Odličan početak srpskog para na startu drugog seta. Već u prvom gemu drugog seta oduzeli su servis Aslanu Karacevu .

Prvi set

6:7 - Rusi su bolje otvorili odlučujuću gem, napravili su dva mini brejka za 4:1. Nina i Novak su vratili jedan i to je bilo sve, Rusi dolaze do gema i seta.

6:6 - Opet egal i taj-brejk će odlučiti kome će pripasti prvi set.

5:5 -  Imali su srpski teniseri set loptu, nažalost, Rusi su se spasili i izborili opstanak u setu.

5:4 - Ulazi prvi set u završnici, opasni su Rusi, bori se ali do ovog gema Srbi dolaze bez izgubljenog poena.

3:3 - Novo izjednačenje u prvom setu.

3:2 - Bravo! Novak i Nina su prvo vratili servis gem, a onda potvrdili brejk i sada vode i prvom setu.

1:2 - Prave vrejk Rusi! Nije im bilo lako, Nina i Novak su se borili, spasili četiri brejk šanse, ali na kraju su popustali.

1:1 - Uzvraćaju Rusi istom merom, ekspresno dolaze do izjednačenja.

1:0 - Lagan gem za naše tenisere na startu gez izgubljenog poena. Nije Novaku sada sigurno lako samo pre sat vremena doživeo je šokantan poraz.